یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲

مصرف سیگار دانشجویان را به کمیته انضباطی نمی‌کشاند

سیگار

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: در دانشگاه تهران سعی شده است تا به دلیل مصرف سیگار برای دانشجویان پرونده انضباطی تشکیل نشود.

به گزارش مفدا، مجید سرسنگی در این باره گفت: برای جلوگیری از مصرف سیگار در میان دانشجویان باید آمیزه ای از آیین نامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی در یک بازه زمانی میان مدت اجرا شود تا این مساله حل شود.

وی افزود: طرحی به عنوان دانشگاه عاری از دخانیات در تمام دانشگاه‌ها در حال اجرا است که دانشگاه تهران نیز در این طرح مشارکت دارد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار داشت: استفاده از دخانیات در محیط های دانشگاهی صحیح نبوده و این موضوع در شان دانشجویان نیست.

سرسنگی خاطرنشان کرد: کشیدن سیگار علاوه بر اینکه به جسم لطمه وارد می‌کند ممکن است زمینه ساز تخلفات بعدی باشد بنابراین سعی داریم در دانشگاه تهران خطرات استفاده از سیگار را به دانشجویان منتقل کنیم.

وی گفت: برنامه داریم فضاهای آموزشی را از مصرف دخانیات عاری کنیم بنابراین موضوع عدم مصرف سیگار در میان دانشجویان موضوعی نیست که به صورت بخشنامه‌ای و یک باره قابل حل باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران افزود: تجربه نشان داده است اگر بخواهیم در این زمینه افراطی عمل کنیم ممکن است در مسیر با شکست مواجه شویم.

سرسنگی عنوان کرد: در حوزه مصرف سیگار در میان دانشجویان باید به صورت تدریجی وارد شد و فعالیت‌های فرهنگی انجام داد تا در یک پروسه زمانی چندساله بتوانیم این موضوع را از دانشگاه خارج کنیم.

وی گفت: باید زمینه ای صورت گیرد که دانشجویان به این موضوع برسند که کشیدن سیگار زشت است و با شان دانشگاه در تنافر است.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار داشت: دانشجویانی که در محیط‌های مسقف، فضاهای آموزشی، پژوهشی و خوابگاه ها استعمال دخانیات داشته باشند اگر به ما معرفی شوند موضوع را پیگیری می‌کنیم.

سرسنگی در گفت و گو با مهر  عنوان کرد: در دانشگاه تهران سعی شده است تا به دلیل مصرف سیگار برای دانشجویان پرونده انضباطی تشکیل نشود.

وی تاکید کرد: سعی می کنیم با دانشجویانی که سیگار می کشند صحبت و به آنها تذکر داده شود.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.