یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰

۱۸ تیر، روز ملی «ادبیات کودک و نوجوان» گرامی باد

روز ادبیات کودکان و نوجوانان

۱۸ تیر، سالروز درگذشت مهدی آذریزدی، توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی با تایید مصوبه شورای فرهنگ عمومی، به عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان در تقویم ثبت شد.

 به گزارش مفدا رفسنجان، در جلسه ۷۱۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا بر پیشنهاد شورای فرهنگی عمومی روز ۱۸ تیر، به عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان ثبت شد. بر این اساس این روز از سال آینده در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان نامیده خواهد شد.

لازم به ذکر است، از اوایل تابستان، زمانی که منصور واعظی دبیر شورای فرهنگی عمومی در اظهار نظری از انتخاب این روز که سالروز درگذشت مهدی آذریزدی نیز هست، به عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان در شورای فرهنگ عمومی خبر داد، واکنش ‌های متفاوتی میان نویسندگان کودک و نوجوان پدید آمد و بسیاری از  عدم مشورت با اهالی ادبیات در این زمینه گله ‌مند بودند با این حال شورای عالی انقلاب فرهنگی با تثبیت نظر شورای فرهنگ عمومی،  ۱۸ تیرماه را به طور رسمی به عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان نامگذاری کرد.

گفتنی است، مهدی آذریزدی، نویسنده سرشناس آثار کودکان و نوجوانان و نویسنده کتاب «قصه‌ های خوب برای بچه‌ های خوب» ۱۸ تیر ۱۳۸۸ در سن ۸۸ سالگی در گذشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.