چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱

برگزاری کارگاه توانمند سازی کارکنان اداره امور خوابگاه ها با عنوان"مداخله در بحران های خود آسیب رسان"

کارگاه خود آسیب رسان

به همت اداره مشاوره و اداره امور خوابگاه ها کارگاه توانمند سازی کارکنان اداره امور خوابگاه ها، با عنوان"مداخله در بحران های خود آسیب رسان"برگزارشد.

به گزارش مفدا ایلام، این کارگاه در محل سالن توسعه معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد که کارکنان اداره امور خوابگاه ها در آن شرکت کردند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه گفت: این کارگاه  یک روزه بوده است که با محور آشنایی کارکنان اداره امور خوابگاه ها با بحران های خود آسیب رسان با تاکید ویژه بر پیشگیری از خودکشی در دانشجویان برگزارشد. دکتر جمیل صادقی فر اضافه کرد امسال از سوی سازمان جهانی بهداشت با عنوان " بیایید در مورد افسردگی صحبت کنیم " نامگذاری شده است که این کارگاه با هدف توانمندسازی کارکنان در زمینه پیشگیری از بحران های خود آسیب رسان در بین دانشجویان خوابگاهی برگزارشد. وی ادامه داد در این کارگاه به همت خانم داوودیان سرپرست اداره مشاوره معاونت، عمده  مباحثی در خصوص روش های شناسایی دانشجویان احتمالی مستعد این بحرانها، معرفی عوامل گرایش احتمالی دانشجویان، آشنایی کارکنان با روش های خودکشی و دیگر کشی و انجام مداخلات به موقع و سریع با این پدیده ها،  نقش افت تحصیلی و شکست های عاطفی و تحصیلی در بحران های آسیب رسان، شیوه های  مداخله و برخورد با دانشجویان در معرض آسیب، معرفی اداره مشاوره و ضرورت ارجاع به موقع دانشجویان به این اداره و برخورد و رفتار مناسب کارکنان خوابگاه ها و بویژه سرپرستان با دانشجو در معرض بحران های خود آسیب رسان برای شرکت کنندگان بیان شد. وی ادامه داد در ادامه این کارگاه کارکنان اداره امور خوابگاه ها شامل، خدمه ها، نگهبانان و سرپرستان خوابگاه های خواهران و برادران سوالات خود را در زمینه علائم خودکشی و وروش های پیشگیری و مقابله با آن مطرح کردند که سرپرست اداره مشاوره به آنان پاسخ دادند.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.