چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

توصیه های پزشکی به منظور شرکت دانشجویان در سیزدهمین المپیاد ورزشی دختران

دکتر وفایی

مدیر تربیت بدنی دانشگاه و دبیر منطقه ۱۰ دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از دانشجویان و مربیان شرکت کننده در سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر خواست با رعایت نکات مهم پزشکی بتوانند بهترین بهره وری ورزشی را در این مسابقات داشته باشند.

به گزارش مفدا شهیدبهشتی، دکتر وفایی در همین راستا بیان کرد: سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، شهریور ماه امسال در شهرکرد برگزار خواهد شد و تیم اعزامی دانشگاه نیز، به حمدالله با حمایت مسئولین حضور پرقدرتی را در این دوره از رقابت ها تجربه خواهد کرد.

مدیر تربیت بدنی در خصوص اهمیت مسائل پزشکی در این المپیاد اظهار داشت: ارتفاع شهرکرد از سطح دریا حدود۲۰۰۰ متر است و در مقایسه با ارتفاع شهر تهران که به طور میانگین ۱۵۰۰متر است حدود ۵۰۰ متر بیشتر می باشد که این میزان اختلاف، قابل توجه بوده و در توان تنفسی و هوازیِ ورزشکاران تأثیرگذار خواهد بود.
دبیر منطقه ۱۰ دانشگاه های علوم پزشکی اظهار داشت: این میزان اختلاف ارتفاع موجب رقیق تر شدن میزان اکسیژن در هوای شهر میزبان است و لازم است تمهیدات لازم برای جلوگیری از کاهش بازده ورزشکاران اندیشیده شود.
مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خاطر نشان کرد: به مربیان عزیز پیشنهاد می شود موارد ذیل در برنامه تیم ها قرار داده شود تا ورزشکاران بهترین توان تنفسی را در این دوره از مسابقات داشته باشند:
- در صورت امکان توصیه به کوهپیمایی و توقف در ارتفاعات
- برای رفع کم خونی(که متاسفانه در بانوان ایرانی شایع است) از مکمل های آهن و اسید فولیک مانند کپسول Fefol روزی یک عدد استفاده شود.
۳- مکمل ویتامین دی (که کمبود آن در تمام ایرانیان شایع است) به صورت پرل ۵۰ هزار واحدی هفته‌ای یک عدد تا یک ماه مصرف شود.
۴- کپسول مولتی ویتامین farmatonیا well woman روزی یک عدد استفاده شود.
۵-روزی یک کپسول آرژنین و یک کپسول گلوتامین تا یک ماه یک روز در میان مصرف شود.

دکتر وفایی در خاتمه گفت: موفقیت و پیروزی را برای همه دانشجویان گرامی و مربیان آرزو دارم و امیدوارم بتوانند با توجه به زحمات و تمرینات پیش از مسابقه بهترین نتیجه را کسب نمایند.

شایان ذکر است سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از ۱۰ دهم لغایت هفدمم شهریور ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار خواهد گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.