یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴

آمار ثبت‌نام کنندگان بخش معارف قرآنی سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور اعلام شد

ثبت نام

آمار تعداد ثبت‌نام کنندگان برای حضور در سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور در بخش معارف قرآنی اعلام شد. بر اساس این آمار ۲۴ استاد و ۱۷۲ دانشجو از دانشگاه‌های مختلف در بخش معارفی جشنواره حضور خواهند داشت.

به گزارش مفدا، آمار تعداد ثبت‌نام کنندگان برای حضور در  سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور که به میزبانی وزارت بهداشت برگزار می‌شود، در بخش معارف قرآن اعلام شد. بر اساس این آمار ۲۴ استاد و  ۱۷۲ دانشجو  از دانشگاه‌های مختلف در بخش معارفی جشنواره حضور خواهند داشت.

در بخش معارف قرآنی سی‌و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور، شرکت‌کنندگان در رشته‌های احکام، صحیفه سجادیه، آشنایی با احادیث اهل بیت(ع)، ترجمه وتفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین، نهج البلاغه، پرسمان و حفظ موضوعی قرآن کریم با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

بنا بر این گزارش، ۱۹۶ نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های دستگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و... در سامانه جشنواره ثبت نام کرده‌اند.

در بخش معارف قرآنی به تفکیک ۲۴ دانشجو در رشته احکام، ۲۰ دانشجو در رشته صحیفه سجادیه و ۲۱ دانشجو در رشته آشنایی با احادیث اهل بیت(ع) ثبت نام کرده‌اند. ضمنا ۲۲ دانشجو و ۱۲ استاد در رشته ترجمه و تفسیر قرآن کریم در این جشنواره حضور خواهند داشت.

همچنین در بخش معارف قرآنی و در رشته سیره معصومین ۲۳ دانشجو حضور خواهند داشت و در رشته نهج‌البلاغه ۲۰ دانشجو و ۱۲ استاد به رقابت خواهند پرداخت. ضمن این که در بخش معارف قرآنی و در رشته پرسمان ۲۲ دانشجو و در رشته حفظ موضوعی قرآن کریم ۲۰ دانشجو در سامانه جشنواره ثبت نام به عمل آورده‌اند.

دانشجویان و اساتید شرکت کننده در جشنواره سی و دوم از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تابعه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، دانشگاه‌های پیام نور، فنی حرفه‌ای، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد، دانشگاه علوم معارف و جهاد دانشگاهی هستند.

میزبانی این دوره از جشنواره که سی دومین دوره آن است بر عهده وزارت بهداشت است و سال پیش این جشنواره توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار شده و مرحله نهایی آن امسال از ششم تا هشتم آذر ماه در حوزه هنری شهر تهران برگزار  می‌شود.

برای نخستین بار در سی و دومین جشنواره ملی قرآن و عترت به میزبانی وزارت بهداشت، اساتید و اعضای هیأت علمی در برخی از رشته‌ها می‌توانند حضور داشته باشند و به رقابت بپردازند. همچنین امسال برای اولین بار به دلیل تقارن هفته قرآن و عترت با مراسم اربعین، تصمیم گرفته شد تا این جشنواره بعد از این مراسم و در آذرماه برگزار شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.