دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹

بهترین کارگردان تئاتر هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت: تئاتر دانشگاه علوم پزشکی اهواز ثابت کرد در بین تئاتر دانشگاه های علوم پزشکی کشور حرف اول را می زند.

سعید محمد سلیمانی اهواز 88%

سعید محمد سلیمانی دانشجوی رشته داروسازی 26 ساله و بهترین کارگردان تئاتر دانشجویی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، گفت: تئاتر دانشگاه علوم پزشکی اهواز در هشتمین جشنواره ثابت کرد در بین تئاتر دانشگاه های علوم پزشکی کشور حرف اول را میزند.

وی با بیان اینکه آثار کانون هنرهای نمایشی به طور کلی در 18 بخش کاندید شد، اظهار داشت: آثار کانون هنرهای نمایشی توانست در چهار بخش حائز رتبه اول و تندیس جشنواره شود و در چهار بخش دیگر نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

این کارگردان و بازیگر جوان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در مورد رتبه های کسب شده خود در هشتمین جشنواره فرهنگی و هنری وزارت بهداشت اظهار داشت: در این جشنواره با هشت اثر تئاتر حضور داشتم که نهایتا بهترین طراحی فضا برای اثر "اهواز دختری های لندن"، بهترین کارگردانی و دیپلم افتخار برای اثر "بطری بازی"، اثر برگزیده تئاتر کشوری برای اثر "بطری بازی"، تقدیر شده طراحی صحنه برای اثر "شیراز بارسلون"، نامزد بهترین اثر تئاتر صحنه ای و همچنین برای فیلم کوتاه "مرد خاکی" نامزد بهترین تصویر برداری و نامزد بهترین بازیگر مرد تئاتر خیابانی از جمله افتخاراتی بود که برای دانشگاه کسب نمودم.

این دانشجوی رشته داروسازی و فعال فرهنگی در خصوص سطح هشتیمن جشنواره فرهنگی و هنری وزارت بهداشت، گفت: در این جشنواره با حضور محمد رحمانیان از نویسندگان و مولفین بزرگ تئاتر کشور و از شاگردان استاد بیضایی، قصابیان کارگردان تئاتر، سیما تیرانداز که دبیر تخصصی جشنواره بود و افسر اسدی، سطح جشنواه به مراتب بسیار بالاتر از جشنواره هفتم بود و نگاه داوری به تئاتر حرفه ای شده بود در حالی که سال گذشته نگاه فقط بر مبنای ارتباط با مخاطب بود و در این دوره بجز بخش تئاتر خیابانی داوری ها در تمام بخش های تئاتر صحنه ای و نمایشنامه خوانی به حق بود.

دبیر کانون هنرهای نمایشی با بیان اینکه بهترین دوران زندگی ام در یک سال گذشته حضور در هشتمین جشنواره فرهنگی و هنری وزارت بهداشت بود، خاطرنشان کرد: با 8 اجرا و در 4 تئاتر بعنوان  بازیگر حضور داشتم و احساس بسیار خوبی داشتم لذا از مسئولین دانشگاه میخواهم از دانشجویان مستعد و هنرمند بیشتر حمایت کنند تا همه بتوانند این دوران را حس و تجربه کنند.

وی با اشاره اینکه تهیه و گردآوری این آثار در این سطح با تلخی ها و شیرینی های خاصی همراه بود، اظهار داشت: سعی ما بر آن بود که فعالیت های خود را کاملا دانشجویی و بصورت کاملا مستقل انجام دهیم و خوشبختانه موفق بوده ایم و در جشنواره درخشش خاصی داشتیم.

دبیر کانون هنرهای نمایشی دانشگاه خاطرنشان کرد: فعالیت هنری خود را از پنجم دبستان با کارگردانی تئاتر های دانش آموزی و در دوران دانشجویی نیز با تشکیل یک گروه دانشجویی مستقل با حضور احمد غفاری، زهرا زیلابی، مانی صدر نفیسی و مریم جلالی در پردیس خود گردان دانشگاه آبادان فعالیت های فرهنگی و هنری خود را شروع کردم.

سلیمانی اذعان کرد: از معاون فرهنگی و دانشجویی که پدر فرهنگی دانشگاه می باشد و بسیار پیگیر و دلسوز دانشجویان است انتظار دارم در انتخاب مسئولین حساسیت بیشتری داشته باشد و کارهای کوچک را به افراد بزرگ و کارهای بزرگ را به افراد کوچک ندهند. چرا که افراد بزرگ کار را حقیر میشمرند و افراد کوچک توانایی انجام کارهای بزرگ را ندارند. پس باید به هرکسی به اندازه ظرفیتش مسئولیت داد.

این دانشجوی دانشگاه گفت: ما در کانون با کم مهری معاونت فرهنگی برای تامین محل تمرین برای گروه تئاتر روبرو شدیم در حالی که این کار برای گروه های دیگر تئاتر انجام شد. یکی از آثار را در مسجد فیلم برداری کردیم و دو اثر  دیگر را ساعت 2 شب در پلاتوی سطح شهر  ضبط کردیم تا تمرینی در حال انجام نباشد.

سلیمانی خاطر نشان کرد: علت اینکه در جشنواره هفتم دانشگاه ما دومین دانشگاه کشور شد مسئولین پیگیر و خلاق آن دوره بودند اما در این دوره آثار ما توسط رئیس اداره فرهنگی حذف شد و خودمان برای تحویل آثار به تهران رفتیم.


وی در پایان گفت: مایلم سخن پایانی خود را به تشکر و قدردانی از برخی افراد که زحمات اینجانب بر دوش ایشان بود، اختصاص دهم؛ خانواده ام که همیشه پشتیبانم بودند، اساتید کاربلد و بزرگوار انجمن نمایش اهواز، استاد محمدی نژاد، دکتر مهرداد بهراد و استاد فقیهی، آقای رضا دادخواهی، دکتر موگهی، دکتر حمزه لویی، خانم کمایی، آقای ناصرمنش و تمامی اعضای کانون هنرهای نمایشی بویژه دوستان خوب و به قولی برادرانم، احمد غفاری، رامین نورافروز، علی دوس علی وند، علیرضا رضایی، مالک جاسم نژاد و همچنین از خانم ها، فاطمه شفیع زاده، شادی شهبازی، نگار درخشان، نیلوفر لریایی، معصومه احمدی، دل آرا جاویدان، درسا لیلی زاده (و سایر اعضای کانون).

اخبار دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  

پرتال دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.