شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت مطرح کرد؛

«تخلفات آموزشی» بیشترین حکم انضباطی دانشجویان/ هیچ پرونده سیاسی منجر به حکم در دانشگاه علوم پزشکی نداریم

دکتر صرامی

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه از میان پرونده‌های انضباطی، «تقلب» بیشترین پرونده انضباطی را شامل می‌شود، گفت: خوشبختانه در سنوات اخیر در دسته تخلفات سیاسی پرونده‌ای که منجر به حکم شود نداشته‌ایم و تلاش داریم که در دسته‌های دیگر تخلف نیز بتوانیم کاهش تخلف داشته باشیم.

به گزارش مفدا،  دکتر وحید صرامی دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت رتبه‌بندی و ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی با هدف بررسی عملکرد شوراهای انضباطی و در جهت کاهش پرونده‌های تخلفات انضباطی و تلاش برای بالا بردن سطح کیفی عملکرد شوراهای انضباطی انجام می‌شود و به منزله شاخص عملکرد شوراهای انضباطی دانشگاه‌ها محسوب می‌شود. 

دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت در خصوص پرونده‌هایی که در شوراهای انضباطی بررسی می‌شوند، گفت:  تخلفاتی که پیگیری آن‌ها  در دستور کار شوراهای انضباطی است، در چهار دسته تقسیم بندی می‌شوند که شامل پرونده‌های «عمومی»، «آموزشی»، «سیاسی» و «اخلاقی» هستند که تاکنون بیشترین تخلف در دسته پرونده‌های آموزشی اتفاق افتاده است و تخلف تقلب بیشترین حکم انضباطی را دریافت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سنوات اخیر در دسته تخلفات سیاسی پرونده‌ای که منجر به حکم شود نداشته‌ایم و تلاش داریم که در دسته‌های دیگر تخلف نیز بتوانیم کاهش تخلف داشته باشیم.

صرامی با اشاره به اهمیت موضوع مشاوره پیش از ارجاع به شورای انضباطی در کاهش تخلفات انضباطی گفت: همین‌طور که می‌دانید در طی چند سال اخیر میزان و درصد احکام انضباطی، علی رقم افزایش تعداد دانشجویان در طول پنج سال گذشته رو به کاهش است. مشاوره پیش از ارجاع به شورای انضباطی نقش مهمی در این کاهش حکم داشته است و در واقع با اجرای طرح مشاوره پیش از ارجاع به شورای انضباطی، رویکرد برخورد انضباطی با تخلف را تغییر داده‌ایم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.