پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱

در ادامه حضور تیمی از مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نیشابور

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور با حضور دکتر علامه برگزار شد

بازدید تیم فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

در ادامه حضور تیمی از مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نیشابور، جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور با مسئولان و کارشناسان وزارتخانه عصر روز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه برگزار شد.

به گزارش مفدا، در ادامه حضور تیمی از مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نیشابور، جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور با مسئولان و کارشناسان وزارتخانه عصر روز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه برگزار شد.
دکتر  حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در این جلسه با تاکید بر اینکه ما امروزه در عصر اطلاعات زندگی می کنیم ، گفت: در این فضا با روزمرگی فرهنگی کار پیش نمی‌رود و باید هر مجموعه سیاست گذاری های فرهنگی داشته باشد .
وی در مورد شورای فرهنگی خاطرنشان کرد: باید بخشی از وقت این شورا به مشکلات مربوط به اختصاص یابد و همگی در مورد آن تحقیق و بررسی و به ارایه راهکار بپردازند.
علامه همچنین در مورد تاسیس انجمن ها و کانون های مختلف گفت: قطار فرهنگی وزارت بهداشت باید واگن های متعدد داشته باشد. انجمن های علمی، کانون های مذهبی و قرآن و عترت، شوراهای صنفی ، کانون های فیلم و عکس، کانون های موسیقی و سایر کانون ها همگی بستر سازی برای فعالیت همه دانشجو ها با سلایق مختلف است. محلی برای یادگیری روحیه مشارکت ، بارش افکار و استفاده از دانش دیگران از این رو باید در دانشگاه های علوم پزشکی این کانون ها وانجمن ها و تشکل ها در راستای رسیدن به اهداف موردنظر تقویت شود.


در این جلسه مهندس دلخوش معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور  به بیان مشکلات موجود در خصوص بودجه پرداخت.
در ادامه دکتر  حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت خوابگاه ها و بحث فعالیت های فرهنگی دانشگاه که در نشست ها و بازدید های امروز بررسی شده بودند ، گفت: باید در راستای حل مشکلات دانشجویان در این دانشگاه اقدامات موثری انجام شود.

وی گفت: بودجه آموزش و پژوهش جدا شده اند. از سال ۹۴ نیز بودجه فرهنگی و بعد از آن از سال ۹۶ بودجه بخش تربیت بدنی جدا شده است. بودجه فرهنگی نیز طی سه سال. اخیر سه برابر شده و با افزوده شدن هر ساختار ، بودجه نیز بیشتر شده است از این رو ما در این خصوص مشکل بودجه ای نداریم و باید مسئولان و دست اندرکاران این دانشگاه توجه بیشتری به نیازها و خواسته های دانشجویان به لحاظ تامین امکانات رفاهی، آموزشی، ورزشی و فرهنگی کنند.

 علامه با تاکید بر این مسأله که البته تمامی مشکلات از بودجه حاصل نمی‌شود و به همت و عزم همه مسئولان نیاز است ، توجه ویژه به بخش فرهنگی و دانشجویان را خواستار شدند.
در ادامه جلسه شورای فرهنگی، دکتر برجی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه نیز در این نشست با تاکید بر لزوم توجه به بخش فرهنگی و دانشجویی ، به مشکلات موجود در مورد بحث بودجه اشاره کرد.

نشست تیم وزارت بهداشت با نمایندگان شورای صنفی دانشگاه

نشست تیم کارشناسان و مسئولان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با نمایندگان شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور در ادامه برنامه روز گذشته برگزار شد.
در این جلسه دکتر حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت  با نمایندگان شورای صنفی دیدار کوتاهی داشت و به بررسی میزان تعامل دانشگاه و شورای صنفی پرداختند.

در این نشست نمایندگان شورای صنفی دانشگاه به بیان مشکلات خود در راستای فعالیتهای شورای صنفی پرداختند و دکتر علامه پس از استماع نقطه نظرات و پیشنهادات دانشجویان و نمایندگان شورای صنفی، با آنها به بحث و تبادل نظر پرداخت.
در این جلسه در مورد تعداد جلسات اعضای شورای صنفی دانشگاه  با حضور ریاست دانشگاه و میزان بررسی و پیگیری مشکلات مطرح شده در آن جلسات صحبت شد.
در ادامه این نشست، به بررسی وضعیت تعامل با ارگان های دیگر نظیر فرمانداری و شهرداری و نیز نظرسنجی های صورت گرفته در مورد وضعیت خوابگاه و سلف و غذای سلف پرداخته شد.
در این جلسه همچنین بر لزوم وجود  دو منویی بودن غذا برای دانشجویان و نیز پخش میوه همراه غذا ، نیز تاکید شد و نمایندگان شورای صنفی دانشگاه مشکلات خود در زمینه تغذیه دانشجویان را با مسئولان در میان گذاشتند.
علاوه بر این در مورد مشکلات موجود در مورد سرویس های دانشگاه و بحث فیلترینگ شبکه های اجتماعی در هنگام استفاده از اینترنت دانشگاه نیز صحبتهایی مطرح شد.
در پایان این جلسه دکتر علامه خاطر نشان کرد که اعضای شورای صنفی باید با توجه به آیین نامه ها و ابلاغیه های موجود ، مشکلات را بازتاب دهند تا مسئولان در جهت رفع آنها اقدامات لازم را به عمل آورند.


 

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.