شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸

محمدرضا فرشچیان:

ما در کنار مردم کار کوچکی انجام داده‌ایم

خوابگاه متاهلین

محمدرضا فرشچیان، فرزند مرحوم محمدعلی فرشچیان درمراسم افتتاح خوابگاه دانشجویان متاهل علوم پزشکی که همزمان با میلاد حضرت ولی عصر (عج) و سالروز درگذشت مرحوم محمدعلی فرشچیان برگزار شد، گفت: ما در کنار شما و مردم کار کوچکی انجام داده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری مفدا، این مراسم با حضور امام جمعه ، خانواده فرشچیان، رئیس دانشگاه، معاون اجرایی، معاون مشارکت‌های مردمی و مدیر روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور، معاون سیاسی امنیتی استاندار، رئیس مجمع خیرین سلامت استان، رئیس موسسه دارالایتام استان و سایر مسئولان برگزار شد.

در این مراسم محمدرضا فرشچیان، فرزند مرحوم محمدعلی فرشچیان از طرف بنیاد و خانواده فرشچیان از برگزارکنندگان مراسم گرامیداشت سالروز درگذشت مرحوم فرشچیان قدردانی کرد و گفت: چون شما خواستید، ما وسیله‌ای برای انجام کارهای درخواست شده توسط شما هستیم و در واقع منشا خیر، شما درخواست‌کنندگان هستید و همت اصلی از شما بوده است و ما در کنار شما و مردم کار کوچکی انجام داده‌ایم.

وی افزود: باید خطاب به مسئولان بگویم که امثال مرحوم فرشچیان در کشور ما فراوانند اما شاید نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند و همچنین موانع متعددی بر سر راهشان وجود دارد. اگر بتوانیم نقشه‌ی راهی متشکل از پروژه‌ها و شرایطشان تدوین کنیم، مشوق بزرگی برای آن‌ها خواهیم بود.

محمدرضا فرشچیان خاطرنشان کرد: برخی خیرین مایلند نتیجه کار خود را در زمان حیات خودشان ببینند و اتلاف وقت می‌تواند مانع از فعالیت‌های خیرخواهانه ایشان باشد.

فرزند مرحوم محمدعلی فرشچیان با تمجید از خیرنوازی در همدان گفت: پس از بازدید از مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان دریافتیم که بهره‌برداری از این بیمارستان به نحو احسن انجام شده است و باید از دکتر موسوی بهار به خاطر این امانت‌داری که برای ما بزرگ‌ترین تشویق است، قدردانی کرد.

دکتر صبا، رئیس مجمع خیرین استان نیز طی سخنانی بیان کرد: بدون شک یکی از عوامل برانگیزاننده ما، اقدامات مرحوم محمدعلی فرشچیان بوده است و اکنون با همت خانواده این بزرگمرد، زوج‌هایی که فقدان مسکن مانع ادامه تحصیلاتشان بود، می‌توانند به تحصیل ادامه دهند.

رئیس مجمع خیرین سلامت استان در ادامه افزود: در اولین سالگرد درگذشت مرحوم فرشچیان که با شکوه فراوان در همدان برگزار شد، عملیات کلنگ‌زنی خوابگاه دانشجویان متاهل با حضور استاد محمود فرشچیان انجام شد. شهرداری و شورای شهر بالغ بر 3 میلیارد تومان مساعدت کردند و دانشگاه علوم پزشکی همدان علاوه بر در اختیار قرار دادن زمین، مبلغ 530 میلیون تومان را تقبل کرد.

وی همچنین از کمک‌های فراوان نیری و طباطبایی، معاون اجرایی مجمع خیرین کشور قدردانی کرد و اضافه کرد که مبلغ 150 میلیون تومان از هزینه ساخت خوابگاه توسط خانواده سبزواری، حدود 80 میلیون تومان از سایر خیرین و حدود 235 میلیون تومان از سایر بخش‌ها در همدان و بیش از 200 میلیون تومان توسط شرکت هگمتان آب پرداخت شده است و در اردیبهشت سال گذشته نیز بنیاد فرشچیان بالغ بر 2 میلیارد تومان از هزینه ساخت این مجموعه را تقبل کرده است.

دکتر صبا خاطرنشان کرد که مجموعه خوابگاه دانشجویان متاهل، شامل 30 واحد با 2800 متر زیر بنا است و چنانچه مساعدت‌های خانواده فرشچیان نبود، هرگز امکان ساخت این مجموعه فراهم نمی‌شد و زبان، قاصر از قدردانی از زحمات این خانواده دلسوز است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.