یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲

کارگاه‌های آموزشی نخستین روز طرح دانشجو- معلم قرآنی/ دانشجویان منتخب قرآنی پای درس مهارت‌های تدریس

روز اول دوره آموزشی طرح تربیت دانشجو معلم قرآنی

دوره آموزشی کاربرد مهارت های تدریس و روانشناسی در آموزش قرآن و درس مصحف اصطلاحی و غیاثی در روز اول طرح دانشجو، معلم تدریس شد.

 به گزارش مفدا گلستان، در نخستین روز دوره آموزشی طرح تربیت دانشجو- معلم قرآنی، خواجوی استاد و پژوهشگر علوم قرآنی موضوعات رسم و ضبط، توفیقی یا عدم توفیقی بودن رسم اصطلاحی، چگونگی ترتیب سور آیات در قرآن، بررسی ضبط در رسم الخط های عربی، بررسی ضبط در رسم الخط های ایرانی و شبه قاره هند را در دو نوبت صبح و عصر برای دانشجویان خواهر و برادر  تدریس کرد.

همچنین استاد مهدی ناصرزعیم، صلاحیت های حرفه معلمی، مبانی تعلیم و تربیت، طراحی آموزشی، اهداف آموزش، طبقه بندی اهداف آموزشی، ویژگی های ورودی یادگیرندگان و انواع الگوهای یادگیری و تفکر را به منتخبین علوم قرآنی حاضر در دوره آموزش داد.

گفتنی است کارورزی روش تدریس، سرفصل آموزشی سومین روز از دوره آموزشی تربیت دانشجو- معلم قرآنی است که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در حال برگزاری است.

گفتنی است این دوره آموزشی از سوی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و با همکاری مجمع قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با هدف توانمندسازی دانشجویان علاقه‌مند قرآنی در زمینه آموزش‌های قرآنی برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.