پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۴

تشکیل جلسه ی شورای تخصصی دانشجویی دانشگاه

اهواز1

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه: مهم ترین مشکلاتی که در حال حاضر در دانشگاه ها وجود دارد و مجموعه های دانشگاهی با آن دست و پنجه نرم می کنند، کمبود منابع مالی و اعتباری است.

به گزارش مفدا اهواز، سه شنبه ۲۱ شهریورماه جلسه کمیسیون دانشجویی دانشگاه در دفتر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شد.

دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ابتدا رسیدگی به مطالبات دانشجویی جهت بهبود کیفیت امکانات ارائه شده به دانشجویان را هدف برگزاری این جلسه عنوان کرد و گفت: خوشبختانه طی چند سال گذشته وضعیت رسیدگی به خوابگاه ها و خدمات دانشجویی رشد قابل توجهی داشته است که دانشجویان، آن را بطور کاملا محسوس مشاهده می کنند.

 دبیر شورای فرهنگی دانشگاه ادامه داد: متاسفانه از جمله مهم ترین  مشکلاتی که  در حال حاضر در دانشگاه ها وجود دارد و مجموعه های دانشگاهی با آن دست و پنجه نرم می کنند، کمبود منابع مالی و اعتباری است.

موگهی افزود: اقدامات زیادی جهت بهبود خوابگاه ها برنامه ریزی شده که از مهم ترین آنها تعویض دیگ های آب گرم و تامین ژنراتور با توجه به شرایط اقلیمی استان برای خوابگاه های دانشجویی بود که ضروری است در اولویت همه امور رفاهی قرار داده شود ولی متاسفانه به دلیل عدم حمایت های مالی  تاکنون موفق به انجام آنها نشده ایم. البته این  موارد در جلسات استانداری نیز مطرح شده است و حتی مکاتباتی با وزارتخانه نیز در این باب داشته ایم.

دبیرشورای تخصصی دانشجویی بحث امنیت اطراف خوابگاه را از اولویتهای دیگر معاونت برشمرد و افزود: در طی دو سال گذشته اقداماتی در این راستا انجام گرفته که از جمله مهمترین آنها می توان به استقرار نیروهای حفاظتی در اطراف دو مجتمع خوابگاهی دخترانه گلستان و بوستان اشاره کرد.

موگهی در ادامه فرسودگی برخی از خوابگاه ها را دلیل عدم اعلام واگذاری خوابگاه به دانشجویان جدیدالورود عنوان کرد.

در ادامه این جلسه، محمد جودکی، دبیر شورای صنفی دانشجویان ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در حوزه های تغذیه و اماکن دانشجویی گفت: به هر حال تراکم در خوابگاه ها به ویژه خوابگاه های پسرانه به شدت بالا است و نیاز به چاره اندیشی فوری دارد. مسیر طولانی خوابگاه ها نسبت به دانشگاه و لزوم ایاب و ذهاب مناسب همچنین شرایط اقلیمی استان و تامین سیستم های سرمایشی مناسب و استاندارد از مواردی است که طبیعتا نیازهای متفاوتی را با دانشگاه های دیگر ایجاد می کند.

 
  دکتر اولیٰ پور مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز در ادامه جلسه اظهار کرد: متاسفانه شرایط اقلیمی استان تاثیر بسزایی در تعیین انتخاب رشته و شهر برای دانشجویان دارد و این موضوع این نیاز را ایجاد کرده که می بایست دانشگاه با در نظر گرفتن امتیازاتی از جمله خوابگاه های مجهز، ایجاد خوابگاه های متاهلی بیشتر و ... برای دانشجویان ایجاد انگیزه کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.