سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۲

در ادامه برنامه سفر یک روزه تیم وزارت بهداشت از سبزوار صورت گرفت

دیدار دکتر حسام الدین علامه با ریاست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

دیدار دکتر علامه با رئیس دانشگاه سبزوار

در ادامه برنامه سفر یک روزه تیم معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به سبزوار، شامگاه سه شنبه ۱۸ مهر ماه، دکتر حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت با حضور در دفتر دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، با وی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مفدا، در ادامه برنامه سفر یک روزه تیم معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به سبزوار، شامگاه سه شنبه ۱۸ مهر ماه، دکتر حسام الدین علامه  قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت با حضور در دفتر دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، با وی دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر علامه در این دیدار یک ساعته که در حضور مهندس محمد مهرپویان معاونت فرهنگی و دانشجویی سبزوار و برخی از مدیران دانشگاه صورت گرفته، دقایقی به ایراد سخن پرداخت و در خصوص وضعیت این دانشگاه صحبتهایی ارایه کرد.

وی به زیبایی و ساخت دانشگاه اشاره کرد و افزود: البته نواقص زیادی هم وجود دارد که باید با تلاش و همت مسئولان دانشگاه این نواقص برطرف شود.

علامه بر لزوم توجه به تقویت زیرساخت های حوزه فرهنگی در فضاهای دانشگاه تاکید کرد و گفت: ما باید سرمایه گذاری های بیشتری نسبت به حوزه فرهنگی در محیط دانشگاه کنیم و دانشجویان را با ابعاد مختلف فرهنگی آشنا و آنها را در مسیر پویایی، هدایت کنیم.

وی گفت: دغدغه ما این است که در عمران و ساخت و ساز سرمایه گذاری های کافی انجام شده است اما نیاز داریم در زمینه فرهنگی و تقویت تشکل ها و  کانون های فرهنگی در محیط و فضاهای دانشگاهی تلاش های مضاعفی انجام دهیم و در این مسیر وقت و سرمایه گذاری بیشتر کنیم.

علامه اظهار کرد: اگر ما حوزه فرهنگی را بستر سازی نکنیم دانشجو یا افسرده می شود و یا دیگر استعدادهای خود را شکوفا می کند که قطعا این مساله آسیب های زیادی به دانشجو وارد می کند.

قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به بحث  جنگ نرم دشمن اشاره کرد و گفت: روز به روز دانشجویان عوض می شوند و بحث جنگ نرم هم کاملا مشهود است و نیاز است که بیشتر در حوزه فرهنگی و مقابله با جنگ نرم در فضاهای دانشگاهی کار کنیم. ما باید شاخص های مهمی را در نظر بگیریم و سیاست ما این است که در دانشگاه، دانشجویان بتوانند کارهای مختلفی را انجام دهند و در تشکل های مختلف، به فعالیت بپردازد آن هم در وزارت بهداشت که نیروی تربیت شده کاملا کارآمدیی دارد و دانشجویان آن آینده سازان نظام سلامت خواهند بود.

وی خطاب به ریاست دانشگاه گفت: لازم است شما به عنوان رئیس دانشگاه، گاهی با دانشجویان صحبت کرد و خواستار این هستیم که حداقل یک بار در ماه با دانشجویان ونمایندگان تشکل های مختلف دیدار داشته باشید.

دکتر علامه در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: از لحاظ تغذیه و امکانات سلف، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیاز به بازنگری و تقویت بیشتری دارند. تقریبا اکثر دانشگاهها دو منویی غذای خود را ارایه می دهند، از این رو تلاش شود این وضعیت در راستای افزایش رضایتمندی دانشجویان، ارتقاء یابد.

قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پایان از ریاست دانشگاه خواست، نگاه اعتدال گرایانه به مسائل دانشجویی و فرهنگی داشته باشد و در کنار  فعالیتهای عمرانی، به تقویت وضعیت فرهنگی در دانشگاه سبزوار نیز توجه کافی داشته باشد.

وی گفت: از شما تقاضا دارم برای تخصیص فضاهای دانشجویی برای فعالیت کانون ها وتشکل های دانشجویی، اقدامات موثری انجام شود و تدابیر لازم در این خصوص صورت گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.