چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲

مشهدی دبیر کانون قرآن و عترت/ حقیقی دارنده ی مدال برنز المپیاد ورزشهای همگانی؛

نگذارید قرآن مهجور بماند/ جواب اعتماد مسئولین رو با خوشرنگ ترین مدالها خواهیم داد

روز رادیولوژی

به بهانه روز جهانی رادیولوژی گفتگویی با دو نفر از دانشجویان فعال فرهنگی و ورزشی اختصاص دادیم تا پای صحبت های این دانشجویان بشینیم

به گزارش مفدا رفسنجان، به بهانه روز جهانی رادیولوژی سراغ دو تن از دانشجویان رشته رادیولوژی رفتیم که از دانشجویان فعال در حوزه ی فرهنگی و ورزشی هستند. بنابر این گزارش خانم زهرا حقیقی دارنده ی مدال برنز دومین دوره از المپیاد ورزش های همگانی و خانم الهام مشهدی دبیر کانون قران و عترت از فعالیت ها و اقدامات خود گفته اند که در ادامه با هم میخوانیم؛

مفدا رفسنجان: لطفا خودتان را معرفی نمایید؟

مشهدی: الهام مشهدی هستم متولد ۷۴ ترم ۷ ورودی ۹۳ و در حال حاضر دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هستم.

حقیقی: زهرا حقیقی هستم،۲۱سالمه، ورودی ۹۴، ترم ۵ رشته رادیولوژی.

مفدا رفسنجان: در ابتدا بپردازیم به اینکه چرا رشته رادیولوژی رو انتخاب کردین؟ و از دیدگاه شما بارزترین ویژگی این رشته چیست؟

مشهدی: یک خاطره خوب از بخش رادیولوژی داشتم که علاقه من رو به این رشته بیشتر کرد و به این  فکر میکردم شاید بتوانم در شرایط بد یک انسان تسکین دهنده آلام و رنج هایش باشم. به نظرم رادیولوژی در کنار اینکه یک علم هست یک هنره ,هنر خوب دیدن، خوب درک کردن و وجدان داشتن و در صدر هنر، انسان بودن هست.

حقیقی: موقع کنکور و انتخاب رشته که اطلاع چندانی در مورد رشته ام نداشتم، به توصیه مشاوران این رشته رو انتخاب کردم که البته بعد از ورود به دانشگاه به این رشته علاقه مند شدم.

رشته رادیولوژی از بهترین رشته های علوم پزشکی از نظر محیط و شرایط کاری و بازار کار و درآمد هست.

مفدا رفسنجان: به نظر شما دانشجویان اگر در کنار تحصیل کردن به فعالیت های فرهنگی و ورزشی بپردازند لطمه ای به تحصیلشان وارد نمی شود؟

مشهدی: به نظرم مهم ترین موضوع برنامه ریزی و الویت بندی مسائل هست، اگر این دو موضوع رعایت شود هیچ گاه به مسائل درسی لطمه وارد نمیشود ، درس بدون فعالیت های جانبی و فعالیت های جانبی بدون درس هیچ کدام ارزش چندانی ندارند.

حقیقی: خیر، اتفاقا اگر درست و بجا هم باشه میتونه حتی باعث ایجاد انگیزه برای ادامه تحصیل هم بشود، من معتقدم برای دانشجو بهتره که تک بعدی نباشه و فقط درس بخونه بلکه با برنامه ریزی میشه کنار درس به فعالیتهای دیگر مثل ورزش پرداخت که باعث ایجاد اعتماد بنفس زیادی هم میشود.

مفدا رفسنجان:  با توجه به اینکه شما از دانشجویان فعال در زمینه ورزشی و فرهنگی هستید از فعالیت هاتون در این زمینه ها برای مخاطبان ما بگویید؟

مشهدی: از اواخر ترم دوم  به عنوان نائب دبیر کانون قرآن وعترت فعالیتم رو شروع کردم و ادامه داشت تا سال قبل که به عنوان دبیر کانون انتخاب شدم و از ترم سوم تا هفتم هم مسئول آموزش بسیج دانشکده پیراپزشکی و پرستاری بودم دراین بین هم در نشریات فعالیت داشتم و الان هم که عضو شورای ناظر بر نشریات هستم.

حقیقی: مقام سوم کشوری رو در رشته ی فوتبال دستی دارم، عضو تیم فوتسال دانشگاه هستم و همچنین دو سال هست که از مسئولان ورزشی خوابگاه امین هستم و البته در مسابقات خوابگاهی هم در رشته های دارت و آمادگی جسمانی هم دارای مقام بودم.

همچنین قبلا یک سال عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی بودم و در زمینه نشریه افتخار همکاری باهاشون رو داشتم

مفدا رفسنجان: خانم مشهدی شما با توجه به اینکه قرآن برترین کتاب آسمانی و ارزشمندترین معجزه الهی هست بفرمائید فعالیت در این حوزه برای شما چه ارمغانی داشته است؟

فعالیت های فرهنگی من جمله فعالیت قرآنی موجب پرورش و رشد شخصی در فرد میشود، ابعاد وسیع تر و اجتماعی هم نگرش و دید وسیع تری را برای فرد به ارمغان می آورد و این موضوع بسیار کمک حال معضل بزرگ جامعه ما است که روز به روز به سمت فرد گرایی پیش می رود.

