سه‌شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۱

کسب سه نشان طلا،نقره وبرنز در المپیاد ورزشی اصفهان توسط دانشجویان همدان

گزارش شرکت دانشجویان در المپیاد اصفهان

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان موفق به کسب سه نشان طلا،نقره وبرنز در المپیاد ورزشی اصفهان شدند.

به گزارش مفدا همدان به نقل از علی اصغر سلیمانی مدیر تربیت بدنی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان موفق به کسب سه نشان طلا،نقره وبرنز در المپیاد ورزشی اصفهان شدند.که مدالهای کسب شده عبارتند از

رشته کاراته اول کشوری طلا

کشتی دوم کشوری نقره

تنیس روی میز سوم کشوری برنز وفوتبال سهمیه المپیاد کشوری

سلیمانی وضعیت تیم اعزامی را تشریح کرد:

دوازدهمین المپیاد دانشجویی دانشگاهای علوم پزشکی کشور مرداد ماه 95 در اصفهان با حضور 53 دانشگاه علوم پزشکی از سراسرکشور برگزار که در این مرحله از مسابقات بین دانشگاه همدان با حضور 10 رشته ورزشی از 12رشته ورزشی اعلام شده مشارکت نمود به شرح ذیل می باشد.

(فوتبال-والیبال-بسگتبال-تنیس روی میز- بدمینتون-کشتی-کاراته-تکواندو-تیراندازی-شطرنج-دو و میدانی-شنا) و تعداد94 نفر از ورزشکاران همدان حضور داشتند

نکته قابل توجه اینکه:

دانشگاه همدان بعد از دانشگاه های مطرح کشور همچون (اصفهان-شیراز-تهران-تبریز و مشهد )بیشترین شرکت کننده را در بین 53 دانشگاه علوم پزشکی کشور داشت.

 1. در مرحله انتخابی المپیاد تیم بد مینتون در رقابت با 24 تیم توانست به مقام اول کشوری و کاپ طلا دست یابد و جواز حضور در المپیاد را بدست اورد.
 2. مسابقات کاراته نیز با حضور سایر رقبا از 32دانشگاه  کشور به تعداد 109 نفربه  صورت تیمی و انفرادی برگزار شد که آقای مهدی بیگجانی از همدان توانست به مقام اول کشوری و مدال طلا دست یابد.
 3. مسابقات کشتی نیز باحضور 10 دانشگاه  به تعدادحدوداً80 نفر برگزار شدکه آقای امیرمحمد یاریاری از همدان توانست به مقام دوم کشوری و مدال نقره دست یابد.
 4. در مسابقات تنیس رومیز نیز با حضور 16 تیم از دانشگاه های کشور به صورت تیمی برگزار شد که دانشگاه همدان توانست در این رشته هم به مقام سوم کشوری و مدال برنز دست یابد.
 5. مسابقات فوتبال نیز در مرحله انتخابی المپیادتوانست به مقام سوم کشوری و مدال برنز دست یابد و همچنین در مسابقات المپیاد دراین مرحله با رقابتهای موجود توانست سهمیه المپیاد کشوری را برای مرحله بعد کسب نماید.
 6. تیم شنا نیز توانست از بین35 دانشگاه شرکت کننده در مسابقات شنا  به مرحله یک هشتم صعود و متاسفانه در این مرحله از کسب مقام باز ماند.
 7. تیم تکواندو نیز از بین 111 نفر شرکت کننده از سایر دانشگاه هادر وزن های مختلف  به مرحله یک هشتم صعود و مقام هشتم تیمی این مسابقات  را کسب کند.
 8. اعضای تیم شطرنج نیز توانست از بین 79 شرکت کننده که بصورت انفرادی حضور داشتند به مراحل پایانی صعود ودر آخر مقلوب حریفان خود شدندوازکسب مقام باز ماندند.
 9. اعضای تیم دو ومیدانی نیز که با حضور حدوداً 95 ورزشکار از سایر دانشگاه های کشور برگزار شد متاسفانه موفق به کسب مقام نشدند.
 10.  ودر آخر تیم بسگتبال که با حضور 13تیم در 4گروه برگزارشد متاسفانه موفق به صعوداز گروه خود نشد.

البته در رشته های بدمینتون و فوتبال در مرحله المپیاد متاسفانه با عدم هماهنگی مربیان فوتبال و بدمینتون و عدم حضور در مسابقات در کنار تیم های مذکور با توجه به توانمندی بازیکنان در رشته فوتبال و بدمینتون و تلاش در رقابتهای موجود اما بدلیل عدم حضور مربیان مذکوردر بالای  سرتیم و هدایت آنها متاسفانه در این مرحله از رقابتها نتوانستند مقام مورد انتظار کسب نمایند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.