دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶

برگزاری کارگاه حقوق و تکلیف فرزندان و والدین

حقوق والدین و فرزندان

کارگاه آموزشی با موضوع حقوق و تکلیف فرزندان و والدین توسط اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا در همدان ، در این کارگاه حجت الاسلام محمد ابراهیم افلاکیان معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی همدان در این کارگاه گفت:

والدین در تربیت فرزندان باید به عوامل شخصیت ساز و خصوصیات جسمی- روانی آنها توجه کنند شخصیت کودکان نقش بسیار مهمی در حفظ و پایداری سلامت جامعه دارد؛ به گونه ای که اگر افراد جامعه شخصیتی متزلزل داشته باشند جامعه نمی تواند به ثبات رسیده و سیاست ها و فرهنگ سیاسی خود را در سطح جهان اعمال کند. از این رو، مجموعه عواملی که به ساختن شخصیت کودکان و فرزندان کمک می کنند، بسیار مهم تلقی می شوند و بر خانواده است که به ابعاد مؤثر بر شکل گیری هویت فرزندان توجه کند.

وی افزود:محیط خانه مهم ترین عامل مؤثر در رشد شخصیت فرزندان است و نفوذ والدین در بچه ها را تقریباً درتمام جنبه های زندگی آنها را پوشش می دهد. لذا هم در زمینه های فردی و اجتماعی، هم در بعد جسمی و روانی، گفتار و کردار والدین نقش بسیار مهمی را در تربیت افراد بازی می کند.

ایشان ادامه داد:نکته مهمی که باید مورد توجه قرار داد، این است که والدین عبارتند از پدر و مادر که هر کدا به صورت جداگانه نقشی در تربیت کودک دارند، و دیگری نمی تواند آن نقش را ایفا کند و به همین دلیل هر کدام از والدین باید به این نکته توجه داشته و اصل همکاری را در تربیت فرزند به کار ببندند.

از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه آموزشی میتوان به: فلسفه ازدواج و تشکیل خانواده ،حقوق و اصول تربیت فرزند،روش های تربیت فرزند، وظائف اخلاقی زنان و مردان و احترام دو جانبه و مهارت های کلامی، شنیداری،گفتاری و.... اشاره کرد.

این جلسه ویژه کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجوئی دانشگاه با حضور جمعی از کارکنان این معاونت در آمفی تاتر فرهنگ برگزار شد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.