چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱

موگهی: در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب مخاطب شناسی در اولویت امر قرار دارد

همایش عفاف و حجاب اهواز 88%

سه شنبه 20 تیرماه 96همایش هم اندیشی ترویج عفاف و حجاب در سطح استان با حضور دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، حجت الاسلام والمسلمین مرعشی فر مسئول بنیاد عفاف و حجاب استان خوزستان، خانم مجدیان مشاور امور بانوان سپاه حضرت ولی عصر در شاخه عفاف و حجاب، ، صبیحه ضیاغم مشاور امور بانوان و خانواده دانشگاه، کلیه مشاوران امور بانوان دستگاه های استان و واحد های تابعه دانشگاه، به همت امور بانوان و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز و همکاری ستاد بنیاد عفاف و حجاب استان در سالن اجتماعات دانشکده توانبخشی دانشگاه برگزار شد.

دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این همایش گفت: همه باید در راستای ترویج مسائل دینی و ارزشی قدم برداریم زیرا که اجر اخروی و دنیوی برای ما دارد.

وی با بیان اینکه در بحث عفاف و حجاب مخاطب شناسی اولویت اول می باشد که باید به آن توجه ویژه ای شود، اظهار داشت: ما در دانشگاه سه دسته مخاطب عفاف و حجاب برای برنامه ریزی های مرتبط با هر سه دسته در نظر گرفته ایم و کار را متناسب با شرایط این مخاطبان پیش برده ایم.

معاون فرهنگی دانشگاه افزود: دسته اول افرادی که خود بسیار متدین و معتقد هستند و در راستای ترویج عقاید دینی و ارزشی در محیط های مختلفی که هستند اقدام میکنند و به نوعی دغدغه این امر را دارند، دسته دوم را ما بعنوان قشر خاکستری میشناسیم که معتقد و متدین هستند ولی دنبال ترویج عقاید دینی نیستند و دسته سوم کمتر معتقد به مسائل دینی و ارزشی هستند.

وی با بیان اینکه اعضای هیئت علمی، کارکنان، دانشجویان و مراجعین به مراکز بهداشتی و درمانی گروه های هدف ما در بحث عفاف و حجاب بودند، اظهار داشت: ما در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای هر گروه برنامه های متفاوت و متناسب با شرایط آنها اجرا کرده ایم.

معاون دانشگاه گزارشی از عملکرد دانشگاه در مورد مسئله عفاف و حجاب ارائه داد و گفت: گنجاندن بحث عفاف و حجاب در برنامه عملیاتی دانشگاه، برگزاری کارگاه های آموزشی برای هر گروه در سطوح مختلف با اساتید مجرب کشوری، راه اندازی فروشگاه دائمی محصولات عفاف و حجاب در دانشگاه با قیمت مناسب، برپایی مرتب نمایشگاه های عفاف و حجاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوع عفاف و حجاب که هم در بحث کتابخوانی و هم عفاف و حجاب موثر واقع می شد که بعضا جوایز آنها نیز سفرهای زیارتی در نظر گرفته می شد.

وی افزود: در بحث الگوسازی نیز وارد شدیم و افراد فعال و الگو را در بحث عفاف و حجاب در برنام هایی با حضور رئیس دانشگاه، علما و دانشجویان معرفی کردیم و تقدیری بعمل آوردیم، در قالب اردوهای تفریحی مبلغانی نیز به منظور ترویج این مسئله قرار می دادیم و جهت دانشجویان جدیدالورود بسته های فرهنگی را در نظر میگرفتیم که بحث عفاف و حجاب نیز در آن بسته گنجانده می شد.

این متخصص عفونی با بیان اینکه بحث عفاف و حجاب از دیگر ارکان دین مانند نماز و قرآن و عترت جدا نیست، اذعان داشت: در بحث نماز طوری پیشرفتیم که طی دوسال متوالی دانشگاه و دستگاه برتر نمازی در استان شدیم و معتقدیم که کسی که معتقد به نماز و قرائت قرآن باشد مشکل خاصی در حوزه عفاف و حجاب نخواهد داشت.

معاون فرهنگ دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه ازدواج یکی از موانع بروز آسیب های اجتماعی است، اظهار داشت: از مسئولین استانی می خواهیم که در بحث ازدواج دانشجویی یاریگر ما باشند و با جلب حمایت های مالی خیرین در رفع مشکل ازدواج دانشجویی گامی بر دارند و هم اکنون دانشگاه با حمایت مالی اعضای هیات علمی دانشگاه در رفع برخی موانع دانشجویان اقداماتی انجام شده است و همچنین برای مسکن دانشجویان متاهل یک خوابگاه راه اندازی شده و خوابگاه دیگری در دست تعمیر و بازسازی است که نیازمند حمایت مالی از سوی خیرین می باشد.

موگهی در پایان به برخورد های انضباطی در بحث عفاف و حجاب در دانشگاه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در حوزه شورای انضباطی نیز آیین نامه ای مختصر و مفید با قابلیت اجرا تدوین کرده ایم به دانشجویان آموزش های از طریق چهره به چهره و یا بنر و استند و غیره صورت گرفته است و همچنین یک سامانه پیامکی نیز جهت دریافت سریع موارد بروز تخلف نیز راه اندازی کردیم.

گفتنی است در پایان نمایشگاه محصولات عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی اهواز با حضور شرکت کنندگان در همایش افتتاح شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.