چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹

برگزاری کارگاه آموزشی "شیوه های فرزندپروری" ویژه کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی و دانشکده پیراپزشکی

کارگاه اهواز 88%

برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه با موضوعیت "شیوه های فرزندپروری" ویژه کارکنان معاونت فرهنگی دانشجویی و کارکنان دانشکده پیراپزشکی به منظور افزایش سطح آگاهی کارکنان در زمینه فرزندپروری و سبک های تربیتی با همت اداره مشاوره و خدمات روان شناختی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در سه شنبه و چهارشنبه 27 و 28 تیرماه 1396 در سالن جلسات دانشکده پیراپزشکی برگزار شد.

رباب دغاقله مدرس کارگاه با بیان عوامل موثر در شکل گیری شخصیت انسان، عامل ژنتیک، محیط و تربیت را به اختصار توضیح داد.

دغاقله  در ادامه سخنان خود به انواع سبک های فرزند پروری پرداخت و بعد از شرح هر سبک از حضار در مورد موافق بودن یا نبودن در مورد سبک ها سوالاتی پرسید تا یک کارگاه یک فضای مشارکتی داشته باشد.

وی در ادامه در مورد روشهای تربیتی و انواع آن پرداخت و در زمینه ریشه یابی بعضی از رفتارهای ناشایست در کودکان با حضار تبادل نظر کرد.

در این کارگاه راهکارها و نکاتی کلیدی در زمینه نوع رفتار با کودکان بیان شد که در نهایت با پرسش و پاسخ حاضرین در کارگاه به پایان رسید.

آقای حیدری مدرس روز دوم کارگاه به ذکر این که پایه های شخصیت ، رشد شناختی ، اجتماعی ، عاطفی ، هیجانی در دوران کودکی شکل و قالب اصلی خود را خواهد گرفت و تاثیرات بعدی محیط به این تنه اصلی شاخ و برگ خواهد داد، پرداخت.

وی گفت: متاسفانه اولین معلمان کودک ، در واقع همان والدین، بدون مهم شمردن این دوران تصمیم به والد شدن می گیرند و با کوهی از آرزو و رویاهای بسیار زیبا و با وجود تلاش بسیار در این امر مهم شکست خورده و موفقیتی نخواهند داشت و قصر آرزوهای خود را ، ویرانه ای بیش نمی بینند.

این روانشناس در ادامه شکایتهایی که والدین از فرزندان دارند و صفت هایی همچون پرخاشگر، بهانه جو، گستاخ ، بی اعتنا ، لجباز، بی نظم و انضباط ، بی مسئولیت که به آنها میدهند را تشریح و به اختصار توضیح دادند.

حیدری بیان داشت:  دلیل ویران دیدن قصر رویاهای والدین تنها یک دلیل می تواند داشته باشد آنهم نداشتن اطلاعات لازم و کافی از دنیای کودک است که در واقع آموزشهای لازم جهت داشتن فرزندی خوب ، سالم و موفق ندیده اند.

در این کارگاه پرسش حاضرین در خصوص فرزند پروری پاسخ داده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.