یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان:

حوزه فرهنگ را باید عمومی کنیم تا فرهنگ جامعه متحول شود

هم اندیشی

دکتر سید حبیب اله موسوی بهار در جلسه هم اندیشی روئسای دانشکده ها و بیمارستانها گفت: همه دست بدست هم دهیم تا فرهنگ جامعه متحول شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا در همدان، جلسه هم اندیشی روئسای دانشکد و بیمارستانها با حضور دکترسید حبیب اله موسوی بهار روئسای دانشکده ها و بیمارستانها در سالن EDCدانشگاه برگزار شد.

در این جلسه رئیس دانشگاه حوزه فرهنگ را حوزه عمومی دانست و گفت: برای متحول کردن حوزه فرهنگ تک تک آحاد جامعه باید احساس وظیفه کنند و دست به دست هم دهند تا این حوزه متحول شود.

دکترموسوی بهار ادامه داد: بنابراین ما باید تلاش کنیم تا دقدقه فرهنگی را عمومی کنیم ، با عمومی کردن فرهنگ اثر گذاری و دست یابی به اهداف قطعا آسان تر است،پس باید رفتار و هنجارها تشویق و ناهنجاریها را منکوب کنیم .

وی در ادامه به تحول معاونت فرهنگی و دانشجویی اشاره کرد و گفت:خانم دکتر لاری با انرژی زیادی وارد حوزه شدند و مسئولیت را پذیرفتن و در ادامه دکتر رحمانی رسا به این حوزه اضافه شدند که کمک خوبی برای به نتیجه رساندن اهداف حوزه خواهند بود.

ایشان در بخش دیگری از صحبت در خصوص رفتار حرفه ای در بیمارستانها گفت:در بیمارستانها باید حریم مردم حفظ شود و با دقت و وسواس در این خصوص عمل شود،با مراجعین و بیماران رفتار و برخورد مناسب صورت گیرد.

وی در ادامه در پیرامون حیطه آموزشی گفت:افرادی که در جامعه تربیت میشوند باید درست وتربیت شوند، چون اینان در آینده زمام امور را بدست میگیرند در اینده همین جوانان مسئول سلامت جامعه هستند اگر خوب تربیت نشوند و در امور تحصیلی اهتمام نداشته باشند ایا همین ما برای درمان اعتماد خواهیم کرد که درمان خود یا بستگان را به اینها محول کنیم.

در این جلسه دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یکی از دقدقه ها و مشکلات فرهنگی و رفاهی دانشجویان را مسائل مالی دانست و گفت:برخی از مشکلات موجود تحت تاثیر کمبود منابع مالی میباشد و با تزریق به موقع منابع میتوانیم در این مقوله بهتر عمل کنیم .

دکتر لاری در بخش دیگری از صحبت ها به بخشی از برنامه های پیش رواشاره کرد.ایشان فعالتر شدن انجمن های علمی،مستند نمودن فعالیتها،برگزاری کرسی های آزاد اندیشی،تغییر نگرش در خصوص شورای انضباطی به نحوی که دانشجو شورای انضباطی را مشاوری امین و ملجا خود بداند را بخشی از برنامه ها خود برشمرد.

در ادامه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته در طرح شافی ارائه شد سپس روئسای دانشکده ها و بیمارستانها به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون طرح شافی و دقدقه های فرهنگی پرداختند.

در این جلسه، بیمارستان های قلب فرشچیان همدان،  علیمرادیان شهرستان نهاوند و بعثت همدان به ترتیب در طرح شافی رتبه اول تا سوم را به خود اختصاص دادند وبیمارستانهای قائم شهرستان اسد آباد،شهید بهشتی همدان و امام حسن شهرستان فامنین پیشرفت قابل توجهی نسبت به ارزیابی قبلی را داشتند که مورد تجلیل قرار گرفتند.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.