یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱

گفتگوی اختصاصی مفدا با دانشجوی ورزشکار دانشگاه /نگرش و دید مثبت دانشگاه به رشته های ورزشی در حال نتیجه دادن است

گفتگوی اختصاصی مفدا با دانشجوی ورزشکار دانشگاه

اشکان مولودی دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یکی از بهترین گل زنهای تیم ایران در تورنمنت فوتبال دانشجویان آسیا: نگرش و دید مثبت دانشگاه به رشته های ورزشی در حال نتیجه دادن است

یکی از بهترین گل زنهای تیم ایران در تورنمنت فوتبال دانشجویان آسیا: نگرش و دید مثبت دانشگاه به رشته های ورزشی در حال نتیجه دادن است
اشکان مولودی متولد 5 اسفند 1376 دانشجوی ترم دوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شهر جوانرود استان کرمانشاه  می گوید: در طی اردو برای هزینه های سفر و ایاب و ذهاب با مشکل مواجه بودیم.  
در ادامه، مصاحبه مفدا کردستان را با این ورزشکار خوش اخلاق و جوان خواهید خواند. 
مفدا کردستان: از چه سنی فوتبال را به صورت جدی شروع کردید؟ از هفت سالگی. 
مفدا کردستان: رزومه ای از فعالیت های ورزشی خود بفرمایید: چندین بار در تیم منتخب استان کرمانشاه و چندین بار در اردوهای تیم ملی نونهالان و نوجوانان شرکت داشته ام. در مسابقات فوتسال ترم گذشته که در خزر آباد ساری برگزار شد عنوان نایب قهرمانی را کسب کردیم. 
مفدا کردستان: مشوق شما در این راه چه کسی بوده است؟ پدر و مادرم. 
مفدا کردستان: بسیاری از خانواده ها در سال کنکور و بعد از ورود به دانشگاه فرزندانشان را از ورزش کردن منع و فقط ملزم به تحصیل می کنند، نظر شما در این باره چیست؟ ورود به دانشگاه سبب ایجاد نگرش متفاوت تر و افکار قوی تر می شود بنابراین دنبال کردن ورزش راحت تر است. 
مفدا کردستان: در کنار فوتبال به فعالیت در رشته ورزشی دیگری مشغول هستید؟ بله، شطرنج را به صورت نیمه حرفه ای و خیلی از رشته های ورزشی دیگر را با دوستانم در اوقات فراغت کار کرده ام. 
مفدا کردستان: در خانوادتان افراد ورزشکار هستند؟ پدرم قبلا فوتبال بازی کرده اند اما نه حرفه ای. 
مفدا کردستان: سطح اردو و مسابقات را چگونه ارزیابی می کنید؟ در واقع اردوی انتخابی بود، ضمن تشکر از واحد تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، اردو هر چند کوتاه اما در شرایط خوبی برگزار شد و از آقای دکتر مازیار سرمربی تیم و آقای مقدم منش مسئول ورزش های دانشگاهی و مابقی دوستان در برگزاری چنین اردو ها و مسابقات برای اولین بار در سطح کشور تشکر ویژه دارم. سطح مسابقات بسیار بالا بود، بازیکن های بعضی از تیم ها بازیکن لیگ های برتر و بازیکنانی حرفه ای بودند. به طور مثال  تیم چین تایپه بیشتر از یکسال باهم تمرین داشتند اما بازیکن های تیم ما که هر کدام از نقطه ای از کشور آمده بودیم فقط 3 روز در قالب تیم تمرین کردیم. و اما نتیجه مسابقات، صعود در گروهی که ما قرار داشتیم دور از انتظار بود چون تیم های هم گروهمان قوی بودند، در مقابل فیلیپین برد، در مقابل چین تساوی و در مقابل کره و ژاپن باخت داشتیم. در کل بازی ها ایران 7 گل زده بود و با وجود اینکه من در موقعیت هافبک بازی می کردم دو گل از هفت گل را من زدم و بهترین گل زن ایران بودم. 
مفدا کردستان: ورزش را در دانشگاه علوم پزشکی کردستان چگونه می بینید؟ با توجه به بنیه ای که دانشگاه دارد امکانات ورزشی در حد مناسبی است، با این که از نظر امکانات از بعضی از دانشگاه ها پایین تر است اما از خیلی از دانشگاه های دیگر هم، سطح بالاتر و مطلوب تری دارد. با توجه به این که زمین چمن نیاز ورزشکاران دانشگاه است وخواهان زیادی هم دارد چون فوتبالیست های دانشگاه تعداد زیادی از دانشجویان هستند کمبود آن قابل لمس است. در مورد بدنسازی با توجه به تمایل زیاد دانشجویان هم فضا و هم وضعیت دستگاه های بدنسازی مطلوب نیست.   دانشگاه  باید دید یکسانی نسبت به تمامی رشته ها داشته باشد و در درجه اول به فکر حضور دانشجویان در برنامه های ورزشی و بعد از آن به فکر نتیجه گیری باشد که با توجه به حضور دانشجویان با استعداد این مساله میسر است و خوشبختانه این دید و نگرش در دانشگاه ما مورد توجه قرار گرفته و درخت این تلاش درحال ثمره دادن و نتیجه گرفتن است . دانشجوها به دلیل حجم بالای درسی، کارآموزی و کارورزی و کشیک های بیمارستانی، کمتر به ورزش توجه می کنند چون زمان کافی در اختیار ندارند. 
مفدا کردستان: تا چه حدی ورزش روی درس شما تاثیر مثبت گذاشته است؟ ورزش فرد را به خودباوری می رساند، اعتماد به نفسی که با ورزش کردن کسب کرده ام توانسته روی درسم تاثیرگذار باشد. 
مفدا کردستان: آیا مایل هستید فعالیت های ورزشیتان را ادامه دهید؟ در واقع با توجه به رشته تحصیلیم تمایل به فعالیت بیشتر ندارم، اما در سطح دانشگاه و برای سلامت جسمم به فعالیت ادامه می دهم. 
مفدا کردستان: چه توصیه ای برای دانشجویان با زندگی تک بعدی که صرفاً درس خواندن است دارید؟ دانشگاه مکانی تک بعدی نیست و قرار نیست دانشجویان فقط درس بخوانند، حتی برای استراحت جسم هم که شده ورزش و فعالیت هایی نظیر فرهنگی در کنار درس لازم و مفید است.
مفدا کردستان: اگر خواسته یا  خواهشی از مسئولین دارید بفرمایید: بیشتر هوای دانشجویان ورزشکار را داشته باشند. در طی اردوی این مسابقات با مشکل ایاب و ذهاب روبرو بودیم و مسیری طولانی را با اتوبوس طی کردیم. مجبور به فاکتورگیری هایی برای هزینه های سفر شدیم که واقعا اذیت کننده و پر دردسر بود. انتظار داریم به ورزشکار نگاه ویژه ای داشته باشند، بعضی از رشته ها نیاز به توجه مستمر و دائم دارند. 
مفدا کردستان: و سخن پایانی؟ از خانواده ام، جناب آقای دکتر سپهر معاون دانشجویی و فرهنگی،حاج آقا عارضی رئیس نهاد رهبری, جناب آقایان اصفهانی و فرمانی، مربی تیم دانشگاه جناب آقای رحیمیان، همه همکلاسی ها و همشهری هایم و همه دوستانی که این مدت به من لطف داشتند تشکر می کنم. همچنین به دوست خوبم آقای حجت پور امیر ملکی تبریک عرض می کنم. 
پردیس محمدزاده دانشجوی بهداشت عمومی و خبرنگار مفدا کردستان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.