پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰

یوسف کشوری نژاد دارنده تندیس بهترین خواننده آواز سنتی در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت: خدایی ترین وجه وجودی انسان هنراست

یوسف کشوری

یوسف کشوری نژاد دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت که اردیبهشت ماه سال جاری برگزار گردید، موفق به کسب رتبه اول، تندیس و بهترین خواننده آواز سنتیشد همچنین گروه موسیقی به سرپرستی وی که سعید حیدری و شهریار قیصرزاده نوازنده سنتور و سینا عابدی نوازنده تار بودند رتبه اول، تندیس و عنوان بهترین گروه موسیقی جشنواره شدند.

کشوری نژاد در شرح حال و اتوبیوگرافی خود میگوید  فرزند زاگرس است و قبل از ورود به مدرسه  از گوش دادن به کاست های استاد شجریان لذت می برده، با شروع دبستان در مسابقات قرآنی و ادبی شرکت میکرد و تقریبا در تمام آنها رتبه برتر را بدست می آورد، این سیر در دوران راهنمایی و دبیرستان و دانشگاه هم ادامه داشته است و نفر اول مسابقات قرائت قرآن دانش آموزی کشور سال ۸۲، نفر اول المپیاد ادبی و نجوم استان در سال های ۸۴ و ۸۵ و نفر اول مسابقات شعر جوان سال ۸۸ از مهمترین مقام های است که قبل از این بدست آورده بود.

وی در شرح علاقمندی های خود گفت: علاقمندی ها من از پزشکی و شعر و موسیقی گرفته تا فلسفه و نجوم و فیزیک بسیار زیاد و متنوع است و به نظر من خدایی ترین وجه وجودی انسان هنراست. همیشه این را به خودم میگویم که  صدا و جایگاهی که دارم الطاف محض خدا هستند و به من تعلق ندارند، کما اینکه اگر من لال به دنیا می آمدم کسی از من برای مسابقات آواز تقدیر نمی کرد.

این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز سطح آثار رشته موسیقی را خوب ارزیابی کرد و اذعان داشت:  تکنوازهای فوق العاده ای در جشنواره حضور داشتند و بعضی از دوستان تا حدی حرفه ای کار میکردند که انسان را به وجد می آورد.

وی داوران جشنواره را  بهترین موزیسین ها و خواننده های ایران  خواند و گفت: استاد فریدون شهبازیان، آقای تحویلداری و حسین علیشاپور عزیز بی شک از بهترینهای موسیقی ما هستند و داوری آنها بیشتر مبتنی بر ابتکار و خلاقیت بچه ها بود.

دبیر کانون فرهنگی هنری کتاب دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: شاید نوازنده ها و خواننده های گروه های دیگر بسیار حرفه ای تر از ما بودند  ولی ما برای کارمان وقت خیلی زیادی گذاشتیم و خودمان کار را آهنگسازی و تنظیم کردیم و شاید این مقام برتر فقط و فقط بخاطر خلاقیت و تنظیم خوب دوستان عزیزم بود..

دارنده مقام اول آوازسنتی در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت درباره تاثیر فعالیت های هنری بر روی برنامه های درسی گفت: از ایده آل های درسی کمی فاصله گرفتم روزهایی بود که تا ساعت ۵ صبح روی یک جمله ی موسیقی کار می کردیم و صبح باید به بیمارستان و دانشگاه می رفتیم. فشار بشدت زیاد بود و بعلاوه ما هر ماه تقریبا امتحان پایان بخش داریم و با ان  حجم از درس واقعا رسیدن به ایده آل ذهنی از نظر کیفی کار سختی بود ولی خداروشکر بهر حال به هدف اصلی و علاقمندی اصلی که پزشکی هست هم تا حدود نسبتا زیادی میرسیدم.

مقام اول رشته آواز سنتی در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به دشواریهای انجام کار موسیقی در دانشگاه اظهار داشت: مسئولین دانشگاه و البته دکتر موگهی معاون فرهنگی دانشجویی تا حد ممکن به ما کمک می کرد ولی با سنگ اندازیهای مواجه میشدیم که بحمدلله ازین پیچ ها عبور کردیم ودر حال نزدیک شدن  به جاده ی آرامش هستیم.

سرپرست بهترین گروه نوازی سنتی در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت  ضمن در خواست از ریاست دانشگاه و معاون  فرهنگی دانشجویی مبنی بر توجه بیشتر به  فعالان حوزه فرهنگ و هنر گفت: روزهای تمرینات سختمان را در حاشیه شهر و در محیط ناامن گذراندیم بعد از بازگشت به خوابگاه با تهدید های حراست مواجه می شدیم .

این فعال فرهنگی دانشگاه  با اشاره به این نکته که اینروزها مسئولین دلسوز و پیگیر کیمیا هستند از زحمات و حمایت های شبانه روزی عباس دیناروند رئیس اداره فرهنگی و مسئول دبیرخانه دانشگاهی جشنواره فرهنگی تقدیر کرده، بیان داشت: حقیقتا هر چقدر از مسئولینی مانند ایشان  که دغدغه ی هنر دارند و هنرمند و دلسوز و پیگیر هستند  تقدیر شود کم است.

یوسف کشوری نژاد ضمن تشکر از پورفاضلی وهمکارانشان در دبیرخانه دائم جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با یاد آوری خاطرات جشنواره گفت: روز اجرا ۳۰ دقیقه قبل از اجرای آوازم باخبر شدم که مادرم به علت قند بالا باید بستری شود و اوضاع سلامتیش خطرناک است حالم طوری بود که پشت سن داشتم گریه میکردم و نمیخواستم در مسابقه شرکت کنم ولی به یاری عشق و فکر به مادرم توانستم خود را کنترل کنم و در هر صورت با چشمان اشک آلود روی سن رفتم این خاطره ی تلخی بود ولی خداروشکر مادرم الان بهتر هستند و این از تمام جشنواره ها مهم تر است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.