سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵

در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام: اعزام دانشگاهیان دانشگاه های استان ایلام در قالب کاروان دانشگاه علوم پزشکی ایلام به سفر معنوی عتبات عالیات در اربعین امسال

شورای فرهنگی

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در جلسه دو ساعته شورای فرهنگی دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایلام ساز و کار لازم برای اعزام دانشجویان و اساتید دانشگاه در اربعین امسال در قالب کاروان را اندیشیده است.

به گزارش مفدا ایلام، دکتر علی دلپیشه در جلسه  شورای فرهنگی دانشگاه که با حضور حداکثری اعضاء این شورا در دفتر ریاست دانشگاه برگزارشد گفت: رویداد اربعین حسینی بزرگترین رویداد فرهنگی کشور و به تبع آن استان ایلام به دلیل داشتن مرز مهران است که در این ایام، جمعیت عظیم فرهنگی به مرزهای کشور و بویژه مرز بین المللی مهران مراجعه می کنند و باید از این واقعه فرهنگی به بهترین نحوه استفاده شود. وی اضافه کرد اجرای ویژه برنامه های فرهنگی و خدمات دهی بهداشتی و درمانی به مردم در ایام اربعین امسال با کیفیت بالاتری در دستور کار قرار دارد و اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات نیز به عنوان یک اقدام فرهنگی  در قالب کاروان دانشگاه انجام خواهد گرفت. معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز در ادامه جلسه گفت: خدمت در معاونت فرهنگی دانشجویی به دلیل اینکه با انتظارات وسیع دانشجویان رو به رو می باشد بسیار حساس است ولی با این وجود با زحمات صادقانه و خالصانه همکاران این معاونت در حال خدمات رسانی مطلوب به دانشجویان هستیم. دکتر جمیل صادقی فر با اشاره به اینکه تلاش های بسیار زیادی انجام شده است که در هردو حوزه فرهنگی و  دانشجویی سرآمد باشیم. وی  اضافه کرد در معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه در کنار توجه ویژه به بحث دانشجویی و رفع مطالبات و خواسته های آنان در حد توان دانشگاه، برنامه های متعدد فرهنگی نیز اجراشده است. وی اضافه کرد حوزه فرهنگی متعلق به تمام دانشگاه است و باید اقدامات و برنامه های فرهنگی را به سایر معاونتها و واحدهای تابعه دانشگاه گسترش داد. معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه اضافه کرد علاوه بر ضرورت گسترش برنامه های فرهنگی به سایر واحدهای دانشگاه، ماموریتها و اولویتهای جدیدی نیز از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حوزه فرهنگی به معاونت واگذار شده است که نیازمند توجه ویژه است  و برای رسیدن به اهداف آنها و درخشش بیشتر دانشگاه در این عرصه باید بیش از پیش به چالش های ساختاری و نیروی انسانی و اعتبارات حوزه توجه کرد. وی در ادامه گزارش مختصری از درخشش دانشگاه در بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت (ع) وزارت بهداشت و جشنواره سراسری نشریات دانشجویی ارائه کردند و سپس هریک از مسئولین شرکت کننده به بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث فرهنگی دانشگاه پرداختند. اعزام دانشجویان دانشگاه به اردوی جهادی، برگزاری یادواره شهدای دانشجو در دانشگاه، برگزاری نمایشگاه خیریه صنایع دستی با همکاری کانون دانشجویی انفاق، برگزاری مراسم سوگواری دهه ی اول محرم دانشگاه، تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود و اعزام دانشجویان جدیدالورود به اردو تو جیهی  از جمله مصوبات این جلسه بوده است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.