یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰

اهدای جایزه حلقه طلایی دیابت ۲۰۱۷ مؤسسه ایبدو ایتالیا به پژوهشگاه غدد دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران

در دهمین نشست جهانی مؤسسه ایبدو (بنیاد پایش تغییرات دیابت) ایتالیا، از پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران به دلیل انجام فعالیت‌های وسیع جهت مبارزه با بیماری دیابت و همچنین تعهد به مدیریت، درمان و پیشگیری مطلوب از دیابت تقدیر شد.

به گزارش مفدا تهران، در مراسم افتتاحیه دهمین نشست جهانی مؤسسه ایبدو ایتالیا که تیر ماه سال جاری در رم برگزار شد، جایزه حلقه طلایی دیابت ۲۰۱۷ به دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران اهدا شد.

در این نشست، دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه و نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت نظام سلامت کشور و پیشرفت هایی که طی دهه های اخیر حاصل شده، از وضعیت کشور در زمینه بیماری های غیرواگیر و همچنین بیماری دیابت سخن گفت و با اشاره به تدوین سند ملی کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، به اقداماتی که در راستای اجرای این سند صورت گرفته اشاره کرد.

در ادامه، پروفسور لائورو رئیس مؤسسه ایبدو ایتالیا از اقدامات دکتر لاریجانی در زمینه مدیریت، پیشگیری و درمان بیماری دیابت تقدیر کرد و جایزه حلقه طلایی دیابت ۲۰۱۷ را به وی اهدا کرد.

گفتنی است، بنیاد ایبدو به عنوان متولی پایش بیماری دیابت در ایتالیا شناخته شده است که به عنوان یک اتاق فکر مدرن در زمینه بیماری دیابت به ترویج این باور در اذهان می پردازد که این بیماری امروزه باید از طریق یک گفتگوی مداوم در مورد مسائل بالینی و اقتصاد سلامت کنترل شود. جایزه حلقه طلایی دیابت مؤسسه ایبدو ایتالیا نیز به مراکز فعال در زمینه توسعه طرح های جلوگیری و درمان بیماری دیابت اهدا می شود.

بنیاد ایبدو بر آن است تا با مقایسه ساختاری، تجزیه و تحلیل و همچنین پایش مستمر داده ها در زمینه دیابت، امکان ارزیابی انواع شاخص ها را جهت تدوین استراتژی های کوتاه، میان و بلند مدت فراهم کند که از طریق آن تحولات جهانی واقعی در مدیریت بیماری دیابت محقق می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.