شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴

بزرگترین سالن ورزشی سرپوشیده خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد

شهید بهشتی

از بزرگترین سالن ورزشی سرپوشیده خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی مراسمی بهره برداری شد و در این مراسم از مدال آوران و قهرمانان این دانشگاه در المپیادهای ورزشی تقدیر به عمل آمد.

به گزارش مفدا شهید بهشتی، این مراسم با حضور دکتر قنبری قائم مقام اجرایی و مشاور علمی و پژوهشی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر خانی جزنی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، اعضای هیأت رئیسه دانشگاه، پورعلیفرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، دکتر طباطبائی مدیر کل استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان، جمعی از مسئولین، مدیران، اعضای هیأت علمی، همکاران و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مجتمع خوابگاهی حضرت زهرا(س) این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این سالن در فضایی بیش از ۵۰۰ متر مربع با امکانات جانبی جهت ارتقاء ورزش و نشاط دانشجویان خوابگاهی دانشگاه احداث شده است.

وی افزود: ورزش نقطه اتکاء و سنجش جامعه از لحاظ نشاط و شادابی بوده و در سلامت مردم جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

پیوندی با بیان اینکه ما وظیفه داریم یک محیط با نشاط در خوابگاه‌های دانشجویی به خصوص برای دختران ایجاد کنیم، افزود: دانشجویان نباید دغدغه‌ای جز درس خواندن داشته باشند و باید در محیطی امن و با آرامش خاطر به کارهای پژوهشی و تحقیقاتی بپردازند.

وی تأکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارای ۱۴ خوابگاه است که از این تعداد هفت خوابگاه استیجاری و بقیه تملیکی‌ هستند، باید بگویم که شرایط خوابگاه‌ها ایده‌آل و نرمال نبوده و ما در این راستا باید تلاش بیشتری از خود نشان دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اذعان داشت: دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی در آینده گوشه‌ای از کار مردم را گره‌گشایی می‌کنند و ما باید تلاش کنیم تا این دانشجویان از سلامت روحی و روانی خوبی برخوردار باشند.

پیوندی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: سرانه ورزشی دانشگاه علوم پزشکی شش دهم متر و در قسمت دانشجویی یک متر است که این مقدار با استانداردهای‌ ملی برابری می‌کند، اما در حد نرمال نیست و ما باید استانداردهای خوابگاه‌ها را ارتقاء ببخشیم.

وی گفت: ورزش در کنار درس خواندن و تهذیب‌ نفس از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است و ما به عنوان کارگزار سلامت باید به امر تربیت‌بدنی اهمیت ویژه‌ای دهیم زیرا ساخت بیمارستان و تجهیزات پزشکی هزینه‌های زیادی را بر کشور تحمیل‌ می‌کند و با ورزش کردن از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: محور توسعه هر جامعه انسان‌های سالم و با نشاط هستند و خوشبختانه باید بگویم که دانشجویان این دانشگاه از روحیه خوبی برخوردار بوده و ورزش در بین اساتید و کارکنان نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی در همین راستا تأکید کرد: روحیه خوب و بسیار عالی دانشجویان دانشگاه ما زبانزد است، در واقع ورزش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از جایگاه خاصی برخوردار است که به خوبی قابل مشاهده است.

پیوندی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان ساخت: امیدوارم که بتوانیم با یاری شما قهرمانان، شرایط بهتری را برای ورزش فراهم نماییم.

در ادامه این مراسم قائم مقام اجرایی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این که فضای ورزشی سرپوشیده برای دانشجویان دختر مناسب است، گفت: این گونه اقدامات نیروی انسانی سالمی را به جامعه تحویل می‌دهند و دانشگاه‌های علوم پزشکی مسئول تربیت قشری از جامعه هستند که در آینده‌ای نزدیک سلامت مردم به آن سپرده می‌شود.

وی بیان کرد: مسئولان آینده حوزه سلامت باید خود از نظر روحی و روانی از آرامش کاملی برخوردار باشند به همین جهت توجه ویژه به بهداشت روان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و ارتقای سلامتی آن ها یکی از نکات با اهمیت و موضوعات مهم محسوب می‌شود.

دکتر قنبری با بیان اینکه سلامت روان در گرو سلامت جسم است، افزود: خوشبختانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به سایر مراکز آموزش عالی توجه بیشتری به امر سلامت جسم و روان دانشجویان شده است.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اظهار داشت: به منظور احداث سوله ورزشی در مجتمع خوابگاهی حضرت زهرا(س) زحمات بسیار گسترده‌ای کشیده شده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: ما در مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه امور را با همدلی، مدیریت یکپارچه و مستندسازی انجام می دهیم تا کارها به خوبی به سر منزل مقصود برسد و برای تحقق این مسئله از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

دکتر خانی جزنی در ادامه سخنان خود از حمایت های رئیس دانشگاه و دیگر معاونین، بالاخص معاونت توسعه منابع دانشگاه برای به ثمر نشستن این پروژه تشکر و قدردانی نمود.

همچنین در این مراسم دکتر وفایی، لزوم احداث این سالن ورزشی در مجتمع خوابگاهی حضرت زهرا(س) را جهت ارتقاء ورزش دانشجویان دختر دانشگاه مهم دانست.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه گفت: این سالن ورزشی چند منظوره، بزرگترین سالن ورزشی خوابگاهی در دانشگاه است که می تواند باعث افزایش روحیه شور و نشاط در دانشجویان شود.

لازم به ذکر است در خاتمه این مراسم با حضور دکتر پیوندی، دکتر خانی جزنی و دیگر مدعوین از دانشجویان مدال آور دختر و پسر دانشگاه در دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و همچنین دومین المپیاد ورزش های همگانی دختران با اهداء لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد. همچنین با حضور مسئولین از کرمی و یوسفی از اعضای تیم ملی تیراندازی و تکواندو که میهمان این مراسم بودند نیز، تقدیر شد.

همچنین در این مراسم از تابلوی احداث سوله ورزشی در مجتمع خوابگاهی حضرت زهرا(س) با حضور دکتر پیوندی و دیگر مسئولین دانشگاه رونمایی شد.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.