شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷

برگزاری مدرسه تابستانی ویژه دانشجویان بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدرسه تابستانه

مدرسه تابستانی (Summer School) پزشکی عمومی ویژه دانشجویان بین‌الملل سال چهارم و پنجم دوره پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال برگزاری است.

به گزارش مفدا تهران، این مدرسه تابستانی از ۱۰ تیر با همکاری گروه‌های آموزشی داخلی، کودکان، جراحی عمومی، زنان و زایمان و اورولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان‌های شریعتی، مرکز طبی کودکان، سینا و یاس آغاز و تا پنجم مرداد ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، شرکت‌کنندگان به مدت یک هفته توسط اساتید و تحت نظارت رابطان بین‌الملل گروه‌های مربوطه در بیمارستان‌های مذکور مورد آموزش قرار می‌گیرند و حاضران در مدرسه تابستانی دانشکده پزشکی را ۱۳ دانشجو از اوکراین، هلند و انگلستان تشکیل می‌دهند.

معاونت بین‌الملل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در قالب این مدرسه تابستانی برگزاری جلسات معارفه و بازخورد در آغاز و پایان دوره، تدوین برنامه مکتوب و مشخص آموزشی دانشجویان به زبان انگلیسی، معرفی یک مسئول نظارت بر اجرای بهینه برنامه آموزشی این دانشجویان و حمایت و راهنمایی دانشجویان در طول دوره و حضور آنها در بیمارستان، انجام هماهنگی‌های لازم با تمامی استادان و دانشجویان شرکت‌کننده در برنامه آموزشی، برگزاری آزمون Summative پایان دوره، گزارش نمرات دانشجویان به صورت مکتوب و رسمی به معاونت بین‌الملل دانشکده پزشکی و ایجاد امکانات رفاهی ضروری جهت قرار دادن وسایل شخصی دانشجویان و امکان استفاده از فضایی مناسب برای پذیرایی را در دستور کار خود قرار داد.

گفتنی است، دانشکده پزشکی در پایان دوره گواهی شرکت در مدرسه تابستانی را برای حاضران صادر خواهد کرد و امید است با افزایش دوره‌های کوتاه مدت در این دانشکده گامی موثر در گسترش روابط بین‌الملل دانشگاه برداشته شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.