یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰

گفتگو با دانشجوی نمونه ( شایسته تقدیر) کشوری سال۹۵: انجام کارهای فرهنگی و پژوهشی به من درس زندگی داد

دانشجوی نمونه خانم عزیز پور

یسری عزیزپور دانشجویی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایلام است که عنوان دانشجوی نمونه شایسته تقدیر در کشور را کسب کرد و لطف خدا و پشتکارش را رمز موفقیتش می داند.

به گزارش مفدا ایلام، عنوان دانشجوی نمونه شایسته تقدیر کشور در سال ۹۵ را یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام کسب کرد که با ایشان گفتگو کردیم.

لطفا خودتان را معرفی کرده و از موفقیت های قبلی تان بگویید؟

 یسری عزیزپور هستم متولد ۱۳۶۹و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایلام در رشته اپیدمیولوژی هستم. کسب عنوان پژوهشگر برتر دانشجویی دانشگاه در سال ۹۳، دانشجوی نمونه برتر دانشگاه در سال های ۹۲، ۹۴ و ۹۵، تالیف کتاب با عنوان" تکنولوژی جراحی زنان"، کسب مقام ممتاز معدل در سطح استان در نهمین جشنواره علمی دانشجویان مخترع و مبتکر بسیجی استان، عضویت در شورای مشورتی استعدادهای درخشان و کمیته تحقیقات دانشجویی، عضویت فعال در فعالیتهای فرهنگی و قرآنی دانشگاه، عضو هیات تحریریه نشریه های دانشجویی اسراء و سروستان دانشگاه از جمله این موفقیتها بوده است.

از رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشدتان بگویید؟ و دلایل رفتن شما به سمت این رشته؟

 رشته تحصیلی دوره کارشناسی من اتاق عمل است که به دلیل علاقه زیادم به رشته اپیدمیولوژی این رشته را در مقطع کارشناسی ارشد دنبال کردم و در ماه های اخیر نیز موفق به دفاع از  پایانامه ام در این رشته شدم .

اوقات فراغتتان را چگونه می گذرانید؟

علاقه بسیار زیادی به انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی دارم و از سال ۸۹ در این امر فعال هستم،  به همین دلیل روزانه ۹ ساعت را به این امر اختصاص می دهم و همچنین کتب علمی را نیز مطالعه می کنم.

از دلایل انتخابتان به عنوان دانشجوی  شایسته تقدیرشایسته تقدیر بگویید؟

اتخاب دانشجوی نمونه در کشور بر اساس آیین نامه و ضوابط و شاخص های تعیین این دانشجو در کشور انجام می گیرد که مهمترین مولفه های آن حضور فعال در فعالیتهای فرهنگی، پژوهشی و آموزشی است که با زحمات شبانه روزی و فعالیتم در این زمینه ها موفق به کسب این عنوان شدم که از این حیث  بسیار خوشحالم.

فکر می کردید روزی دانشجوی نمونه کشوری شوید؟

از اواخر دوران کارشناسیم به شدت برنامه ریزی کردم و سعی کردم در برنامه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی حضور فعالی داشته باشم و انتظار اینکه دانشجوی نمونه کشوری شوم را داشتم اما وقتی با اختلاف امتیاز بسیار کمی دانشجوی شایسته تقدیر شدم ناراحت شدم ولی سعی می کنم که با تلاش و پشتکار بیشتر در سال های آینده یکی از دانشجویان نمونه کشور شوم.

از حال و هوا و احساستان حین مراسم انتخاب دانشجوی نمونه کشوری بگویید؟

به نظر من مراسم انتخاب دانشجوی نمونه یکی از بزرگترین مراسم های علمی کشور است که قرار گرفتن در جمع نخبگان کشور حس غیر قابل وصف و لذت بخشی بود و نکته جالب برایم این بود که در این مراسم افراد با سلیقه ها، باورها و دیدگاه های مختلف گردهم آمده بودند و به تبادل اطلاعات می پرداختند. 

 کدام جنبه انتخابتان را به عنوان دانشجویی نمونه کشوری بیشتر دوست دارید؟

برای تمام جنبه های آن بسیار تلاش کردم ولی چون به کار پژوهشی بسیار علاقمندم و با آن انس گرفته ام و اوقات زیادی را به آن اختصاص داده ام این جنبه را بیشتر دوست دارم، چون کار پژوهشی سطح سواد افراد را بالا برده و محوریت اخلاق در آن بسیار مهم است و بنابراین برایم دوست داشتنی تر است.

 از رموز موفقیتتان به عنوان دانشجوی نمونه کشوری بگویید؟

 با لطف خداوند و توکل بر او مسیر زندگی انسان تغییر می کند. پس رمز موفقیتم در درجه اول لطف خداوند و پشتکار خودم بوده است و پس از آن حمایتهای وتشویق های خانواده ام می باشد، ولی زحمات دلسوزانه اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایلام و بویژه اساتید گروه اپیدمیولوژی نیز بسیار تاثیر گذار بوده است.

شیرین ترین لحظه دوران زندگی و تحصیلتان چه بوده است؟

به نظر من زندگی شیرین است و روزی که انسان خداوند را فراموش نکند و اتفاق بد و ناخوشایندی برای اطرافیان او پیش نیاید اون روز شیرین ترین لحظه زندگی و تحصیل اوست،  ولی به طور کلی لحظه انتخابم به عنوان دانشجوی نمونه ( شایسته تقدیر) کشوری برایم بسیار شیرین بوده است.

 عملکرد دبیرخانه ایلام را در زمینه معرفی دانشجوی نمونه چگونه دیدید؟

دکتر علی دل پیشه رئیس دانشگاه همواره از حامیان دانشجویان در تمامی ابعاد بوده است که زحمات ایشان غیر قابل تعریف است. از دکتر صادقی فر معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه که با  دلسوزی و همت و توان مضاعف پیگیر امورات من و دانشجوها هستند و همچنین زحمات بی دریغ و پیگیری های مستمر خانم رحمانی کارشناس فرهنگی و دبیر کمیته انتخاب دانشجوی نمونه تشکر می کنم. به نظرم دبیرخانه دانشگاه علوم پزشکی ایلام عملکرد بسیار خوب و مطلوبی داشته است.

حرف آخر

به نظرمن دوران جوانی و تحصیل فرصت محدودی است که باید جوانان و دانشجویان از آن استفاده کنند و هم اکنون که با زحمات مسئولین دانشگاه و بوِیژه معاونین فرهنگی دانشجویی، آموزشی و پژوهشی بستر لازم برای شناسایی استعداد های دانشجویان فراهم شده است باید ازآن استفاده کنند و به فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بیشتر بپردازند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.