پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۳

وزیر بهداشت در اختتامیه المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی:

کشوری موفق است که تعداد عالمان و پژوهشگران آن بیشتر باشد

وزیر بهداشت در گفتگو با مهر

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخشی از آیین اختتامیه نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی افتخار آفرینی در حوزه علم را موجب شادی و غرور مردم کشورمان خواند و گفت کشوری موفق است که تعداد عالمان و پژوهشگران آن بیشتر باشد.

به گزارش مفدا، مراسم اختتامیه نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی۲۲ شهریورماه با حضور دکتر حسن هاشمی، وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

دکتر هاشمی در بخشی از این مراسم، گفت: امسال سطح کمی و کیفی المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به سالهای گذشته، رشد قابل ملاحظه ای داشته و خوشحالم که به آمایش سرزمینی در حوزه آموزش پزشکی اهمیت داده شده و رقابت دانشجویان در سطح ۱۰ کلان منطقه انجام شد.

دکتر سید حسن هاشمی در اختتامیه نهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: امیدواریم از سال آینده بتوانیم این المپیاد را در سطح بین المللی و کشورهای منطقه و پس از آن به معنی واقعی بین المللی برگزار کنیم و وزارت بهداشت نیز حداکثر حمایت را از برگزاری این المپیاد خواهد داشت و با همکاری حوزه بین الملل وزارت بهداشت، رقابت در این المپیاد، بین المللی خواهد شد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: امیدوارم که در کشف، پرورش، رشد و ارتقای استعدادهای حوزه علوم پزشکی بیش از گذشته موفق باشیم.

دکتر هاشمی با بیان اینکه امیدوارم رقابت ها و قضاوتها در این المپیاد عادلانه باشد، خطاب به جوانان و دانشجویان حاضر در این المپیاد، گفت: قدر این دوره از زندگی خود را بدانید چراکه در سالهای آینده متوجه خواهید شد که شما به نسبت دوستان و همکلاسی هایتان، بهترین استفاده را از این فرصت کرده اید.

وزیر بهداشت اضافه کرد: سعی کنید دوستان و همکلاسی های خود را به این مسیر بکشانید زیرا زندگی به سرعت می گذرد و باید بتوانید برای دردهای جامعه و کشور و ملت خودتان چاره اندیشی کنید و بهترین ها را بخواهید و همانند جوانانی که در دوران جنگ تحمیلی حضور داشتند، در ساخت و پیشرفت کشور پیش قدم باشید. این همان مسیری است که هم سن های شما چندین دهه پیش رفتند.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ درصد از جوانانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند، کمتر از ۲۵ سال سن داشتند و شما جوانان هم از همان جنس هستید البته مطالبه امروز کشور با دوران دفاع مقدس، متفاوت است و مردم ایران از این خوشحال می شوند که هر روز بشنوند جوانان ایرانی در حوزه های مختلفی در سطح بین المللی و جهانی، خوش درخشیده اند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروز پیشرفت مردم ایران از مسیر علم و دانش محقق می شود و کشوری موفق است که تعداد عالمان و پژوهشگران آن بیشتر باشد.

دکتر هاشمی در پایان یادآور شد: خوشحالم که در این المپیاد نه به سمت تولید مقاله، بلکه به سمت تولید محصولات حرکت کردید و امروز داد و بیداد کردن و رگ های گردن را برجسته کردن، موجب سرافرازی کشورها نیست بلکه دانش و فناوری، باعث سربلندی و عزت جوامع مختلف است.

 نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی چهارشنبه شب در دانشگاه شهید بهشتی با معرفی برگزیدگان این المپیاد به کار خود پایان داد.

در بخش استدلال بالینی سجاد احمدی، علی قدیمی، محمدجواد بهادری، خدیجه بکتاش، رضا ناصری، مژده محمدپور و محمد قلی پور نفرات برتر شناخته شدند.

در بخش مدیریت نظام سلامت نیز احمد صوفی محمودی، نوید نمکی زاده، عرفان رضایی صفا، امیر رضا ذاکر و محمد باقی یزدی مدال طلا کسب کردند.

در بخش علوم پایه روح الله حیدری، سیاوش رحیمی، فرزانه رحمانی، ساسان پورباقر، فرهاد طبیعی و مهران پنهاهی مقام نخست را به دست آوردند.

همچنین در بخش فلسفه پزشکی سپهر عزیزی، محمدحسین احمدیان، عرفان تصدیقی، سهند گوردزی، آذین ابراهیمی ، محمد خداداگی، اردشیر خرسند و مهدی فرهنگیان نفرات نخست این بخش شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.