شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۴

اهدای اعضای بدن نوجوان 11 ساله همدانی

کمپین اهداء عضو

رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو استان همدان از اهدای اعضای بدن نوجوان 11 ساله همدانی که در حادثه آتش‎سوزی چند روز اخیر در همدان دچار مرگ مغزی شده بود، خبر داد و گفت: یکی از سخت‌ترین اخذ رضایت‌ها را داشتم چرا که با پدری مواجه بودم که همه عزیزان خود را از دست داده بود اما باز هم بزرگواری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا  در همدان، دکتر مجید حمیدی از اهدای اعضای بدن نوجوان 11 ساله همدانی که طی چند روز اخیر در اثر آتش‌سوزی آپارتمان مسکونی در خیابان تختی دچار مسمومیت و سپس مرگ مغزی شده بود، خبر داد و اظهار کرد: امروز بعد از ظهر با عمل جراحی که در تهران انجام شد دو کلیه، کبد و دریچه‌های قلب محمد مهدی نوجوان 11 ساله اهدا شد و چندین بیمار نیازمند زندگی دوباره یافتند.

وی با بیان اینکه امشب پیکر این نوجوان 11 ساله به همدان منتقل می‌شود و فردا مراسم یادبودی برای این مرحوم برگزار خواهد شد، گفت: در حین اهدای اعضا متاسفانه گروه خونی این نوجوان AB یکی از نادرترین گروه‌های خوبی بود که گیرنده کمی داشت.

رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو استان همدان با اشاره به اینکه برای این گروه خونی، گیرنده کلیه در همدان وجود نداشت، افزود:‌ گیرنده قلب نیز در تهران  نبود و تنها دریچه‌های قلب او اهدا شد.

وی با اشاره به اینکه خانواده «محمد مهدی» در حادثه آتش‌سوزی خیابان تختی از دست رفتند و تنها بازمانده این خانواده پدر است، گفت: «محمدمهدی» حاصل یک زایمان سه‌قلو بود که متاسفانه در اثر آتش‌سوزی چند روز گذشته دو خواهر او نیز از دست رفتند.

دکتر حمیدی با بیان اینکه متاسفانه مادربزرگ، مادر و دو خواهر محمدمهدی و نیز زن عمو و دختر عموی او چند روز گذشته در آن حادثه بر اثر خفگی ناشی از دود، جان خود را از دست دادند، افزود: «محمدمهدی» نیز دچار مسمومیت با دود شده بود که چند روزی در بیمارستان ماند و به دلیل اینکه هیچ نوع علایم هوشیاری نداشت پزشکان تشخیص به مرگ مغزی او دادند.

وی با اشاره به اینکه با پدر «محمدمهدی» صحبت شد و او رضایت به اهدای عضو داد، خاطرنشان کرد: یکی از سخت‌ترین دریافت رضایت‌ها را در  چند سال اخیر داشتم چرا که در بین خانواده‌ای بودم که همه عزیزان خود را از دست داده بودند اما بزرگواری خود را در این موضوع نشان دادند.

منبع: وبدا همدان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.