دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷

در اختتامیه دومین روز از بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت:

میزبانی جشنواره قرآن و عترت موجب افتخار شهر شیراز است

دکتر عزیزی

دکتر کوروش عزیزی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دومین مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: اهالی قرآن نگهبان و میراث‌دار قرآن و عترت حضرت رسول هستند و میزبانی این جشنواره موجب افتخار شهر شیراز است.

به گزارش مفدا‏‏‏، دکتر عزیزی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و شرکت کنندگان در بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت گفت: مفتخریم هر گاه که از شهر شیراز داخل و یا خارج می شویم از دروازه قرآن نماد این شهر و از زیر قرآن رد می شویم و این سنت نیاکان ما بوده است.  این افتخار مردم شیراز است و رسم بر این بوده که در اول هر ماه خانواده های شیرازی از شیراز خارج می شدند و سپس داخل می شدند تا ماه خود را زیر سایه قرآن آغاز کنند. شیراز شهر حافظ، سعدی، ملاصدرا، شهید دوران و شهدیان مدافع حرم و دیگر مفاخر ایران زمین است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز میزبانی در جشنواره قرآن و عترت را موجب افتخار شهر شیراز دانست و گفت: خوشحالیم که در این شهر جنت طراز قرآنی میزبان نگهبان دو میراث حضرت رسول (ص) یعنی قرآن و عترت هستیم و افتخار می کنیم که برای دومین بار میزبان این جشنواره هستیم و بعد از گذشت یازده سال که میزبان این جشنواره بوده ایم دوباره توفیق میزبانی داریم و انشا الله بتوانیم یازده سال دیگر نیز این تواتر را حفظ کنیم و به میزبانی این جشنواره مفتخر شویم.همچنین از دکتر فراهانی و دکتر بحرالعلوم که به خاطر اعتماد به دانشگاه شیراز برای برگزاری این جشنواره پربرکت سپاسگذارم و امیدوارم که توانسته باشیم پاسخگوی خوبی برای این اعتماد  باشیم. 

وی در ادامه با اشاره به گستردگی فعالیت های قرآنی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان داشت: . دانشگاه علوم پزشکی شیراز در چند سال اخیر از نظر کمی در بخش قرآنی فعالیت های  گسترده ای دارد و در جشنواره امسال نیز نزدیک به ۶۵۰۰ ثبت نام داشته ایم که این عدد بسیار قابل توجهی است. همچنین  دو طرح قرآنی نوای نور یک و ۲ را برای پرسنل اجرا کردیم که شامل  روخوانی و تجوید  است و طرحی برای ترویج تفسیر قرآن را برای پرسنل اجرا کرده ایم که این طرح شامل هشتاد درصد از پرسنل دانشگاهی علوم پزشکی شیراز شده است. همچنین برای دانشجویان، با تلاش اداره قرآن و عترت می توانیم افتخار کنیم که  بحث قرآن و عترت نهادینه شده است.

عزیزی در پایان ضمن تشکر از مدیران فرهنگی حاضر در این جشنواره و تلاش های مسئولان فرهنگی وزارت بهداشت برای حضور در ۲ برنامه ملی به میزبانی شهر شیراز گفت: امسال شهر شیراز  میزبان کنگره سیره نبوی در طب اسلامی است، این کنگره با محوریت  سیره نبوی و علوی در طب اسلامی برگزار می شود. برای ارسال مقاله در این جشنواره تا ۱۵ شهریور فرصت دارید و آذرماه نیز این   کنگره برگزار می شود.‏ برنامه دیگری که   هر ساله افتخار برگزاری داریم شب شعر ملی عاشورایی است‏، که در بین جمعیت دانشگاهی و حوزوی برگزار می شود و حقیقتا یک اتفاق بسیار معنوی و بزرگ است و برای حضور در این برنامه نیز از شما عزیزان دعوت می کنم. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.