یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱

گفتگو با احسان شعبانی عضو تیم مشاعره دانشگاه در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت

احسان شعبانی

احسان شعبانی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام است که رتبه سوم کشوری مشاعره سلامت جشنواره فرهنگی را کسب کرده است که به گفته خودش شعر خوانی را مایه شادابی و نشاط روحی و پیشرفت تحصیلی اش می داند.

به گزارش مفدا ایلام، تیم سه نفره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بخش مشاعره سلامت موفق به کسب عنوان سوم جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت شد که با یکی از اعضای این تیم گفتگو کردیم.

لطفا خودتان را معرفی کنید واز موفقیتهای قبلی تان بگویید؟

احسان شعبانی هستم دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، ساکن استان فارس شهرستان مهر. به عنوان نماینده استان فارس در مسابقات کشوری مشاعره با عنوان ستاره ها شرکت کردم که مقام اول را دربین هنرمندان سراسرکشور کسب کردم.

در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت درچه رشته یی شرکت کردیدوانگیزه شرکت شماچه بوده است؟

در رشته مشاعره سلامت شرکت کردم و انگیزه شرکتم علاقه وافر به شعرو شعرخوانی می باشدواین علاقه به دلیل این است که در خانواده ایی اهل ذوق و شعرو ادب متولد شدم وپدرم شاعر می باشد واز بچگی دیوانهای حافظ وسعدی، خیام وعطارراحفظ کردم.

رشد کمی وکیفی جشنواره هشتم فرهنگی وزارت بهداشت راچگونه دیدید؟

از بعد کمی و کیفی این جشنواره دارای سطح مطلوب بوده است و به محفلی برای گردهمایی هنرمندان حوزه شعروادب دانشگاه های سراسر کشور تبدیل شده است.

چه تعریفی از جشنواره فرهنگی دریک جمله دارید؟

جشنواره فرهنگی یعنی بستری برای تعالی، رشد و بالندگی فرد در جامعه.

از حال و هوای تیم مشاعره ایلام در جشنواره فرهنگی بگویید؟

من و همه ی اعضای تیم برای قهرمانی وارد جشنواره شدیم و با تمام توان نیزدر آن شرکت کردیم و در نیمه نهایی با دانشگاه علوم پزشکی گناباد افتادیم ودر دور دوم مشاعره همه ی بچه ها با خواندن مشاعره متفاوت و مناسب با حال و هوای جشنواره، نسبت به دانشجویان دانشگاه گناباد خوش درخشیدندکه ناگهان توسط هیات داوران به گروه ها اعلام شد که مجاز به قرائت شعرنو از شاعرانی ماننداحمدشاملو، نیمایوشیج وفریدون مشیری نیستند که همین امر باعث کاهش روحیه ماشد و علاوه برآن نیز دادن نمرات منفی توسط هیات داوران تمرکز لازم را از اعضای تیم ما گرفت وباعث شد از راهیابی به مسابقه فینال باز بمانیم.

اقدامات دبیرخانه جشنواره در راستای تبلیغ و اطلاع رسانی آن در بین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام را چگونه دیدید؟

اقدامات مسئولین دبیرخانه در این زمینه مطلوب بوده است ولی گلایه اصلیم این است که در مدت برگزاری جشنواره هیچ گونه بنر و پوستری در زمینه شرایط و ضوابط شرکت و معرفی رشته مشاعره سلامت در خوابگاه های دانشجویی نصب نشد وامیدوارم در سال های آتی نسبت به این امر توجه بیشتری شود.

چه پیشنهادی برای تداوم درخشش دانشجویان دانشگاه در رشته مشاعره سلامت در سال های آتی دارید؟

مسئولین دانشگاه باید برای شرکت دانشجویان در رشته های مختلف جشنواره و بویژه رشته مشاعره سلامت انگیزه ایجاد کنندو به نظر من حضور مسئولین در تمامی مراحل مشاعره سلامت در کنار دانشجویان عامل مهمی است که

علاوه بر دلگرمی آنان باعث کاهش ناملایمتی های داوری می شود که امیدوارم نسبت به این امر توجه بیشتری شود و همچنین اهداء جایزه به دانشجویان و تقویت برنامه های کانون دانشجویی شعر وادب از دیگر روش هایی است که باعث تداوم درخشش دانشجویان در رشته مشاعره سلامت می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.