دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶

استاندار همدان در نخستین جشن نفس در همدان:

سخاوتمندی مردم همدان زبانزد است

پیوند

نخستین مراسم جشن نفس در مرکز همایشهای دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا در همدان، استاندار همدان در نخستین مراسم جشن نفس به روح درگذشتگان مرگ مغزی که با اهدای اعضا توسط خانواده‌هایشان به دیگران جان بخشیدند درود فرستاد.

نیکبخت با اشاره به قدم‌های ارزشمند دولت یازدهم در برنامه تحول نظام سلامت ابراز امیدواری کرد که دولت دوازدهم در ادامه خدمات خود منشا خدمات بیشتر باشد.

وی افزود: بعد از اجرای برنامه تحول نظام سلامت هزار میلیارد تومان اعتبار به استان همدان آمد و 400 میلیارد تومان تجهیزات با پیگیری‌های رییس دانشگاه و عنایت خاص دولت به ویژه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وارد استان شد.

استاندار همدان با بیان اینکه 500 میلیارد تومان ساخت و ساز و ایجاد امکانات زیربنایی در استان انجام شد گفت: یک هزار و صد تخت بیمارستانی به تخت‌های بیمارستانی استان همدان اضافه می‌شود.

وی اقبال عمومی برای باقی ماندن دکتر هاشمی در سمت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به دلیل خدمات ارزشمند وی در دولت یازدهم دانست.

نیکبخت گفت: تصور ایثارگری خانواده‌هایی که اعضای عزیزانشان را اهدا می‌کنند بسیار سخت است اما آنچه مسلم است اینکه انان شادی روح درگذشته خود را تضمین کردند و او آمرزیده شده است.

وی با تاکید بر لزوم بهبود شرایط برای کاهش آمار تصادف‌ها و تلفات ناشی از مرگ مغزی گفت: طبق آمار ارائه شده تعداد 27 هزار نفر منتظر اهدای عضو در کشور هستند و سالانه 3 هزار مورد مرگ مغزی در کشور وجود دارد.

استاندار همدان با قدردانی از ایثار و جانفشانی خانواده‌های اهداکننده عضو، گذشت، سخاوت، ایثارگری و فداکاری را از ویژگی‌های آنان دانست و از درگاه الهی عزت، سرافرازی و سربلندی آنان خواستار شد.

وی ابراز امیدواری کرد که سخاوتمندی مردم شریف همدان همواره زبانزد همگان باشد و با تمهیدات در نظر گرفته شده نیاز به اهدای عضو در کشور کم‌تر باشد و افراد جامعه در سلامت کامل باشند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.