دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵

اطلاعیه مهم دانشجویی رفاهی در خصوص دانشجویان ورودی مهرماه 1396

اطلاعیه معاونت دانشجویی

در پی ثبت نام آموزشی دانشجویان جدیدالورود، معاونت دانشجویی دانشگاه ضمن تبریک به خاطر کسب این موفقیت بزرگ و پذیرش در بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی کشور و به منظور آگاهی دانشجویان و نحوه استفاده و بهره مندی از خدمات دانشجویی فرهنگی، اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش مفدا تهران، در این اطلاعیه، نکات قابل توجه ای برای دانشجویان جدیدالورود به شرح زیر آمده است:
 

الف) تسهیلات رفاهی: تمامی دانشجویان جهت دریافت تسهیلات رفاهی و خوابگاهی باید سند تعهدنامه محضری ارائه دهند و در این خصوص رعایت مراحل زیر لازم است:
1- دریافت فرم تعهد محضری از سایت http://vsca.tums.ac.ir/files/taahod-mahzari.pdf
2- تکمیل این فرم در یکی از دفاتر اسناد رسمی در سراسر کشور (فقط مهر و امضای دفتر اسناد رسمی در فرم اولیه مورد قبول نمی باشد و باید فرم ها به صورت تایپی مهر و امضا شود.)
3- تطبیق فرم تنظیم شده با سند دریافتی از دفاتر اسناد رسمی به عهده دانشجو است (قبل از امضا سند در دفتر اسناد رسمی، محتویات سند با فرم مذکور توسط متعهد دقیقا کنترل و سپس امضا شود)
نکته مهم: خواهشمند است دانشجویان در خصوص کنترل سند محضری توجه لازم را مبذول دارند. در صورت وجود هرگونه مغایرت سند با فرم نمونه، مطابق آیین نامه و دستورالعمل صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، دانشجو به مدت یک سال از خوابگاه و تسهیلات رفاهی دیگر محروم خواهد بود.
4- ارسال اسکن سند تعهد محضری در سایت درخواست اسکان در خوابگاه برای متقاضیان خوابگاه مجردی ضروری است.
5- اصل سند تعهد محضری را همراه با کپی جواز کسب یا حکم کارگزینی کارمند ضامن، به معاونت دانشجویی فرهنگی دانشکده محل تحصیل تحویل دهید و تصویر آن را نزد خود نگاه دارید.
6- در نیمه اول آبان ماه 1396 به سایت
http://refah.tums.ac.ir مراجعه و اطلاعات مرتبط با سند تعهد محضری را در سایت مذکور تکمیل کنید.

ب) کارت دانشجویی: برای تمامی دانشجویان کارت دانشجویی هوشمند صادر خواهد شد که این کارت برای استفاده از امکاناتی نظیر: تردد به محیط دانشگاه، اماکن ورزشی، ورود و خروج از خوابگاه، رزرو غذای دانشجویی و ... به آن نیاز دارید. هزینه کارت دانشجویی هوشمند، مبلغ 150 هزار ریال است که در فرآیند ثبت نام به صورت الکترونیکی دریافت می شود. زمان و مکان تحویل کارتهای دانشجویی از طریق وب سایت معاونت دانشجویی دانشگاه  http://vsca.tums.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

