سه‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

تمرکز بر انجمن‌های علمی از اهداف این معاونت خواهد بود

رفسنجان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در گفتگو با خبرنگار مفدا رفسنجان از اقدامات و برنامه‌های این معاونت در سال تحصیلی پیش رو خبر داد.

به گزارش مفدا رفسنجان، با توجه به اینکه در آستانه شروع ترم تحصیلی جدید هستیم خبرنگار مفدا رفسنجان به سراغ "دکتر محمدرضا حاجی زاده" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان رفت و در گفتگویی صمیمانه از وی در مورد اقدامات و فعالیت‌های این معاونت در سال گذشته و برنامه‌های جدید و اهداف معاونت در سال تحصیلی جدید پرسید که در ادامه این گفتگو را با هم می‌خوانیم:

مفدا رفسنجان: با توجه به اینکه در روزهای پایانی ایام تعطیلات تابستان هستیم بفرمائید ارزیابی شما از فعالیت معاونت فرهنگی و دانشجویی در طول ترم گذشته چگونه است؟

ابتدا لازم است ایام بازگشایی دانشگاه ها و فعالیت مراکز علمی را خدمت همه جویندگان علم و معرفت خصوصا دانشجویان دانشگاه تبریک عرض کنم. در خصوص ارزیابی بنده نسبت به فعالیت‌های حوزه معاونت بایستی عرض کنم خوشبختانه طی سال‌های اخیر خصوصا ترم گذشته برنامه عملیاتی و زیر بنایی در وزارتخانه دنبال می‌شود و این امر باعث شده که هم هدف دانشگاه های علوم پزشکی در یک راستا دنبال شود و هم ارزیابی بین دانشگاهی و حتی درون دانشگاهی صورت گیرد و یک رقابت هدفمند صورت گرفته است.

بر همین اساس در بخش‌های مختلف این معاونت با توجه به برنامه‌های بالا دستی و نیازهای روزانه دانشجویان، امور دنبال شد و در بعضی بخش‌ها به علت نبود زیر ساخت لازم توفیق زیادی به دست نیامد از جمله بازسازی خوابگاه‌ها و سلف سرویس، اما در خصوص فعالیت‌های ورزشی، مشاوره ای، فرهنگی با همت دانشجویان مشارکت قابل قبولی داشتیم و در جهت ارتقاء سالن‌های ورزشی قدم‌هایی برداشته شد و بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی به همت همکاران، فعال گردیده از جمله کمیته‌های علمی و کمیته انطباق و...  همچنین سعی شده در خصوص مطالبات دانشجویان در سطح خوابگاه‌ها که یکی از مهمترین خواسته‌های دانشجویی بحث اینترنت میباشد ارتقا صورت گرفته و ادامه داشته باشد. به طور کلی و در مجموع ارزیابی بنده از فعالیت های دو ترم گذشته مثبت و قابل قبول بوده است.

مفدا رفسنجان: لطفا بفرمائید این معاونت در رابطه با سال تحصیلی جدید آیا برنامه خاصی در راستای ارائه خدمات به دانشجویان دارد و یا به طور کلی اگر برنامه جدیدی در دستور کار هست اعلام بفرمائید؟

در ترم جاری یکی از مهمترین مسائل حوزه معاونت اسکان مناسب و استاندارد دانشجویان بوده که خوشبختانه با برنامه ریزی صورت گرفته به ظرفیت خوابگاه‌ها اضافه شده و شرایط خوابگاه های موجود هم به سمت استاندارد پیش رفته که انشاالله در ترم جاری دانشجویان عزیز این مهم را لمس خواهند کرد و علاوه بر این تمرکز بر انجمن های علمی یکی از اهداف این معاونت خواهد بود.

مفدا رفسنجان: به نظر شما رویکرد معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در بخش‌های مختلف در ارتباط با دانشجویان با استانداردهای قابل قبول در کشور چه میزان همخوانی و یا تفاوت دارد؟

همانطور که قبلا هم اشاره شد اهداف وزارتخانه در قالب برنامه عملیاتی به طور یکسان با توجه به شرایط و دانشگاه تعریف و پیگیری می‌شود و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که خوشبختانه با این وضعیت در ارزیابی بین دانشگاهی و درون دانشگاهی نمره قابل قبولی به دست آمده که معنای آن همخوان بودن با شرایط استاندارد در سطح وزارتخانه متبوع می‌باشد.

مفدا رفسنجان: همانطور که مستحضرید وبسایت جدید معاونت فرهنگی و دانشجویی در قالب جدید شروع به کار کرده و ارتباط بیشتری با دانشجویان برقرار شده، به نظر شما آیا وجود چنین پتانسیلی چگونه میتواند به بهبود خدمات این معاونت کمک کند؟

با توجه به گسترش تکنولوژی و تمایل اقشار مختلف خصوصا جوانان، به ویژه دانشجویان به فضای مجازی، وزارت بهداشت نیز به سمت گسترش این مقوله و سیاست گذاری بر این مهم داشته که در دولت هم با انتخاب وزیر جوان ارتباطات میتوان به این مسئله پی برد. بنابراین راه اندازی وب سایت مفدا در سطح وزارت خانه که دسترسی کلیه دانشگاه ها به راحتی امکان پذیر شده است میتوان در اطلاع رسانی مناسب و به موقع بسیار موثر باشد و باعث ارتقا سطح کیفی خدمات معاونت خصوصا در موارد فرهنگی خواهد شد.

مفدا رفسنجان: انتظار شما از دانشجویان برای تحقق اهداف معاونت و همچنین خواسته های خود دانشجویان چیست؟ نحوه انتقال خواسته هایشان و انتقادات احتمالی اگر دارند؟

محوریت این معاونت دانشجویان عزیز بوده و خواهد بود، بدون مشارکت این عزیزان و پیگیری مطالب در قالب پیشنهاد و انتقاد سازنده توسط دانشجویان، بنده و همکارانم در ارائه خدمات مناسب توفیقی به دست نخواهیم آورد. بنابراین همان طور که همیشه تاکید بنده بوده از کلیه دانشجویان عزیز و فعالان عرصه های فرهنگی برای خدمت رسانی بهتر به دانشجویان عزیز عاجزانه تقاضای همکاری و همفکری دارم و امیدوارم در آینده شاهد حضور فعال تر و پویاتر دانشجویان در کلیه عرصه های متعلق به خودشان باشیم.

مفدا رفسنجان: در آخر اگر نکته ای و یا صحبتی با دانشجویان دارید بفرمایید؟

در آخر ضمن تشکر از مجموعه خبری مفدا، مجددا برای همه دانشجویان عزیز و علی الخصوص دانشجویان جدید الورود که در انتظارشان هستیم آرزوی موفقیت و سلامتی دارم و امیدوارم با تلاش و پشتکار آینده ای زیبا برای ایران عزیزمان بسازند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.