سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹

گفتگو با نفر اول طراحی اپلیکیشن کارکنان بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت (ع) وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

خرامان

قرائت اسمم از تریبون اختتامیه جشنواره قرآن وعترت (ع) وزارت بهداشت شیرین ترین لحظه زندگیم بود.

به گزارش مفدا ایلام زهرا خرامان از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام است که موفق به کسب عنوان اول بیست و دومین جشنواره قرآن وعترت (ع) وزارت بهداشت در بخش طراحی اپلیکیشن شد که به گفته خودش شیرین ترین روز زندگیش قرائت اسمش به عنوان نفر اول جشنواره بوده است که با ایشان گفتگو کردیم.

 لطفا خودتان را معرفی کنید؟

 زهرا خرامان متولد 1361 دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر و  دارای یک فرزند دختر هستم که از سال 88 تاکنون در معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در حال خدمت هستم و مسئولیت سامانه آموزشی دانشگاه را بر عهده دارم.

درخصوص نحوه آشناییتان با بیست و دومین جشنواره قرآن وعترت (ع) وزارت بهداشت  بگویید؟

بصورت کاملا تصادفی از طریق پیشنهاد رابط فرهنگی معاونت آموزشی دانشگاه با جشنواره آشنا شدم البته مدتی بود که با همکاری و همراهی همسرم به صورت آزمایشی در حال طراحی اپلیکیشن بودم که رابط فرهنگی معاونت آموزشی پیشنهاد شرکت در جشنواره را به من دادند و به نظرم فرصت خوبی آمد که بتوانم در زمینه طراحی نرم افزار توانمندی خودم را محک بزنم.

از حال و هوای بیست و دومین جشنواره قرآن وعترت(ع)  بگویید؟ با مشاهده جمع زیادی از دانشجویان، کارکنان و اساتید از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور مشخص بود که رویداد عظیمی در حوزه قرآن و عترت (ع) در حال رخدادن است و چیزی که برایم بی سابقه بود صمیمیت، رفاقت و محبت بین شرکت کنندگان در عین رقابت بود واینکه اختتامیه جشنواره در شهر بزرگ و مذهبی شیراز برگزار می شد که میزبانی شایسته ایی نیز داشتند.

آیا فکر می کردید عنوان اول را به دست آورید؟

هیچ گونه تصوری نداشتم که اول شوم و وقتی از تریبون اختتامیه جشنواره اسمم را قرائت کردند بسیار خوشحال شدم و شیرین ترین لحظه زندگیم بود.

در مورد اپلیکیشنتون بگویید؟

در این زمان به ندرت می توان دانشجویی را پیدا کرد که از تلفن همراه استفاده نکند و برای همین این ایده به ذهنم رسید که چرا از این ظرفیت بالقوه بهره نبریم و پیام های قرآنی با محور بهداشت وسلامت را از طریق یک نرم افزار موبایل در اختیار آنان قرار ندهیم؟ برای همین نرم افزاری که طراحی کردم یک نرم افزار قرآنی مربوط به به بهداشت و سلامت است. در این نرم افزار سعی شده احادیث، روایات و آیات قرآنی که در ارتباط با بهداشت و سلامت است با یک رابط گرافیکی جذاب برای کاربر مطرح شود.

چه زمانی برای طراحی اپلیکیشن صرف کردید؟

مدت زمانی که به صورت کاملا فشرده برای طراحی اثر صرف کردم تقریبا دوماه بود که با کمک و همکاری همسرم توانستم اثر را به موقع برای جشنواره آماده کنم.

 حرف آخر

از زحمات همکاران، مدیران و دوستانی که مرا در کسب این موفقیت برای دانشگاه علوم پزشکی ایلام یاری کردند و از مساعدتهای معاونت آموزشی دانشگاه برای اعزام اینجانب به شیراز تشکر می کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.