ج) اسکان در خوابگاه: دانشجویان مقاطع عمومی (به جز شبانه، میهمان، انتقالی، بورسیه، شهریه پرداز و ساکنان استان تهران و البرز) در صورت نیاز به خوابگاه می توانند پس از دریافت شماره دانشجویی در بازه زمانی تعریف شده به وب سایت http://eskan.tums.ac.ir مراجعه و نسبت به ارسال تقاضای خوابگاه اقدام و پس از پایان مهلت ثبت نام، مدیریت امور خوابگاه‌ها نسبت به تعیین خوابگاه متقاضیان واجد شرایط اقدام و نتیجه را دانشجویان می توانید در قسمت سابقه سکونت سایت مذکور مشاهده کنند.
بدیهی است ثبت نام به منزله درخواست خوابگاه است و مدیریت امور خوابگاهها بر اساس امکانات و آئین نامه های موجود، پس از بررسی در صورت داشتن فضای خالی به شما خوابگاه اختصاص خواهد داد. افرادی که به آنها خوابگاه اختصاص می گیرد، می توانند به آدرس خوابگاه معرفی شده مراجعه و برای سکونت در خوابگاه لازم است وسایل شخصی مانند تشک، پتو، بالش، ملافه و ... را به همراه داشته باشند.
عدم ثبت نام در مهلت تعیین شده به منزله انصراف از خوابگاه تلقی و حداقل در نیم سال اول 97 - 1396 به شما خوابگاه تعلق نمی گیرد.
به استناد
آیین نامه اسکان، سکونت دانشجویان در تعطیلات تابستان و نوروز در خوابگاه ها ممنوع است و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورت ثبت پروپوزال، فقط برای یک بار بعد از ترم چهارم، درخواست خوابگاه تابستانه قابل بررسی در شورای اسکان است.
تذکر مهم: ارسال فرم تعهد محضری مطابق بند یک اطلاعیه معاونت دانشجویی در سامانه اسکان خوابگاه الزامی است و همچنین دانشجویان دختر باید ضمن دریافت فرم معرفی محارم از سایت اسکان مدیریت امور خوابگاهها و تأیید و امضای والدین محترم، نسبت به اسکن و ارسال آن اقدام کنند.
توضیح اینکه، دانشجویان مقاطع تخصصی (Ph.D و دستیاری) متقاضی خوابگاه، در صورت وجود ظرفیت، امکانات و مقدورات با مراجعه حضوری به مدیریت امور خوابگاهها و اخذ معرفی نامه می توانند از خوابگاه (با پرداخت هزینه مصوب) بهره­مند شوند. لازم به ذکر است بخشی از هزینه های خوابگاه از محل یارانه ی ویژه دانشگاه تأمین شده است.

د) غذای دانشجویی: در صورت تمایل به استفاده از غذای دانشجویی پس از دریافت شماره دانشجویی به وب سایت http://food.tums.ac.ir  مراجعه و طبق راهنما http://vsca.tums.ac.ir/files/food-rahnama.pdf نسبت به شارژ حساب کارت و رزرو غذای هفته های بعد اقدام کنید. (در هنگام رزرو اینترنتی حتماً به تاریخ رزرو دقت داشته باشید).
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید آیین نامه تغذیه دانشجویان را مطالعه کنید.
تذکر1: رزرو غذا برای هفته بعد فقط از روز شنبه تا سه شنبه هر هفته میسر است.
تذکر2: تهیه و توزیع غذا فقط بر اساس آمار رزرو شده انجام خواهد شد.
تذکر3: وعده غذایی رزرو شده فقط در همان سلفی که رزرو انجام گرفته قابل تحویل است.
تذکر4: رزرو و تحویل شام و صبحانه فقط برای دانشجویان ساکن خوابگاه امکان پذیر است.
تذکر5: در سلف دانشکده پزشکی، تا قبل از دریافت کارت دانشجویی هوشمند، با استفاده از وب کیوسک، ژتون کاغذی وعده رزرو شده را چاپ و غذای خود را تحویل بگیرید.

تذکر 6: دانشجویانی که موفق به رزرو غذا نشوند تنها  در صورت اضافه بودن غذا در وعده ناهار می توانند از ساعت 13:45 تا 14 با مراجعه به مسئول سلف و خرید غذا به صورت روزفروش، غذا دریافت کنند.
تذکر 7: با توجه به محدودیت تعداد غذا و پیش بینی های صورت گرفته بر اساس تعداد غذای رزرو شده، در صورت عدم رزرو، از مراجعه به مسئول سلف قبل از زمان اعلام شده روزفروش و درخواست غذا اجتناب کنید.

هـ) سنجش سلامت و معاینات پزشکی: برای تمامی دانشجویان جدیدالورود، طرح سنجش سلامت و معاینات پزشکی با هدف شناسایی دانشجویان نیازمند به مراقبت ویژه و امکانات درمانی، برگزار می شود. جهت ثبت نام و تعیین نوبت باید نیمه دوم مهرماه 1396 به وب سایت http://parsad.tums.ac.ir مراجعه کنید. تلفن جهت کسب اطلاعات بیشتر 88981424 و 88981425 است و شرکت کلیه دانشجویان در این طرح الزامی است.

و) تسهیلات دانشجویی صندوق قرض الحسنه دانشجویان: موسسه قرض الحسنه دانشجویان ایران تحت نظارت بانک مرکزی، آماده ارائه تسهیلات دانشجویی به تمامی دانشجویان عزیز است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به http://www.isfa.ir مراجعه کنید.

این گزارش می افزاید: معاونت دانشجویی دانشگاه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، کانال تلگرامی اطلاع رسانی و استقبال ویژه از دانشجویان جدیدالورود را به نشانی https://t.me/tums_students96 راه اندازی کرد و دانشجویان جدیدالورود با عضویت در این کانال می توانند از جدیدترین اطلاعات مرتبط مطلع شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.