سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵

نگاه ویژه وزارت در رابطه با مخاطب شناسی وذائقه دانشجویان گام بزرگیست که در این عرصه برداشته شده است

مدیر فرهنگی

از ویژگی های برجسته این دوره آموزش مبتنی بردانش روز، استفاده ازکارگاههای عملیاتی وتخصصی، استفاده ازاساتید به نام وخبره وتشکیل کمیسیون های تخصصی(برنامه های مطالعاتی،کرسی های آزاداندیشی،کانون ها وتشکلها، توانمندسازی مدیران وکارشناسان) بود.

به گزارش مفدا  هرمزگان، صدیقه رنجبر مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگوی کوتاه از سومین نشست آموزشی توانمندسازی مدیران و کارشناسان فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردید گفت: این دوره ها با دوهدف توانمندسازی شرکت کنندگان وهم اندیشی درمورد مسائل فرهنگی برگزار شد. نگاه ویژه وزارتخانه در رابطه با مخاطب شناسی وذائقه دانشجویان گام بزرگیست که در این عرصه برداشته شده است. تفاوت مهم این دوره با دوره های گذشته تشکیل کمیسیون های تخصصی هم اندیشی بود که موجب افزایش بهره وری در مدیران و کارشناسان فرهنگی می شود.

فصل تابستان گرچه فصل تعطیلی دانشجویان است ولی ازنظر ما کار فرهنگی یک کار شبانه روزی و تمام وقت است، چرا که دشمن با جنگ نرم از طریق شبکه های ماهواره ای و فضای سایبری برای جوانان ما برنامه دارد.

صدیقه رنجبر از برگزاری کلاسهای آموزشی هلال احمر، اردوی جهادی، اعزام دانشجویان به جشنواره قرآنی، برگزاری کلاسهای آموزشی نشریات، اعزام دانشجویان طرح دانشجو معلم قرآن، اعزام دانشجویان به جشنواره نشریات  در تعطیلات ترم خبر داد.

وی در ادامه: همزمانی شروع ماه محرم الحرام با ترم تحصیلی جدید فرصتی برای غنا بخشی بیشتر به برنامه های فرهنگی دانشگاه دانست.

وازجمله اقدامات مهم مدیریت فرهنگی تهیه برنامه مدون جهت کانون ها وتشکلها، انجمن های علمی وکمیته ها فرهنگی می باشد.

انتخابات و تشکیل کانونهای فرهنگی، هنری در اواسط مهرماه انجام می شود. بعد از آن در اواخر مهرماه نیز اردوی فرهنگی تفریحی دانشجویان ورودی جدید جهت آشنایی وترغیب دانشجویان با فعالیتهای فرهنگی برگزار می گردد.

انشاالله درطول ترم با همفکری وهمکاری دانشجویان برای پربارنمودن و حضور حداکثری دانشجویان در فعالیتهای فرهنگی وکلیه مناسبتهای ملی ومذهبی جلسات هم اندیشی با کانون ها و تشکلها برگزار خواهیم کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.