یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹

در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان؛

جشنواره نقاشی با موضوع "من حیوانات شهرم را دوست دارم" برگزارشد

جشنواره نقاشی با موضوع حمایت از حیوانات

با همکاری گروه دوستداران طبیعت و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، جشنواره نقاشی با موضوع " من حیوانات شهرم را دوست دارم" برای کودکان ۴ تا ۱۲ ساله در موزه ریاست جمهوری رفسنجان برگزار شد.

به گزارش مفدا رفسنجان، عضو هیئت مدیره گروه "انجمن حمایت از حیوانات" رفسنجان در این خصوص اظهار کرد: این جشنواره توسط انجمن حمایت از حیوانات  با همکاری گروه دوستداران طبیعت و هنرکده دریا و نهادهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین حضور موثر معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و مس منطقه کرمان برگزار شد.

دکتر مرضیه مائین افزود: در این جشنواره که با هدف آشنایی کودکان با محیط بیرون به ویژه با حیوانات برگزار شد، کودکان ۴ تا ۱۲ ساله به طور آزاد با موضوع  "من حیوانات شهرم را دوست دارم" اقدام به ترسیم نقاشی کردند که در پایان نیز به این افراد هدایایی اهدا شد.

وی تصریح کرد: بخشی از این جشنواره مربوط به برگزاری "مدرسه طبیعت" بود که در این مدرسه کودکان بدون حضور  بزرگترها در راستای درک طبیعت با حیوانات مختلف آشنا شدند.

وی بیان کرد: از برنامه‌های جنبی این جشنواره می‌توان به اجرای عروسک گردانی و موسیقی، برپایی غرفه های سلامت، رنگ آمیزی و دامپزشکی اشاره کرد.

مائین با اشاره به حضور مسئولان در این جشنواره خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما جلب نظر مثبت و حمایت مسئولین در خصوص برنامه‌های انجمن است.

عضو هیئت مدیره گروه "انجمن حمایت از حیوانات" رفسنجان گفت: در غرفه سلامت این جشنواره افرادی برای تست قند خون، فشارخون و وزن مراجعه کردند که در این غرفه استقبال کنندگان زیادی داشتیم، در غرفه دامپزشکی نیز به تعداد زیادی از همشهریان مشاوره دامپزشکی رایگان در زمینه روش‌های نگهداری حیوانات خانگی، بیماری های مشترک بین انسان و دام و روش های واکسیناسیون و درمان ضدانگل و تغذیه حیوانات خانگی داده شد .

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشنواره فرهنگسازی در مورد داشتن شهری بدون حیوان آزاری است زیرا روانشناسان معتقدند که اگر در شهری حیوان آزاری نباشد سلامت جسمی، روحی و روانی افراد و کل جامعه تأمین می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.