سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۱

اختتامیه دوم جشنواره«تیتر ۱۰ »از تقسیم جوایز تا تقدیم جوایز

دومین مراسم اختتامیه جشنواره تیتر 10 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی/ 14 شهریور 96

دومین آیین اختتامیه دهمین دوره جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی«تیتر ۱۰» امروز ۱۴ شهریورماه در حالی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد که تعدادی از شرکت کنندگان پس از برگزیده شدن، جوایزشان را به افراد دیگری تقدیم کردند.

به گزارش مفدا، این مراسم از ساعت ۱۷ عصر امروز با حضور دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، جمعی از مسئولان و مدیران وزارت بهداشت، علوم و دانشگاه آزاد و راهیافتگان به مرحله پایانی جشنواره تیتر ۱۰ در مرکز همایش‌های بین‌المللی امام خمینی(ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

مراسم با طنین انداز شدن سرود ملی کشورمان و تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط امین پویا، قاری بین‌المللی کشورمان آغاز شد و سپس فرزاد حسنی، مجری مراسم از مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت دعوت کرد تا برای دقایقی برای حاضران به ایراد سخنرانی بپردازد.

رشد دو و نیم درصدی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره نسبت به دوره گذشته

امیر لل‍ه‌گانی، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به شرکت‌کنندگان و راهیافتگان مرحله پایانی جشنواره تیتر۱۰ گزارشی از این جشنواره ارائه کرد و گفت: تعدد و فعالیت‌های تشکل‌ها در دانشگاه‌ها در دوره کنونی خوشبختانه در شرایط بهتری قرار گرفته‌ است؛ هر چند وضعیت خیلی مطلوبی در این زمینه نداشته‌ایم اما تغییرات مثبتی که در حوزه رسانه شکل گرفته، نویدبخش مشارکت بیشتر دانشجویان در حوزه‌های مختلف است.

لل‍ه‌گانی یکی از خصوصیات دهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی را، وجود ۵ بخش مختلف شامل آثار برگزیده، نشریات برگزیده، نویسندگان برتر، بخش مجازی و بخش ویژه ذکر کردو گفت: بخش‌های نویسندگان برتر و مجازی امسال به جشنواره اضافه شدند و در جشنواره تیتر ۹ نبودند.

وی گفت: درمجموع ۳۷ هزار و ۶۵۰ اثر امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که خوشبختانه ما شاهد رشد دو و نیم برابری ارسال آثار بودیم که به اعتقاد من این مهم یک اتفاق و میمون در حوزه نشریات دانشجویی بود.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت همچنین با اشاره به اینکه ۸۲۴ دانشگاه از مجموع دانشگاه‌ها ومراکز آموزش عالی کشور در این جشنواره حضور یافتند، اظهار داشت: از میان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به لحاظ تعداد آثار، بیشترین اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرد و در میان دانشگاه‌های وزارت علوم بیشترین اثر را دانشجویان دانشگاه شیراز به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند وهمچنین در میان دانشگاه آزاد بیشترین اثر را دانشجویان دانشگاه آزاد واحد خراسان به دبیرخانه ارسال کردند.

پس از صحبت‌های مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، معرفی و قدردانی از برگزیدگان بخش نشریات آغاز شد که طی آن از ۱۹ تن از برگزیدگان با اهدای لوح و تندیس جشنواره قدردانی به عمل آمد.

در ادامه این مراسم امیرهوشنگ قلندری، از اعضای کمیته داوران دهمین دوره جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی، پشت میکروفون سن مرکز همایش‌های بین‌المللی امام خمینی(ره) قرار گرفت و بیانیه این هیات را قرائت کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «خدا را شاکریم که بعد از یک سال تلاش جشنواره نشریات دانشجویی به سرانجام خود رسید؛ اگر دانشگاه را میزان‌الحراره تحولات جامعه بدانیم، حتما نشریات دانشجویی نیز بازتابی از صداهای موجود دردانشگاه هستند ورونق نوشتن و خواندن مطبوعات در فضای دانشگاهی نیز نشانه ای از رونق مطبوعات در سطح کلان جامعه است. برگزاری جشنواره‌هایی مانند تیتر ده، هم وسیله‌ای است برای دیدن و جدی گرفتن نشریات دانشجویی و هم زمنیه ای را برای حمایت از این نشریات و بهینه‌سازی ساختار و محتوای آنها مهیا می‌سازد.خاصه آنکه در این دوره از جشنواره نوآوری‌های سازنده‌ای نیز از قبیل راه‌اندازی بخش فضای مجازی و نویسنده برتر به جشنواره اضافه شد.»

در ادامه این مراسم جوایز بخش دوم برگزیدگان جشنواره به ۱۹ نفر از برگزیدگان اهداء شد و سپس کوروش دستپاک دانشجوی وزارت بهداشت و محمدمهدی پرنیانچی از دانشجویان وزارت علوم به نمایندگی از مدیران مسئول در شورای مرکزی ناظر بر نشریات بیانیه های جداگانه ای قرائت کردند و خواستار اعطای آزادی های بیشتر و بازکردن فضا برای کار گسترده تر در حوزه نشریات دانشجویی شدند.

بخش بعدی مراسم نیز به اهدای جوایز تعداد دیگری از برگزیدگان اختصاص داشت که طی آن از ۱۹ برگزیده نشریات اجتماعی، هنری، سیاسی، فرهنگی و ادبی قدردانی شد.

دومین آیین اختتامیه جشنواره تیتر ۱۰ با اجرای استندآپ کمدی یکی از دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی ادامه یافت؛ در این بخش ایمان حسن زاده تاجی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل، فعال حوزه نشریات دانشجویی و برگزیده بخش استندآپ کمدی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت به اجرای برنامه پرداخت که با استقبال حاضران همراه شد.

اهدای جوایز بخش دیگری از برگزیدگان جشنواره برنامه دیگر این آیین بود که طی آن از ۱۷ برگزیده در رسته های نویسندگان برتر، سایت و وبلاگ، کانال، نشریات صوتی، نشریات کاغذی الکترونیک و نشریات چندرسانه ای قدردانی شد.

پس از این بخش مراسم برای دقایقی تعطیل شد تا شرکت کنندگان نماز مغرب و عشا را برگزار کنند؛ پس از این وقفه کوتاه مراسم بار دیگر از سر گرفته شد و این بار حسام الدین سراج به همراه گروه بیدل، چند تصنیف زیبا را برای حاضران در مرکز همایش های بین المللی امام خمینی(ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرا کرد که با استقبال حاضران همراه شد.

در بخش پنجم اهدای جوایز،  ۱۸ تن از نفرات برتر رسته های آسیب های اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، برجام، طرح تحول سلامت، محیط زیست و گفت و گو محوری جوایز خود را از دست معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت دریافت کردند تا اینگونه دومین  آیین اختتامیه جشنواره تیتر ۱۰ در ساعت ۲۲ سه شنبه ۱۴ شهریورماه پایان یابد.

تعدادی از برگزیدگان این مراسم پس از دریافت جوایزشان برای دقایقی کوتاه پشت میکروفون قرار گرفتند و جوایز خود را به افراد مختلفی تقدیم کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.