سه‌شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹

فرهنگی

داوری مرحله دانشگاهی جشنواره"دانشجوی نمونه" آغاز شد/ علوم پزشکی شهید بهشتی، یزد و قزوین در صدر فهرست ثبت نام

دانشجوی نمونه

داوری مرحله دانشگاهی بیست و ششمین "جشنواره دانشجوی نمونه" از هفتم آبان ماه آغاز و تا ۲۵ آبان ماه ادامه خواهد داشت. در مهلت معین شده برای ثبت نام دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، یزد و قزوین بیشترین تعداد ثبت نام را داشته‌اند.

به گزارش مفدا، ثبت نام بیست و ششمین دوره "جشنواره دانشجوی نمونه" از نیمه دوم مهرماه آغاز  و تاچهارشنبه سوم آبان ماه سال جاری دامه داشت و پس از اتمام ثبت نام مرحله داوری این جشنواره آغاز شده است.

داوری مرحله دانشگاهی  "جشنواره دانشجوی نمونه" از هفتم آبان ماه آغاز شده و تا ۲۵ آبان ماه ادامه خواهد داشت. 

ویژگی‌های فرهنگی دانشجوی نمونه، شامل فعالیت‌های قرآنی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی، هنری و ادبی و ایثارگری است و ویژگی‌های علمی شامل فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی می‌شود. شئون اجتماعی نیز که شامل مسئولیت‌پذیری، اعتقادات مذهبی، رعایت قوانین و ضوابط است از جمله مواردی است که در انتخاب دانشجوی نمونه شامل دریافت امتیاز است. 

در مرحله  داوری دانشگاهی،  دانشجویانی که بتوانند  امتیاز ۶۰ را از کمیته داوران کسب کنند، به مرحله کشوری این جشنوار راه پیدا خواهند کرد و هر دانشگاه نیز می‌تواند بر اساس سهمیه، سه دانشجو را که حائز امتیاز لازم شدند به مرحله نهایی این جشنواره معرفی کند. 

داوری مرحله دانشگاهی توسط سه کمیته فرهنگی، پژوهشی و آموزشی به صورت تخصصی انجام می‌شود که اعضای این کمیته‌ها شامل اساتید دانشگاه و اعضای هیأت علمی هستند و  توسط ریاست دانشگاه علوم پزشکی منسوب می‌شوند. 

بر اساس اعلام دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره دانشجوی نمونه در وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ۳۰۶ نفر، در ادامه دانشگاه علوم پزشکی یزد با ۲۲۱ نفر، دانشگاه علوم پزشکی قزوین با ۱۲۰ ثبت نام و دانشگاه علوم پزشکی تهران با ۱۰۰ نفر متقاضی بیشترین تعداد ثبت نام را داشته‌اند. 

لازم به ذکر است جشنواره دانشجوی نمونه هر ساله به صورت مشترک بین وزارت بهداشت و وزارت علوم برگزار می‌شود و اختتامیه مرحله کشوری برای تقدیر از برگزیدگان با حضور رییس جمهور یا معاون اول ایشان در دفتر نهاد ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.