سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰

حضور ۱۰۰۸ شرکت‌کننده در سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن وعترت دانشگاهیان سراسر کشور

محفل انس با قرآن و تقدیر از برگزیدگان بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت (ع)

در مرحله پایانی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های سراسر کشور، ۱۰۰۸ نفر شرکت‌کننده زن و مرد حضور خواهند داشت که در بخش‌ها و رشته‌های مختلف رقابت‌های خود را انجام خواهند.

به گزارش مفدا، در مرحله پایانی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های سراسر کشور، ۱۰۰۸ نفر شرکت‌کننده زن و مرد حضور خواهند داشت که در بخش‌ها و رشته‌های مختلف رقابت‌های خود را انجام خواهند.

مرحله پایانی سی‌ و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور ۸ دستگاه مختلف طی روزهای ۶ تا۸  آذر ماه در حوزه هنری تهران برگزار خواهد شد وطی دو آیین اختتامیه، برگزیدگان در رشته‌های مختلف اعلام و جوایز خود را دریافت خواهند کرد.این جشنواره ملی با حضور هشت دستگاه دانشگاهی و نمایندگانشان در دو بخش اساتید و دانشجویان در حوزه هنری تهران برگزار خواهد شد.

در بخش معارف قرآنی در این دوره از جشنواره، ۱۹۶ شرکت‌کننده حضور خواهند داشت که از این تعداد ۲۴ نفر اساتید و ۱۷۲ نفر را دانشجویان دستگاه‌های مختلف تشکیل می‌دهند.

در بخش آوایی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های سراسر کشور ۳۸۳ نفر رقابت خواهند کرد که از این تعداد ۵۴ نفر از اساتید و ۳۲۹ نفر از دانشجویان زن و مرد این رقابتها را ادامه خواهند داد.

در بخش هنری در مجموع ۲۰۴ شرکت‌کننده در این دوره از جشنواره حضور داشتند که همگی از دانشجویان هستند و اساتید در این بخش حضور نداشتند که از این تعداد ۱۰۶ نفر را آقایان و ۹۸ نفر را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

امسال در سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های سراسر کشور، در بخش ادبی ۹۶ شرکت کننده در بخش دانشجویان حضور دارند و در بخش فناوری نیز ۵۳ دانشجو رقابتهای خود را انجام می‌دهند. که در بخش ادبی و فناوری اساتید حضور نداشته‌اند.

همچنین در بخش پژوهشی این دوره از جشنواره ۷۶ شرکت‌کننده زن و مرد حضور داشتند که ا این تعداد ۱۷ نفر اساتید و ۵۹ نفر دانشجو از دانشگاه‌های مختلف حضور دارند و رقابت‌های خود را انجام می‌دهند.

گفتنی است سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های کشور با حضور نفرات برتر جشنواره‌های قرآن و عترت داخلی دانشجویان و اساتید دستگاه‌های دانشگاهی شامل دانشگاه‌های وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود. میزبان دوره گذشته این جشنواره نیز دانشگاه فرهنگیان بود که رقابت‌های آن در مشهد مقدس برگزار شد.

این جشنواره امسال برای اولین بار است که خارج از زمان هفته قرآن و عترت در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، همچنین رقابت‌های بخش اساتید نیز برای اولین بار است که به این مسابقات افزوده می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.