مفدا رفسنجان: خانم حقیقی شما نشان برنز المپیاد ورزشی سال گذشته را در رشته فوتبال دستی در کارنامه خود دارید لطفا در این خصوص توضیح بدید؟

خب این مسابقات به صورت تیمی دو نفره برگزار شد که من و هم تیمیم در مسابقات خوابگاه امین مقام اول در دو دوره مسابقات را به دست آوردیم و بعد برای المپیاد انتخاب شدیم که توی این مسابقات ۱۶ تیم شرکت کرده بودن که ما تیمهای همدان، ارومیه، وارستگان، قزوین و گناباد را از پیش رو برداشتیم و به نیمه نهایی رسیدم که متاسفانه اونجا به اصفهان باختیم و فینال را از دست دادیم ولی در بازی رده بندی با شکست اهواز توانستیم مدال برنز را کسب کنیم

مفدا رفسنجان: اگر برای دانشجویان علاقه مند به فعالیت در حوزه های مختلف پیشنهادی برای کسب موفقیت دارید عنوان بفرمائید؟

مشهدی: بنده به عنوان یک دوست و کسی که نزدیک چهار سال با محیط دانشگاه و فرهنگی آشنا هستم میگم که واقعا فرصت ها رو غنیمت بشمارند که دیگه شاید این چنین شرایطی فراهم نشه چه برای کسب علم چه برای کار فرهنگی چه برای کسب اخلاق و قبل از انجام هر کاری به اخلاقیات توجه کنند.

حقیقی: بدونن که مسیر موفقیت یک راه طولانی پر از سختی ومشکلات هست، همه ی تلاششون رو انجام بدهند و هیچ وقت تسلیم نشن، با توکل به خدا حتما موفق خواهند شد.

مفدا رفسنجان: امروز روز جهانی رایولوژی هست، آیا اگر به گذشته برگردین باز هم این رشته رو برای تحصیل انتخاب میکنید؟ چرا؟

مشهدی: درسته که به رشته رادیولوژی کم لطفی هایی می شود ولی من رشته ام را دوست دارم و اگر برگردم باز هم انتخابش میکنم وبه این هم اعتقاد دارم که این رشته نیست که به فرد ارزش و بها می دهد این خود فرد هست که به رشته اش ارزش می دهد.

حقیقی: بله حتما، در ابتدا اطلاع چندانی درمورد رادیولوژی نداشتم ولی الان بعد از گذشت سه سال واقعا به این رشته علاقه مند شدم، کار در بخشهای مختلف رادیولوژی و کمکی که به تشخیص و تسکین درد بیماران میکنم به من حس خوبی میدهد.

مفدا رفسنجان: خانم مشهدی به عنوان آخرین سوال با توجه به اینکه شما از ابتدای تحصیل همیشه در صدر فعالیت های قرآنی و در حال حاضر هم دبیر کانون قرآن و عترت هستید از ارتباط بین آموزه های قرآنی و علم پیشرفته حال حاضر دنیا بگوئید؟

با گذشت زمان و پیشرفت علم پرده از گوشه ای از شگفتی ها و عجایب اسرار آمیز قرآن این معجزه الهی گشوده شده است ولی این همانند قطره ای است در برابر اقیانوس بیکران الهی و هنوز راه طولانی در پیش است برای راهیابی به اعماق این کتاب مبارک و امید آنست که توفیق شود هر کس حتی به اندازه چشیدن از آن بهره مند شود.

مفدا رفسنجان: خانم حقیقی شما هم به عنوان آخرین سوال بفرمایید برای مسابقات و المپیادهای پیش رو برنامه خاصی دارید؟ آیا انگیزه های کافی برای کسب مقام در شما وجود دارد؟

بله حتما برنامه داریم که ان شالله یک تیم قوی برای دوره ی بعد بفرستیم، حتما هم با تمام توان تلاش خواهیم کرد که بتوانیم خوشرنگ ترین مدال را برای همه ی هم دانشگاهی هامون بیاریم وباعث افتخار دانشگاه بشیم.

مفدا رفسنجان: در آخر از شما تشکر میکنم که وقتتون رو در اختیار ما گذاشتید، اگر صحبت خاصی دارید بفرمائید؟

مشهدی: به نظرم حرف های خاص رو انسان های خاص بسیار گفتند ولی به عنوان یک دوست میگم نگذارید قرآن مهجور بماند.

حقیقی: ممنون از شما، فقط اینکه از رئیس دانشگاه جناب آقای دکتر اسماعیلی، از معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی و از مسئولان ورزشی دانشگاه درخواست دارم که توجه بیشتری به ورزش دختران داشته باشند، خصوصا رشته هایی مثل فوتبال دستی و فوتسال، خواهشم این هست که به ما اعتماد کنن و مطمئن باشند ما جواب این اعتمادشون را با خوشرنگ ترین مدالها خواهیم داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.