چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴

مسئول اداره خوابگاه‌ها:

امیدواریم از اول مهر ماه طبخ غذا در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان صنعتی شود

مسئول خوابگاه ها

ساخت سلف صنعتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در پردیس این دانشگاه تقریبا رو به اتمام است و امیدواریم از اول مهرماه طبخ غذا به صورت صنعتی در آنجا انجام شود.

به گزارش مفدا رفسنجان، به بهانه هفته خوابگاه‌ها، گفتگویی با مسؤول اداره خوابگاه‌های این دانشگاه "محمدمهدی بازرگان" انجام داده ایم که متن کامل این گفتگو را اینجا بخوانید.

مفدا رفسنجان: به عنوان نخستین سوال در خصوص وضعیت تغذیه دانشجویان برایمان توضیح دهید و بفرمایید اداره تغذیه دانشگاه در راستای ارایه غذای مطلوب به دانشجویان چه اقدامات و طرح‌هایی انجام داده است؟

اولویت مدیریت امور دانشجویی و تلاش کارشناسان این حوزه به‌خصوص در بحث تغذیه و غذای دانشجویان، رضایت این عزیزان است. وضعیت غذای دانشجویان در حال حاضر قابل قبول است و کلیه مواد غذایی به صورت خام از نوع درجه یک توسط دانشگاه خریداری و طبخ می‌شود. مواد گوشتی جهت طبخ غذا نیز فقط به صورت گرم تهیه و از گوشت منجمد به طور کلی استفاده نمی‌شود.

مفدا رفسنجان: در راستای صنعتی کردن سلف‌های دانشجویی و آشپزخانه دانشگاه و خوابگاه، تاکنون چه اقداماتی کردید و آیا طبخ غذا در دانشگاه به صورت سنتی صورت می‌گیرد یا صنعتی یا نیمه صنعتی؟

در خصوص صنعتی شدن سلف سرویس دانشجویی باید گفت که سلف صنعتی در محل پردیس این دانشگاه در حال ساخت و تقریبا رو به اتمام است و انشالله از اول مهرماه طبخ غذا در آنجا انجام می‌شود، اما در حال حاضر طبخ غذا در دانشگاه به صورت سنتی صورت می‌گیرد.

مفدا رفسنجان: توزیع غذا در دانشگاه به صورت چندمنو ارایه می‌شود و آیا مشکلی در خصوص کیفیت غذای دانشجویان وجود دارد؟

توزیع غذا به صورت دو منویی است. مشکل خاصی در خصوص کیفیت غذای دانشجویان نیست اما در هر صورت مشکلات جزیی و اعتراضاتی از طرف دانشجویان وجود دارد که این نشان از مطالبه گری دانشجویان است و مورد پذیرش ما نیز می‌باشد، ولی خوب الحمدالله ما توانسته‌ایم با تلاش دو چندان، رضایت بیشتری از دانشجویان را جلب کنیم.

مفدا رفسنجان:  لطفا برایمان گزارشی از اداره تغذیه دانشگاه ارایه دهید و این که در طول سال گذشته چه فعالیت‌های جدیدی در حوزه تغذیه دانشجویان داشته‌اید؟

درخصوص اداره تغذیه دانشجویان باید بگویم که با توجه به محدودیت‌های جذب نیرو و کمبود نیروی انسانی، با هماهنگی اداره پرسنلی و اداره طرح دانشگاه، از نیروهای طرحی دانشگاه که کارشناس ارشد تغذیه نیز هستند، در جهت بهبود کیفیت غذا استفاده کرده‌ایم.

از جمله فعالیت‌های اداره تغذیه نیز می‌توان به  دو منویی کردن غذا برای اولین بار در دانشگاه، خرید مواد خام توسط دانشگاه و طبخ غذا فقط بر عهده پیمانکار، جلب رضایت بیشتر دانشجویان از وضعیت سلف سرویس، خرید تجهیزات جدید برای آشپزخانه و بازسازی ساختمان سلف کنونی اشاره کرد.

مفدا رفسنجان: مهمترین مشکلات حوزه تغذیه دانشجویان در دانشگاه چیست؟

از مهمترین مشکلات دانشجویان در حوزه تغذیه، پراکندگی سلف سرویس دانشجویی می‌باشد که انشاالله  با توجه به ساخت سلف سرویس مرکزی تمام صنعتی در پردیس این دانشگاه، این مشکل مرتفع می‌شود.

مفدا رفسنجان: در بحث صنعتی کردن خوابگاه‌های دانشجویی، با چه مشکلات و موانعی روبرو هستید و آشپزخانه دارای چه نوع امکانات صنعتی است؟

وسائل آشپزخانه تقریبا نیمه صنعتی و به طور کلی سنتی می‌باشند، چون در حال حاضر فضای فیزیکی مناسب جهت وسایل صنعتی نداریم.

در خصوص امکانات نیز باید گفت درحال حاضر وسایلی از قبیل گرم کن غذا، دستگاه سیب پوست کن و خلال کن، سردخانه جهت مواد گوشتی و انبار جهت مواد غذایی به صورت صنعتی هستند.

مفدا رفسنجان: بازرسی و نظارت بر تغذیه دانشجویان در دانشگاه به چه صورتی انجام می‌شود و دبیران شوراهای صنفی چقدر در زمینه ارایه خدمات تغذیه‌ای در دانشگاه نقش تاثیرگذاری دارند؟

بازرسی و نظارت بر عهده معاونت دانشجویی، مدیریت دانشجویی و کارشناس تغذیه می‌باشد که در کنار این، بازرسان شورای عالی غذا تحت نظر ریاست محترم دانشگاه نیز نظارت منظم دارند.

شورای صنفی دانشجویان نیز که متشکل از هفت نفر به ازای دبیر شورا، با تشکیل جلسات هفتگی با معاونت همکاری می‌کنند و نقطه نظرات دانشجویان را در مورد خوابگاه، سلف سرویس و نقلیه به حوزه ارجاع می‌دهند.

مفدا رفسنجان: برنامه‌های غذایی در دانشگاه بر چه اساسی و با نظر چه اعضایی تدوین می‌شود؟

برنامه غذایی زیر نظر کارشناس تغذیه و مدیر دانشجویی و نظر شورای صنفی دانشجویان و همچنین با نظرسنجی از دانشجویان انجام می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.