شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵

برنامه همتاپروری «نیماد» اعلام شد؛

جزئیات اعطای گرنت تحقیقاتی ۵۰میلیون تومانی به محققان برجسته پزشکی

گرنت تحقیقاتی

مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد) در راستای اجرای برنامه عملیاتی مشترک دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های وابسته در سال ۱۳۹۶ جزئیات برنامه واحد همتاپروری را اعلام کرد.

به گزارش مفدا،  مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد) فراخوان دریافت پروپوزال گرنت های تحقیقاتی در برنامه واحد همتاپروری را اعلام کرد. 

این گرنت در سال ۱۳۹۶ به ۴۰ نفر از اعضا هیات علمی برجسته و توانمند دانشگاه/ دانشکده/پژوهشکده و یا مراکز تحقیقاتی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مرتبه استادی و شاخص اچ برابر یا بالاتر از ۱۵ (H-index ≥۱۵) پس از دریافت اعلام آمادگی عضو هیات علمی و معرفی دانشجو توسط استاد اعطا می شود.

میزان این گرانت ۵۰۰ میلیون ریال بوده و به عضو هیات علمی متقاضی پس از درخواست، تائید معاونت پژوهشی دانشگاه ذیربط و داوری نهایی پروپوزال ارسالی در موسسه در طی ۴ قسط پرداخت خواهد شد.

این گرنت به دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته های دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دانشجویان رشته های کارشناسی ارشد با معدل بالای ۱۵ و دارای مدرک زبان معتبر (یا کسب آن در طی ۶ ماه اول دوره) و علاقه مند به تحصیل در رشته های تحصیلات تکمیلی با رعایت مفاد منعقده در تفاهم نامه فی مابین تعلق می گیرد.

در طی این دوره یک تا سه ساله استاد راهنما با معرفی دانشجوی واجد شرایط از طریق یک برنامه ریزی دقیق آموزشی- پژوهشی در رشد و شکوفایی علمی دانشجوی معرفی شده اقدام کرده و با فرایند مرید و مرشد زیربنای لازم در جهت پرورش علمی- فرهنگی دانشجو را فراهم می کند.

استاد راهنما با ارائه پایان نامه کلیه امور پژوهشی دانشجو را به عهده گرفته و پس از پایان فرایندهای تحقیقاتی مقاله حاصل را در یکی از برترین مجلات دنیا به چاپ خواهد رساند. پس از طی این دوره، دانشجو پس از شرکت و قبولی در رشته های تخصصی و یا Ph.D. زیر نظر همان استاد دوره تحصیلی آتی خود را گذرانده و مجددا مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

همچنین در این دوره، انتظار این است که دانشجو به اخذ دیپلم پژوهشی (طبق تعریف معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت) و ارائه و انجام یک طرح تحقیقاتی مرتبط با رشته تحصیلی در طول دوره دست یابد.

همچنین انتشار حداقل یک مقاله SJR-Q۱ غیرپولی خارج از کشور، منتج از طرح تحقیقاتی انجام یافته در طول دوره و ارائه گزارش به صورت شفاهی پس از چاپ مقاله در حضور هیات داوری معرفی شده از سوی دفتر تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت توسط دانشجو مورد انتظار است.

نتایج بررسی مدارک ارسالی پس از طی مراحل اعلام شده از طریق وب سایت مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) اعلام خواهد شد.

دریافت این گرنت در سال جاری کاملا رقابتی بوده و استاد متقاضی در یک صفحه  A۴ با معرفی خود و دانشجوی معرفی شده، فرایند های آموزشی – پژوهشی که در طی آن مقرر است دانشجو را تربیت و ارشاد کند را معین  و مشخص می کند.

معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مربوطه درخواست ها را جمع آوری کرده و با نظر دو نفر از اعضا هیات علمی با سابقه درخشان آموزشی – پژوهشی دانشگاه آنها را بررسی و نتیجه را به دفتر کشوری تحقیقات دانشجویی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت معرفی می کند.

به گزارش مهر، ارسال پروپوزال و یا معرفی فرد از طرف دانشگاه متبوع، به منزله دریافت گرنت نبوده و مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) هیچ گونه تعهدی در این خصوص نخواهد داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.