سه‌شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷

همزمان با زادروز حکیم بوعلی سینا و روز پزشک؛

آیین گرامیداشت روز پزشک و داروساز در دانشگاه بجنورد برگزار شد

برگزاری آئین گرامیداشت روز پزشک و داروساز در تالار فرهیختگان بجنورد

همزمان با زادروز حکیم بزرگ و شهیر ایرانی بوعلی سینا و گرامیداشت روز پزشک، آیین نکوداشت روز پزشک و داروساز با حضور مسؤولان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بجنورد در تالار فرهیختگان این دانشگاه برگزار شد

به گزارش مفدا بجنورد، رییس دانشگاه علوم پزشکی در این آیین که از سوی سازمان نظام پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت استان برگزار شدد ، گفت:پزشکان لیدر و فرماندار جبهه سلامت در اذهان عمومی هستند.

دکتر ابراهیم گلمکانی افزود:در بین تمام حرفه‌ها و مشاغل متعدد، جامعه پزشکی تقدس خاصی دارد و کمتر حرفه‌ای از این تقدس برخوردار است و دلیل آن نیز ارتباط مستقیم این شغل با جان و سلامت انسان ها است؛ انسانی که جانشین خداست و ارزش و اعتبار خاصی دارد.

گلمکانی تصریح کرد:سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی ناشی از اعتماد مردم است.

وی از زحمات شبانه روزی پزشکانی که زندگی و آسایش خود را برای درمان بیماران می گذارند ، تقدیر کرد و این لحظات را غیر قابل قیاس با  ارزش های مادی عنوان نمود.

وی با بیان اینکه ارزش کار پزشکان بسیار بالاست و با مادیات سنجیده نمی‌شود و اگر علم بدون عشق  باشد طبابت و حکمت معنا ندارد، گفت:حکمت در واقع تلفیق عشق و علم است و عقل و عرفان وقتی در هم بیامیزند حکمت تبلور خواهد یافت و حکیم از عقل و معرفت خود  در راستای خدمت به مخلوقات الهی استفاده می کند.

گلمکانی پزشک واقعی را انسانی صعود کرده :قلمداد کرد و با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در حوزه پزشکی افزود عملکرد مهم دولت هزینه کرد در بخش سلامت  است و طرح تحول نظام سلامت که در ابتدا از حوزه درمان شروع شد ؛سه هدف مهم حفاظت مالی از بیماران،افزایش دسترسی مردم به خدمات درمانی و افزایش کیفیت خدمات را به همراه داشت و تمامی این اهداف به گفته عموم مردم و آمار محقق شده است:

وی با تبریک هفته دولت، یکی از مهمترین اقدامات دولت تدبیر و امید را فعالیت در حوزه سلامت عنوان کرد و اظهارداشت: آمار و تاییدات مردمی گواه موفقیت اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بجنورد با بیان اینکه نگاه دولت« انسان سالم محور توسعه» است، اظهار داشت: دوازده میلیارد تومان اعتبار در مدت دو سال گذشته تجهیزات پزشکی وارد استان شده است.

گلمکانی ابراز امیدواری کرد تا پزشکان وظیفه خطیر خود را در ادامه ی نگاه عظیم دولت و دولتمردان انجام دهند.

وی تاکید کرد:مطمئن هستم جامعه پزشکی رسالت خود را به خوبی انجام می دهند.

گفتنی است: در ادامه ی مراسم از پزشکان و داروسازان نمونه سطح استان با حضور پزشکان پیشکسوت ومسؤولان ارشد استانی تقدیر شد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.