چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵

سرپرست وزارت علوم:

مشارکت چشمگیر دانشجویان در جشنواره تیتر ۱۰ نشان از تحول در فضای رسانه‌ای دانشگاه‌هاست

سومین مراسم اختتامیه جشنواره تیتر 10 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی/ 15 شهریور 96

سرپرست وزارت علوم در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی تیتر ۱۰ گفت: میزان مشارکت دانشجویان در این رویداد بزرگ دانشگاهی نسبت به سالهای قبل رشد چشمگیری داشته است که این نشان از پیشرفت و تحول در فضای رسانه‌ای دانشگاه‌هاست.

سرپرست وزارت علوم روز چهارشنبه در آخرین مراسم اختتامیه دهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی تیتر ۱۰ در جمع حاضرین گفت: میزان مشارکت دانشجویان در این رویداد بزرگ دانشگاهی نسبت به سالهای قبل رشد چشمگیری داشته است که این نشان از پیشرفت و تحول در فضای رسانه‌ای دانشگاه‌هاست.

دکتر سیدضیاء هاشمی با بیان این مطلب افزود: این رشد فزاینده و میزان مشارکت بالای دانشجویان در ارایه آثار به دبیرخانه جشنواره تیتر ۱۰ نشانگر تحول و رشد ملموسی در نشریات دانشجویی است که باید این مساله را به فال نیک گرفت. امیدوارم برگزاری این رویداد بزرگ دانشگاهی و فرهنگی که زمینه ساز رشد و تحول در عرصه نشریات دانشجویی است همه ساله تداوم داشته باشد.خوشبختانه دانشجویان ما اعم از دانشجویان علوم پزشکی، وزارت علوم یا دانشجویان دانشگاه آزاد در این جشنواره خوش درخشیدند و در بخش‌های مختلف حایز رتبه‌ و مقام‌های خوبی شدند که جای بسی خوشحالی است.

سرپرست وزارت علوم تاکید کرد: اتکا به اعتماد دانشجویان و نسل جوان که در عرصه رسانه‌ای در فضای دانشگاهی درخشش خوبی از خود داشته‌اند، می‌تواند برکات زیادی به همراه داشته باشد. بسیار خرسندیم که در عرصه رسانه و نشریات دانشجویی ما جوانان اهل قلم، شجاع، فکور و متفکر داریم.

وی گفت: بدون شک نشریات دانشجویی برای یک دانشگاه یک موفقیت و ابزاری است که دانشگاه را به سمت آرمانهای متعالی حرکت می‌دهد. از این رو بایدتوجه ویژه‌ای نسبت به نشریات دانشجویی از سوی مسئولان شود.

هاشمی مطبوعات را در کشور به عنوان رکن چهارم دموکراسی نام برد و گفت: خوشبختانه توجه خوبی به نشریات دانشجویی در چند سال اخیر از سوی مسئولان شده است که ماحصل این توجه را می‌توان در میزان مشارکت دانشجویان در جشنواره‌ سراسری رسانه و نشریات دانشجویی به وضوح دید.
سرپرست وزارت علوم گفت: خوشبختانه تعداد نشریات دانشجویی امروزه به رشد قابل ملاحظه‌ای دست یافته به طوری که تعداد نشریات دانشجویی نسبت به چند سال اخیر دو برابر شده است که این رشد فزایندده در سایه توجه مسئولان به مساله رسانه و نشریات دانشجویی بوده است که جا دارد از دست‌اندرکاران رسانه و دانشجویان تشکر کنم.

وی گفت: وجود نشریات در فضاهای دانشگاهی قطعا یک فرصت به شمار می‌رود تا دانشجویان بتوانند مشکلات صنفی، رفاهی و اجتماعی و سیاسی خود را در قالب نشریات بیان کنند و بدون شک وجود نشریات دانشجویی در دانشگاه‌ها و فعالیت آنها می‌تواند کمک جدی به حل مسانل و مشکلات دانشجویان کند.

هاشمی با اشاره به وجود ۳۷ هزار اثر در جشنواره تیتر ده گفت: میزان مشارکت دانشجویان در جشنواره تیتر ده ستودنی است و این میزان مشارکت نسبت به سال گذشته که تنها ۱۴ هزار اثر به جشنواره رسیده بود، بی‌نظیر است. این رشد فزاینده تعداد آثار دانشجویان در جشنواره تیتر ده نشان می‌دهد ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشجویان بالاست و ما دانشجویان زیادی در عرصه نشریات و رسانه‌ها داریم که می‌توان از آنها به سرمایه‌های ارزشمند نام برد.

هاشمی این ظرفیت بالای توانمندی و استعداد دانشجویان در عرصه رسانه را متاثر از پیام انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: پیام انقلاب اسلامی برای ما، مردمسالاری دینی را به ارمغان گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: مردمسالاری دینی محصول انقلاب اسلامی و مطالبه انقلابیون است. هر چهره مسلمان و هر عنصر انقلابی باید مطالبه آزادی باشد.

هاشمی گفت: دانشگاهیان و دانشجویان ما طرفدار عدالت، کرامت و حریت هستند و طرفدار ارزشها و آرمانهایی هستند و ما باید این مساله را به فال نیک بگیریم. دانشگاه‌های ما کانون آرمانهای انقلابی ما است و ما باید در این مسیر تلاش بیشتری کنیم. البته مدعی نیستیم که همه خواسته‌های ما و مطالبات‌مان تحقق یافته اما در حد بضاعت خود تلاش می‌کنیم که به اهداف مورد نظر دست یابیم. انشالله در دولت دوازدهم بتوانیم این مطالبات را به دست بیاوریم البته این مهم بدون مشارکت دانشجویان، اساتید و  کارمندان دانشگاه‌ها محقق نمی‌شود.

سرپرست وزارت علوم تاکید کرد: خوشحالیم که طیف گسترده ای از دانشجویان ما در دانشگاه‌ها اهل انگیزه، اهل علم هستند و در این مسیر خدمت می‌کنند و فکر می‌کنم همه ارکان نظام باید قدرشناس سرمایه نسل جوان و نخبه ما باشد.
هاشمی گفت: وزارت علوم و وزارت بهداشت قطعا در مسیر تعالی دانشجویان گامإ‌های مضاعفی بر می‌دارد و قطعا این دو وزارتخانه بیش از دولت یازدهم در دولت کنونی، پیگیر مسائل ومشکلات دانشجویان ومطالبه آنها است.

هاشمی گفت: ما حافظ ایران و انقلاب و حافظ ارزش‌های اسلامی هستیم و حق نداریم بیش از چارچوبهای قانونی که فصل الخطاب مقام معظم رهبری، رییس جمهوری، می‌باشد در محیط و فضای دانشگاهی گام برداریم. قطعا دانشجویانی که هر سال به ما ملحق می‌شوند سرمایه‌های این کشور تلقی می‌شوند و باید قدر شما عزیزان را دانست و در راستای خواسته‌های قانونی و منطقی شما باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.