چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴

از ۹ تا ۱۱ آبان ماه ۹۶

دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان میزبان مناظرات دانشجویان منطقه جنوب

مناظرات دانشجویان

برگزاری مسابقات مناظره در دانشگاهها فرصت مناسبی برای حضور دانشجویان در این تریبون ها برای تمرین فرهنگ گفتگو منطقی وبا استدلال،تقویت فن بیان وبالا بردن روحیه نقد پذیری و نهادینه کردن فرهنگ گفتگو در دانشگاه است

به گزارش مفدا هرمزگان، دکترعبدالعظیم نجاتی زاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در مراسم افتتاحیه مرحله منطقه ای ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجوییان ایران که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دیروز سه شنبه ۹۶/۸/۹شروع به کار کرد گفت:برگزاری مسابقات مناظره در دانشگاهها فرصت مناسبی برای حضور دانشجویان در این تریبون ها برای تمرین فرهنگ گفتگو منطقی وبا استدلال، تقویت فن بیان وبالا بردن روحیه نقد پذیری و نهادینه کردن فرهنگ گفتگو در دانشگاه است چرا که دانشگاه محل تولید اندیشه وگفتگو همراه با منطق واستدلال است وامیدوارم اثرات عملی مسابقات را در جامعه ببینیم.

وی همچنین اضافه شدن بخش علمی و پژوهشی در زمینه علوم پزشکی دراین مناظرات را به دبیرخانه مسابقات پیشنهاد و آمادگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان را برای برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی با موضوعات علوم پزشکی اعلام کرد.

این مسابقات با شرکت ۱۶ تیم از استانهای هرمزگان، فارس، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال وبختیاری، خراسان رضوی وخراسان جنوبی در  پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در حال برگزاریست.

روز گذشته، ۱۶ تیم در قالب ۸ تیم ۲ نفری در پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناظره پرداختند.

۸ تیم صعود کرده از این‌گروه ها به شرح زیر است:

هدف از استان یزد

سپهر از استان هرمزگان

جنبش از استان هرمزگان

حرکت از استان کرمان

کاپا ‌از استان فارس

شهید آوینی از استان چهارمحال و بختیاری

تدبیر از استان هرمزگان

فارابی از استان کرمان

دور دوم مسابقات امروز صبح با مسابقه بین ۸ تیمِ هدف(یزد) و سپهر(هرمزگان)، جنبش(هرمزگان) و تدبیر(هرمزگان)، آوینی(چهارمحال بختیاری) و کاپا(فارس) حرکت(رفسنجان) و فارابی(کرمان) شروع شد. که از بین این۸ تیم، ۴تیم برنده و به مسابقات کشوری راه پیدامی کنند. ادامه مسابقات عصر امروز در ساعت ۱۵:۰۰ در ساختمان حکیم و ساختمان دانشکده پزشکی برگزارمی شود ...

۲ تیم فینالیست، پنج شنبه ۱۱ آبان در سالن فارابی مجتمع پیامبر اعظم(ص) به رقابت خواهند پرداخت و برنده نهایی مرحله منطقه ای ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران مشخص خواهد شد.

گفتنی ست این مسابقات در مقطع استانی قبلا برگزار شده و راه یافتگان به مرحله منطقه ایی در  سه منطقه از کشور در استانهای هرمزگان، ایلام و تهران در حال رقابت هستند که از هر منطقه ۴ تیم به مرحله کشوری راه پیدا میکنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.