شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰

سفریک روزه دکتر محمد رضا فراهانی و مهدی معماری به شهر همدان:

بازدید از خوابگاه های دانشجویی، نشت با معاون، مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان نشت با دبیرا ن و فعالین کانونها و تشکل ها و دختران شرکت کننده در المپیاد ورزشی از برنامه های این سفر بود.

سفر دکتر فرهانی به همدان

حضوردکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت و مهددی معماری مدیر کل روابط عمومی این معاونت ، در همدان/ بازدید از خوابگاه های دانشجویی، نشت با معاون، مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان نشت با دبیرا ن و فعالین کانونها و تشکل ها و دختران شرکت کننده در المپیاد ورزشی از برنامه های این سفر یکروز بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا در همدان،دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به همراه مهدی معماری مدیرکل روابط عمومی این معاونت روز پنج شنبه، نهم شهریور ماه جهت بازدید از خوابگاه ها ،اماکن رفاهی ، ورزشی، دیدار با دانشجویان و کارکنان  با استقبال گرم دکتر جلیلی معاون فرهنگی و دانشجویی،دکتر عبادی معاون درمان و صفری مدیر دانشجویی این دانشگاه وارد همدان شدند.

در ابتدای این برنامه دکتر محمد رضا فرهانی ومهدی معماری با حضور در خوابگاه جدید الاحداث مرحوم فرشچیان ضمن بازدید از این پروژه خیر ساز و مجموعه 80 واحدی در حال احداث با توضیحات دکترمحمد صادق صباح رئیس مجمع خیرین سلامت استان همدان  در جریان روند ساخت وساز پروژه 30 واحدی بهر برداری شده وانجام عملیات ساخت پروژه 80 واحدی قرار گرفتند.

در ادامه این برنامه دکتر فراهانی با حضور در خوابگاه دخترانه ریحانه و بازدید از امکانات این خوابگاه (خوابگاه ریحانه در پردیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با ظرفیت ۵۵۰ دانشجو در سه طبقه بمتراژ ۷۰۰۰ متر مربع دایر می باشد.امکانات خوابگاه شامل نمازخانه اتاق توزیع غذا سالن اجتماعات اتاق تلویزیون سایت رایانه اتاق مشاوره اتاق فعالیت های فرهنگی می باشد)و همچنین بازدید ازخوابگاه 400 نفری دخترانه در حال احداث در جریان روند ساخت این پروژه قرار گرفت.

در ادامه دکتر فراهانی دیداری با کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان داشت.

در ابتدای این دیدار دکتر جلیلی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان، ضمن خیر مقدم به مسؤولان ستادی حاضر، از حضور و توجه ستاد وزارت بهداشت  به دانشگاه علوم پزشکی همدان تشکر کرد.

در ادامه این نشست دکتر محمدرضا فراهانی معاون وزیر با اشاره به شرایطی که در ابتدای دولت یازدهم معاونت فرهنگی و دانشجویی با آن مواجه بوده است، گفت: از سال 93 به بعد که بنده مسوولیت حوزه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را عهده‌دار شدم، با مشکلات و کمبودهای متعددی روبرو بودیم که مهمترین آنها مشکلات حوزه منابع انسانی بود به‌طوری بضاعت منابع انسانی ستاد در حوزه فرهنگی و دانشجویی از برخی از دانشگاه‌ها نیز ضعیف‌تر بود که ستاد را با مشکلات اساسی مواجه کرده بود؛ بنابراین حدود یک‌سال و نیم صرف ترمیم منابع انسانی ستاد شد به طوری که هم‌اکنون این مشکل تا حدود زیادی برطرف شده است.

فراهانی با اشاره به این‌که در سه سال گذشته بیشتر وقت ستاد به ترمیم منابع انسانی، برطرف نمودن کمبودهای شدید منابع فیزیکی، فراهم شدن زیرساخت‌های فعالیت‌های فرهنگی، تحول در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی و عادلانه کردن منابع مالی گذشته است، تصریح کرد: در دولت دوازدهم تلاش خواهیم کرد تعاملات بین ستاد و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تقویت شود و مشکلات و ضعف‌های موجود با پیگیری‌ها و بررسی‌ها و تعاملات فی‌مابین به مرور مرتفع شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: در دولت دوازدهم بیشتر با دانشگاه‌ها ارتباط خواهیم داشت و بیشتر تمایل داریم از نزدیک شنونده نظرات کارشناسی مدیران و کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باشیم.

در ادامه این مراسم مدیران دانشجویی، عمومی، روابط عمومی، تربیت‌بدنی، شورای انضباطی، مشاوره و سلامت روان دانشگاه،و نماینده مدیر فرهنگی  نظرات، مشکلات و پیشنهادات خود را با معاون وزیر بهداشت مطرح کردند.

از مهمترین موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان و مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان می‌توان به ضرورت محرومیت‌زدایی از حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها، رضایت از مسیر عادلانه شدن بودجه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها در سه سال گذشته، کمبود برخی از امکانات ورزشی نظیر استخر در دانشگاه علوم پزشکی همدان، کمبود نیروی انسانی در ادارات مشاوره و سلامت‌روان، نبود چارت سازمانی مناسب در حوزه فرهنگی، چابک‌سازی منابع مالی حوزه فرهنگی و نبود بودجه مجزا و مختص حوزه مشاوره اشاره کرد.

همچنین تحول ایجاد شده در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی با راه‌اندازی مفداهای دانشگاهی، تشکر از جهش‌های ایجاد شده در شاخصه‌های فرهنگی و نگاه مثبت وزارت بهداشت به بحث خوابگاه‌سازی در دولت یازدهم و ضرورت ادامه این مسیر در دولت دوازدهم از جمله موضوعاتی بود که کارشناسان و مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کشور در حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مطرح کردند.

در ادامه برنامه جلسه دیگری با حضور دبیران کانون ها و تشکل های دانشجویی و فعالین فرهنگی برگزار شد در این دیدار دانشجویی تعدادی از دانشجویان به بیان نقاط قوت و ضعف در حوزه دانشجویی و فرهنگی پرداخت و به بخشی از کاستی ها اشاره کردند که یکی از مهمترین کمبود ها را کمبود فضای فیزیکی عنوان نمودند.

در خاتمه دیدارها دکتر فراهانی دیداری با دانشجویان دختر شرکت کننده در المپیاد ورزشی داشت. در این دیدار ابتدا علی ثقفی مدیر تربیت ضمن تشکر از حضور دکتر فرهانی در این جلسه و خیر مقدم ، مطالبی در خصوص برنامه های ورزشی انجام شده و برنامه های آتی این مدیریت بیان کرد.

سپس تعدادی از دانشجویان حاضر با تشکر از فعالیتهای صورت گرفته در حوزه تربیت بدنی دانشجویی دانشگاه به بخشی از کمبود ها و کاستی ها اشاره کردند.

 در پایان این دیدار  دکتر فرهانی با آرزوی موفقیت درمجامع ورزشی برای حاضرین ، در خصوص کمبود ها قول مساعد به منظور برطرف کردند برخی از کمبودها و پیگیری موارد مطرح شده را دادند.

پایان بخش این سفر یک روزه حضورمحمد رضا  دکتر فراهانی و آقای مهدی معماری در جلسه شورای اداری استان بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.