یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱

بازدید دبیر ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت از گروه جهادی منطقه رشتخوار-جنگل

اردوی جهادی تربت حیدریه

مشاور اجرایی و دبیر ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت، با حضور در جمع گروه جهادی منطقه رشتخوار-جنگل، از توابع استان خراسان رضوی از نزدیک در جریان روند فعالیت آنان در این روستا قرار گرفت.

به گزارش مفدا تربت ، دکتر محمد تاجفرد، مشاور اجرایی و دبیر ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت، پیش از ظهر امروز یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، همراه با معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و معاون فرماندار این شهرستان از گروه جهادی منطقه رشتخوار-جنگل واقع در استان خراسان رضوی بازدید کرد.  

تاجفرد در حاشیه این بازدید، با حضور در جمع اعضا گروه جهادی منطقه رشتخوار-جنگل با بیان این که تلاش ما مبتنی بر سرکشی مستمر و مداوم از گروه‌های جهادی است تا از نزدیک در جریان روند مشکلات آنان قرار بگیریم، گفت: باید از همت شما جهادگران که با گذشت از همه زندگی در راستای محرومیت زدایی از این مناطق اقدام نموده اید، تقدیر کرد.

مشاور اجرایی و دبیر ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت با اشاره به دغدغه ویژه دکتر هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به محرومیت زدایی از مناطق بی بضاعت کشور ابراز کرد: به سبب همین رویکرد و دغدغه از ابتدای سال ۹۵ به بخش سلامت اردوهای جهادی وزارت بهداشت تاکید ویژه‌تری صورت گرفت. 

وی ادامه داد: بدین سبب از ابتدای سال گذشته هر روز شاهد توسعه بیش تر این اردوهای جهادی در حوزه سلامت بوده ایم که با آیین نامه تدوین شده امیدواریم اردوهای جهادی در همه دانشگاه‌ها فعال شده و با این رویکرد و نگاه ویژه به صورت خاص در سال های آینده نسبت به محرومیت‌زدایی از روستاها اقدام شود. 

تاجفرد با بیان این که تلاشمان بر این بود تا به واسطه این اردوهای جهادی مستمر وزارت بهداشت اقدامات حوزه سلامت به صورت نظام‌مند بر اساس تعاریف و الگوهای مشخص شده دنبال شود، ابراز کرد: تا کنون همه عزیزان از برگزاری اردوهای جهادی حمایت داشته و در اجرای دقیق و اصولی آن نیز همه دست همت به یکدیگر دادند. 

مشاور اجرایی و دبیر ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت با اشاره به ضرورت هماهنگی و تعامل بین بخشی سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف متولی در برگزاری هرچه بهتر این اردوها ابراز کرد: امیدواریم تا با همت همه عزیزان سلامت مردم روز به روز ارتقا پیدا کرده و در همه نقاط کشور به وضعیت بهداشتی مطلوبی دست پیدا کرد. 

وی با بیان این که ملت ایران شایسته خدمت هستند چراکه در طول دوران جنگ تحمیلی تا به امروز در عین همه سختی ها برای اعتلای انقلاب اسلامی کوشیدند، خاطر نشان کرد: بدین جهت رسالت امروز ما در برابر این ملت سنگین تر است چراکه وظیفه داریم تا با همه توان و نیرو فداکاری های آنان را در صفحات درخشان تاریخ جبران کنیم. 

شایان ذکر است؛ این اردوهای جهادی از ۱۸ لغایت ۲۴ شهریورماه با محوریت درمانی در منطقه رشتخوار-جنگل از توابع استان خراسان رضوی با حضور بالغ بر ۵۰ نفر از دانشجویان در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، مشاوره تغذیه و خانواده برپا شده است که پیش بینی ارائه خدمات به بالغ بر ۵ هزار نفر در این روستا می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.