دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴

دانشجوی دکتری پرستاری دانشگاه علوم بهزیستی، گواهینامه دوره بین المللی آموزش " مدیریت بیماران ترومایی " را کسب کرد

دانشگاه علوم بهزیستی

دانشجوی دکتری پرستاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، یکی از شش ایرانی شرکت کننده در دوره بین المللی "مدیریت پرستاری از بیماران ترومایی" بنام ATCN که با استفاده از منابع ATCN و ATLS در دبی برگزار شد ، گواهینامه این دوره بین المللی را کسب کرد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی، " زهرا جمشیدی " درباره این دوره و ضرورت  بکارگیری آموزه های آن در مراکز درمانی کشور ، گفت: این دوره آموزشی ، براساس کتاب ATCN  و ATLS که مجموعه ای از پروتکل های جهانی در ارتباط با مراقبت از بیماران ترومایی ( بیماران دچار آسیب جسمی ناشی از تصادفات ، حوادث و ... ) می باشد، برگزار شد.

    وی در گفتگو با خبرنگار مفدای علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: این دوره آموزشی منحصربفرد ، علاوه بر اینکه توانایی علمی و حرفه ای شرکت کنندگان را افزایش داد، با اعطای گواهینامه مربیگری و درجه مدرسی ، به شش ایرانی شرکت کننده ، مسئولیت تدریس این دوره را به دیگر پرستاران کشورمان ، به این گروه سپرد.

   جمشیدی اظهارداشت : این دوره آموزشی تاکنون در داخل کشور برگزار نشده  است و از طریق خانم فلسفی، هدایت کننده تیم و دکتر " صباحی " که متخصص طب اورژانس ، استاد دانشگاه تورنتو و یکی از نویسندگان کتاب مرجع و منبع این دوره  ATCN  و ATLS  می باشد، معرفی شد ، که  ما پرستاران ساکن در شهرهای مختلف ایران ، بصورت  مستقل در این دوره بین المللی ثبت نام کرده و با جدیت در کلاس ها شرکت کردیم .

   وی توضیح داد: مدرسان و متخصصان بنام بین المللی ، این دوره آموزشی شش روزه  را در دو مرحله برگزار کردند ، بطوری که  سه روز اول دوره ، به  آموزش های تئوری و عملی ، و سه روز دوم آن ، برای برگزیدگان مرحله اول و به جهت تربیت مدرس برای انتقال آموزه ها به دیگر پرستاران ، اختصاص  داشت.

    وی افزود: با توجه به وجود آمار بالای تصادفات در کشور و تاثیر بکارگیری روش های جدید و پیشرفته  در نگهداری اصولی و مراقبت سریعتر از آسیب دیدگان که منجر به  کاهش آسیب ها و کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات و حوادث خواهد شد،  قرار است تا شرکت کنندگان این دوره بین المللی که گواهینامه تدریس دوره را نیز کسب کردند، با برگزاری کارگاههای آموزشی در داخل کشور ، نسبت به آموزش و انتقال این روش ها به دیگر پرستاران کشورمان ، همت کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.