سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۴

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت:

تغییرات مثبتی در حوزه رسانه در سطح دانشگاه‌ها صورت گرفته است

دومین مراسم اختتامیه جشنواره تیتر 10 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی/ 14 شهریور 96

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در جمع دانشجویان فعال نشریاتی سراسر کشور گفت: فعالیت تشکل‌ها در دانشگاه‌ها از نظر کمی و کیفی در سال‌های اخیر در شرایط بهتری قرار گرفته‌، در حوزه رسانه نیز در دانشگاه‌ها تغییرات مثبتی در حوزه رسانه شکل گرفته و به ما این امید را می‌دهد که بتوانیم مشارکت بیشتری از دانشجویان در حوزه‌های مختلف داشته‌ باشیم.

به گزارش مفدا، امیر للگانی روز سه‌شنبه در دومین آیین اختتامیه جشنواره تیتر ده در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این مطلب افزود: وضعیت تعدد و فعالیت‌های تشکل‌ها در دانشگاه‌ها خوشبختانه در شرایط بهتری قرار گرفته‌اند، هر چند وضعیت خیلی مطلوبی در این زمینه نداشته‌ایم اما تغییرات مثبتی که در حوزه رسانه شکل گرفته، به ما این امید را می‌دهد که بتوانیم مشارکت بیشتری از دانشجویان در حوزه‌های مختلف داشته‌ باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید بتوانیم دانشجویان چند بعدی در سطح دانشگاه‌ها تربیت کنیم، اظهار داشت: قطعا در سال‌های آینده نسلی از دانشجویانی خواهیم داشت که با احساس مسولیت بیشتر و اشکالات کمتری در راستای خدمت به مردم، جامعه و نظام حرکت کنند.

للگانی با اشاره به این  که امسال وزارت بهداشت میزبان برگزاری جشنواره تیتر ۱۰ به نیابت از وزارت علوم و ازاد است، گفت: همه دانشگاه‌های آموزش عالی ما را در برگزاری این جشنواره بزرگ دانشگاهی کمک کردند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت تاریخ دریافت آثار این جشنواره را آذرماه سال ۹۵ عنوان کرد و گفت‌: دانشجویان می‌توانستند ‌آثار خود را تا اسفند ماه سال گذشته به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

للگانی یکی از خصوصیات دهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی را، وجود ۵ بخش مختلف شامل آثار برگزیده، نشریات برگزیده، نویسندگان برتر، بخش مجازی و بخش ویژه ذکر کردو گفت: بخش‌های نویسندگان برتر و مجازی امسال به جشنواره اضافه شدند و در جشنواره تیتر ۹ نبودند.

وی شعار دهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی را مسئولیت اجتماعی، دانشگاه، نقادی منصفانه و آزادانه عنوان کرد وگفت: در ۵ بخش اصلی جشنواره ۵۳رسته رقابتی داشتیم که دانشجویان می‌توانستد در رسته‌های مختلف آثار خود را به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.

للگانی یکی از خصوصیات بارز جشنواره امسال را ثبت آثار شرکت‌کنندگان در سامانه طراحی شده ذکر کرد و گفت: پذیرش همه آثار دانشجویان از طریق سامانه انجام شد و این روش کار را برای دست‌اندرکاران جشنواره آسان کرد. بخصوص این که داوری آثار دانشجویان در این جشنواره نیز از طریق سامانه صورت گرفت.

وی با اشاره به این که داوری امسال در سه مرحله انجام شد، خاطرنشان کرد: مرحله اول داوری‌ها با همان سامانه به صورت مجازی انجام گرفت و از ۵۳ رسته ۴۰ اثر انتخاب و به مرحله بعدی راه یافت و سپس از ۴۰ اثر درمرحله دوم داوری که به صورت مجازی انجام گرفت ۱۰ اثر توسط دو داورمورد بازبینی و قضاوت قرار گرفت که با این روش نحوه قضاوت آثار با دقت بیشتری انجام گرفت. ضمن اینکه در مرحله سوم داوری آثار، در هر رسته ما ۱۰ اثر برگزیده را انتخاب کردیم که در نهایت نفرات اول تا سوم در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

للگانی افزود: ما سعی کردیم از داوران صاحب‌نام در حوزه رسانه‌ای کشور برای قضاوت آثار استفاده کنیم. داورانی که از گروه‌ها و جناح‌های مختلف و دارای دیدگاه‌های مختلف فرهنگی و سیاسی باشند تا قضاوت‌ها بی‌طرفانه باشد.

وی گفت: درمجموع ۳۷ هزار و ۶۵۰ اثر امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که خوشبختانه ما شاهد رشد دو و نیم برابری ارسال آثار بودیم که به اعتقاد من این مهم یک اتفاق و میمون در حوزه نشریات دانشجویی بود.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت همچنین با اشاره به اینکه ۸۲۴ دانشگاه از مجموع دانشگاه‌ها ومراکز آموزش عالی کشور در این جشنواره حضور یافتند، اظهار داشت: از میان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به لحاظ تعداد آثار، بیشترین اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرد و در میان دانشگاه‌های وزارت علوم بیشترین اثر را دانشجویان دانشگاه شیراز به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند وهمچنین در میان دانشگاه آزاد بیشترین اثر را دانشجویان دانشگاه آزاد واحد خراسان به دبیرخانه ارسال کردند.

وی ضمن خیرمقدم به حاضرین در این جشنواره گفت: به لطف و عنایت سیاست‌های دولت تدبیر وامید خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد فعالیت‌های بهتر و آزادتری در سطح دانشگاه‌ها در سراسر کشور هستیم و رشد فزایند کانون‌های فرهنگی، نشریات دانشجویی،انجمن‌های علمی، فضای بهتر تشکل‌های سیاسی ما در سالهای اخیر در دانشگاه‌ها تایید حرف من است.

للگانی افزود: خوشحالم که اعلام کنم به لطف زحمات همکارانم در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و در راس آن دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و همچنین دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی، رشد خوبی درنهادهای دانشجویی در ۴ سال اخیر داشته‌ایم به طوری که در دانشگاه‌های علوم پزشکی بالغ بر ۴۸۰ کانون فعال داریم که درعرصه فرهنگی در دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت ادامه داد: با افتخار اعلام می‌کنم که انجمن‌های علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در این ۴ سال اخیر تاسیس شد و بیش از ۴۵۰ انجمن علمی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال فعالیت هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.