شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷

با حضور خانواده مرحوم فرشچیان؛

افتتاح خوابگاه دانشجویان متاهل در دانشگاه علوم پزشکی همدان

خوابگاه متاهلین

در مراسم سالروز درگذشت مرحوم فرشچیان، با حضور جمعی از مسئولان و خانواده فرشچیان ۳۰ واحد از خوابگاه متاهلین دانشگاه علوم پزشکی همدان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش مفدا همدان، در مراسم گرامیداشت سالروز درگذشت مرحوم فرشچیان و افتتاح خوابگاه دانشجویان متاهل علوم پزشکی که در مرکز همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان و با حضور جمعی از مسئولان و خانواده فرشچیان برگزار شد، دکتر موسوی بهار، رئیس دانشگاه با تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم محمدعلی فرشچیان، اظهار کرد: به نظر من بزرگ‌تر از کار خیر، نگهداشتن یاد کار خیر است و در واقع آبیاری و نگهداری از درخت نیکوکاری، از نیکوکاری مهم‌تر است و اثر این موضوع در خانواده فرشچیان به خوبی قابل مشاهده است، زیرا با درگذشت پدر، فرزندان ادامه دهنده‌ی راه پدرهستند.

دکتر موسوی بهار بیان کرد: در دهه‌ها و خصوصا سال‌های اخیر، اثر خدمت و مساعدت خیرین را بیشتر شاهد هستیم و با حمایت‌های مقام معظم رهبری، مسئولان خصوصا رئیس جمهور و وزیر بهداشت و نیز شکل‌گیری مجمع خیرین سلامت، خیرین بیشتر وارد عرصه عمل خیر شده‌اند.

رئیس دانشگاه با تاکید بر این موضوع که نتایج کارهای خیرِ همه پرورش‌یافتگان و بهبودیافتگان در مراکز آموزشی و درمانی مرحوم فرشچیان، به وی بازمی‌گردد، گفت: بدون شک یکی از زمینه‌های اساسی و بکر برای آباد کردن خانه آخرت، عرصه بهداشت و درمان است.

موسوی بهار اظهار کرد: باید گفت با اقدامات خیرین سلامت و اقداماتی که با طرح تحول نظام سلامت انجام شده است، چهره بهداشت و درمان زیر و رو شده است و روز به روز درحال بهبود است.

طرح تحول نظام سلامت با حمایت مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، وزیر بهداشت و خیرین، عامل اجرای کارهای بزرگی است و از جمله آن می‌توان به بیمارستان عالی و در شان مردم قلب و عروق فرشچیان اشاره کرد که با تخصیص بیش از ۴۰ میلیارد تومان تجهیز و تکمیل شد. این بیمارستان از لحاظ امکانات و هتلینگ، یکی از بهترین بیمارستان‌های قلب و عروق کشور و جایگزین بیمارستان اکباتان است که با قدمت بیش از ۹۰ سال از هیچ لحاظ پاسخگوی نیازهای مردم همدان نبود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: پیش از طرح تحول سلامت، بیمار باید دست‌کم بیش از ۸ میلیون تومان برای جراحی قلب هزینه می‌کرد که در حال حاضر این مبلغ به ۸۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

وی با یادآوری این نکته که پیش از اجرای طرح تحول سلامت، سالیانه بیش از ۷۰۰ هزار نفر بخاطر مخارج درمانی به زیر خط فقر سقوط می‌کردند، گفت: ایران در سال ۹۱ و ۹۲ از لحاظ مخارج کمرشکن درمانی در دنیا در سطح بسیار نامطلوبی قرار داشت.

موسوی بهار از شش بیمارستان در حال ساخت خبر داد و گفت: ۴ بیمارستان به زودی افتتاح خواهد شد و در مجموع ۱۰۰ الی ۱۲۰ تخت به زودی به مجموعه‌های درمانی همدان افزوده خواهد شد و بیمارستان سوختگی بعثت، که یکی از بهترین مراکز سوختگی کشور است، یکی از ۴ بیمارستان درحال افتتاح در همدان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر این موضوع که با طرح تحول سلامت به حوزه بهداشت توجهات فوق‌العاده‌ای شده است یادآوری کرد که اساس کار ما حوزه بهداشت است نه درمان. در همین راستا ۲۹۱ پروژه بهداشتی در استان در حال ساخت و ساز است که از این میان، ۱۰۰ پروژه در هفته‌های آینده و با حضور وزیر بهداشت  افتتاح خواهد شد. 

وی ادامه داد: ساخت LVR یا اتاق‌های خصوصی زایمان در بیمارستان‌های دولتی از دیگر برنامه‌های ما است تا زنان بتوانند زایمان طبیعی را در محیطی آرام و مشابه منزل انجام دهند.

موسوی بهار با اشاره به این موضوع که تنها دستگاه سی‌تی آنژیوگرافی غرب کشور در همدان و در مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان در حال نصب است، بیان کرد: بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان تجهیزات و امکانات پیشرفته وارد استان شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان وضعیت دارویی کشور در سال ۹۲ را اسفناک خواند و گفت: روزانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ مورد کمبود دارو به رئیس دانشگاه گزارش داده می‌شد که خوشبختانه اکنون با فراوانی کالا خصوصا دارو، دغدغه مردم در این زمینه از بین رفته است.

وی تامین مخارج درمان را عزم جزم وزارت بهداشت دانست و خاطرنشان کرد که با طرح تحول سلامت، پرداختی مردم از جیب برای درمان، از ۳۷ درصد به ۷.۴ درصد کاهش داشته است.

موسوی بهار در پایان افزود: خیرین، نقطه قوت، اعتماد و دلگرمی مسئولان و مردم هستند و از آن‌ها که همواره بدون چشم‌داشت و توقع کمک‌رسانی می‌کنند، قدردانی می‌کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.