سه‌شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰

دانشگاه شاهرود از مهر امسال برای نخستین بار در رشته نانو پزشکی دانشجو می‌پذیرد

نانو پزشكي

دکتر سید عباس موسوی از پذیرش دانشجوی برای نخستین بار در رشته نانو پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اهمیت دستاوردها و خدمات نوین فناوری نانو در حوزه‌های علوم مختلف به ویژه علوم پزشکی، این رشته نوین از مهر امسال در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود راه‌اندازی شده و دانشجو می‌پذیرد.

مفدا - شاهرود- دکتر سید عباس موسوی با اعلام خبر پذیرش دانشجو در رشته نانو پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برای نخستیمن بار،  گفت : با توجه به اهمیت ، دستاورد ها و خدمات نوین فناوری نانو در حوزه‌های علوم مختلف به ویژه در علوم پزشکی این رشته نوین به سایر رشته های  دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اضافه شده و از مهر امسال دانشجو می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه این رشته جدید تلفیقی از رشته پزشکی و نانو فناوری برای خدمات متنوع و نوین در پزشکی و جامعه به شمار می رود ادامه داد: از ابتدای مهرماه 1395 چهار دانشجو درمقطع کارشناسی ارشد این گرایش پذیرش و مشغول به تحصیل خواهند شد.
این  مقام مسؤول تاکید کرد: با راه اندازی این رشته جدید و کاربردهای فراوان آن ،افق های روشن و نوینی درحوزه های تخصصی این علوم ایجاد خواهد شد.
وی افزود: در یک دهه اخیر علم نانو فناوری مورد توجه خاص دانشمندان دنیا قرار گرفته است و ایران اسلامی نیز رتبه های خوبی در این علم دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شاهرود، افزود: بیش از 500 نفر پزشک، دندانپزشک، داروساز و متخصص آزمایشگاه در حوزه‌های تخصصی و عمومی و افراد دارای پروانه با این دانشگاه و سازمان نظام پزشکی شاهرود همکاری دارند.
موسوی بیان داشت: پس از اجرای طرح تحول سلامت کمبود قابل توجهی در رشته های تخصصی پزشکی برای ارائه خدمات به مردم احساس نمی شود و موارد لازم در رشته های تخصصی پس از جمع بندی به وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.
وی تاکید کرد: خدمات رادیولوژی در حوزه دولتی و توسعه این خدمات برای رفاه بیشتر بیماران یکی از اولویت های برنامه ای دانشگاه است هرچند که بخش خصوصی خدمات خوبی به مردم ارائه می دهند.
دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مردم شهرستان های شاهرود و میامی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.