سه‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱

گامی موثر در جهت بهبود خدمات رسانی به دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی: برگزاری سری کارگاه های آموزشی و توانمندسازی کارکنان ونیروهای اداره امور خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

جلسه خوابگاه

به همت اداره امور خوابگاه ها و اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی ایلام، سری کارگاه های آموزشی و توانمندسازی کارکنان اداره امور خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در حال برگزاری است.

به گزارش مفدا ایلام، مدیر دانشجویی دانشگاه گفت: توانمندسازی کارکنان خوابگاه های دانشجویی در تمام زمینه ها و بویژه آشنایی آنها با مهارتهای ارتباطی از جمله رسالت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه است که برای اجرای آن برنامه های زیادی در دستور کار قرار دارد. دکتر ستار کیخاونی اضافه کرد اولین کارگاه توانمند سازی با همکاری مشترک اداره امور خوابگاه ها و اداره مشاوره معاونت در سالن توسعه معاونت آموزشی برگزار شد که عنوان آن پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد در بین دانشجویان دانشگاه بوده است. مدیر دانشجویی دانشگاه اضافه کرد محورعمده کارگاه پیشگیری از اعتیاد، شناسایی و تعامل با دانشجویان مبتلا به اعتیاد می باشد که مباحث تخصصی توسط آقای عبدی از کارشناسان اداره مشاوره  برای کارکنان و نیروهای اداره امور خوابگاه ها بیان شد. دکتر ستار کیخاونی ادامه داد مباحث عمده این کارگاه شامل، معرفی خطرات و آسیب های فردی و اجتماعی اعتیاد دربین دانشجویان، شناسایی عوامل ابتلای دانشجویان به اعتیاد و راهکارهای پیشگیری از آن، شناسایی عوامل افت تحصیلی و نقش آن در گرایش به اعتیاددانشجویان، معرفی عوارض جسمی وروانی سوء مصرف مواد مخدر دربین دانشجویان، پایبندی به مقررات خوابگاهی و ارجاع به موقع دانشجویان  احتمالی مبتلا به اعتیاد به مرکز مشاوره معاونت و حمایت معنوی از دانشجویان مبتلا به بیماری  اعتیاد، رازداری و اعتمادسازی بین دانشجویان و تعامل با آنها  و ایجاد رفتار منطقی، معقول و دوستانه با آنان  بوده است. وی اضافه کرد این کارگاه در قالب پرسش و پاسخ برگزار شد و نیروهای خدماتی، سرپرستها و نگهبانان خوابگاهای دانشجویی شرکت کننده در کارگاه دیدگاه های خود را در خصوص شیوه های پیشگیری از اعتیاد ارائه کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.